Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

arhadus 12:17, 27 mar 2022

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 3
Witam ponownie,
mój słabo wyglądający jednoroczny trawnik jest już po niskim koszeniu i po wertykulacji. Wygląda na pewno lepiej, ale też zapewne mu brakuje pożywienia na start. Mam już kupioną saletrę amonową oraz complexa od yary.

Teraz pytanie - nawozicie już?


Poniżej wstawiam zdjęcie trawnika i zrzut prognozy pogody dla mojej miejscowości.

Sypać jutro lub we wtorek saletrę? Czy poczekać, aż przejdzie zapowiadanie ochłodzenie i zrobić to w następnym tygodniu?


Gardenarium 18:51, 04 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa powinna rosnąć, temp. gleby powinna mieć co najmniej 12 st. C.
Teraz śniegi, zrób to pod koniec kwietnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J0gurT 11:07, 15 kwi 2022

Dołączył: 23 lip 2021
Posty: 7
Dzień dobry, dwa dni temu rozrzuciłem nawóz yara mila (ok. 7-8kg na 3 ary) na mój nieco sfatygowany roczny trawnik.

Zrezygnowałem z podlewania bo aktualnie jest dosyć pochmurno i zapawaiadają przelotne opady. Czy jest ryzyko przypalenia trawy, jeżeli deszcz przez kolejne 3 dni nie rozpuści rozrzuconego nawozu?

Trawnik od strony południowej wygląda na totalnie wysuszony, czy jest szansa jeszcze go odratowac poprzez nawożenie oraz dosiewke? Niestety przez cały poprzedni rok niezastosowalem żadnego nawozu i wydaje mi się, że to mogło się przyczynić do takiego stanu trawnika po upalnym lecie.



Wiolka5_7 12:19, 15 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Koniecznie podlej trawnik po nawożeniu skoro nie pada deszcz,bo go nawóz spali.
Ja nigdy na deszcz nie czekam ,tylko od razu po nawożeniu obficie podlewam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 12:42, 17 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lanie wody, wody..koniecznie, słuchaj Wioli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J0gurT 14:28, 19 kwi 2022

Dołączył: 23 lip 2021
Posty: 7
Dziękuję za odpowiedź. Podlałem mocno trawnik, przez święta jeszcze padało. Mam nadzieję, że to plus nawóz z dosiewką pobudzi trawę do wzrostu i ładnie się zazieleni.

A czy ktoś stosował kompost na trawnik z kompostowni? Czy takie nawożenie trawnika ma sens w trakcie sezonu albo na jesień, czy lepiej zostać przy wieloskładnikowym nawozie np. Yara mila?
Gardenarium 18:47, 19 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja stosowałam kompost na trawnik, ale swój, wtedy wiem, że nie ma szkieł, bo jak mielą z parku odpady to z butelkami Więc po moim kompoście rosło jak najęte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
br1989 13:19, 24 kwi 2022

Dołączył: 24 kwi 2022
Posty: 3
Witam
W ubiegłym roku zakładałem trawnik z rolki, około 80 m2, Trawa się ładnie przyjęła. W tym roku po zimie wygrabilem kilkukrotnie trawnik. Pod koniec marca nawozilem trawnik Multigreen Classic Printempo (ręcznie siałem). Na trawniku pojawiły się żółte place. W tym tygodniu posiałem jeszcze raz tym samym nawozem, tym razem siewnikiem.

Mam pytanie, czy powinienem jeszcze coś zrobić aby trawnik się wyrównał ? Czy nawóz który używam jest w waszej opinii odpowiedni?

Trawa po zimie:


Trawa po nawożeniu:


Ciekawostka jest ze miedzy budynkiem trawa wyglada super:
Gardenarium 21:24, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać dokładnie to ciemnozielone - jest nawóz, a żółte - zagłodzony. Wyrówna się jeśli nauczysz się równomiernie rozsiewać nawóz. bo inaczej dalej będą takie plamy. Lej wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
br1989 22:05, 25 kwi 2022

Dołączył: 24 kwi 2022
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedz. Teraz rozsialem nawóz siewnikiem oraz leje wodę + deszcz.

Mam jeszcze pytanie ponieważ ziemia po zimie wydaje się miękka przez co widać nierówności. Czy mogę zatem pod koniec miesiąca, jak zrobi się cieplej wykonać walowanie trawnika?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies