Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 08:34, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Amonowe nawozy ja sypię na trawnik tylko raz, na start, potem używam nawozów wieloskładnikowych. Rolnicy używają chyba po pierwszym pokosie na łąkach, czyli jeszcze raz najwyżej posyp, ale moim zdnaiem zabezpiecz go i postaw w suche miejsce do następnego roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodaa 15:49, 11 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czy mogę zastosować saletrę na trawnik siany jesienią ubiegłego roku? Jeśli nie, to jaki nawóz będzie dobry dla młodej trawy?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 19:13, 11 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz zastosować saletrę wapniową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagodaa 09:34, 12 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziękuję za odpowiedź.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
beata_kulesza 15:01, 16 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawóz zielony przed trawnikiem

Mam pytanko odnośnie nawozów na trawniki. Czy lepiej jest stosować nawózy długo działające czy zwykłe, które trzeba podsiewać co jakiś czas? Proszę o info. Pozdrawiam
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 15:02, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawóz zielony przed trawnikiem

Nie ma reguły co lepiej stosować, jedni wolną długo działające - inni sypią systematycznie co 3-4 tygodnie. Nikt tego nie zmierzył, kiedy trawa rośnie lepiej. Ja stosuję w ogrodach klientów co 3 tygodnie, bo trawnik musi idealnie wyglądać - aplikuję nawozy w granulkach aż do sierpnia potem nawóz jesienny, a wiosną saletra wapniowa.

W swoim ogrodzie na wiosnę często posypuję kompostem i przegrabiam, odpadki typu kawałki patyczków zbieram. Dodaję saletrę wapniową i podlewam. Czysty kompost wzbogaca glebę i poprawia strukturę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 15:05, 16 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawóz zielony przed trawnikiem

dzięki za info Danuś. Mam prośbę czy mogłabyś zerknąć na wątek dot. "pojedyńcze pytania na temat projektowania" zamieściłam tam pytanie odnośnie rabaty. Z góry dziękuję.
____________________
Beti - Ogród Beaty
hala 16:59, 19 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 2
Witam
Mam pytanie związane z saletrą wapniową. Do tej pory stosowałam saletrę amonową, teraz chciałabym spróbować wapniową.
Mam 1300 mkw trawnika, zasilam go 4-5 razy w roku, w zależności od pogody.
Pokazał mi się mech. Dużo czytam informacji o nawozeniu, jednak informacje są niejednokrotnie sprzeczne.
Co lepiej zastosować wapniową czy amonową?
Z góry dziękuję
Gosia


Gardenarium 21:44, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wapniową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hala 22:21, 19 mar 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 2
Bardzo dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies