Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

xAga 08:10, 02 kwi 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Witam, przeczytałam ten i wiele innych wątków na temat wiosennego nawożenia trawnika i chcę się upewnić więc wybaczcie jeśli się powtarzam

Trawnik siany we wrześniu 2013 r., czyli teraz nie wertykuluje, bo za młody tylko grabie plastikowymi grabiami. Następnie daje nawóz, np. hydrocompleks i podlewam czy mam dać saletrę wapniową?? Z tego co przeczytałam Danusia hydrocompleksu daje 1,5 kg na 100 m kw. ?

I nawozić raz w miesiącu do sierpnia, a potem nawóz jesienny?

Wczoraj też byłam w dużym centrum ogrodniczym i niestety nie było tego hydrocompleksu. Są standardowo Agrekole, Substrale i Florovity. Czy one się czymś znacznie różnią od hydrocompleksu? Bo ceną bardzo... na allegro hydrocompleks 70 zł 25kg a te inne taka waga ok. 170 zł

I jeszcze jedno, ten substral to nawóz np. osmocote? Tyle tego jest ...

P.S. Właśnie znalazłam we Wrocławiu Hydrocomplex 25 kg za 74 zł, więc jak ma być ten to zaraz jade

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje
Gardenarium 18:35, 02 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wertykulujesz, grabisz.
Wszystko się zgadza.

Pierwszy nawóz saletra wapniowa, ale nie ma przymusu jak dasz Hydrocomplex to też będzie ok.
Nie piszę czym się różni, szkoda pisać.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xAga 20:32, 02 kwi 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Dzięki za odp. Jutro jadę po hydrocomplex, grabie i do roboty

pozdrawiam serdecznie
xAga 11:06, 06 kwi 2014

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Jeszcze tylko jedno pytanie, czy przed nawożeniem powinnam skosić trawnik?? Czy może być po? Jeszcze w tym roku nie był koszony.
Gardenarium 11:20, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najlepiej skosić, wtedy się wyrówna i będzie wyglądał lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bazylia 18:20, 06 kwi 2014


Dołączył: 06 kwi 2014
Posty: 2
Ja odważyłam się skorzystać z gotowego nawozu ( Grassy firmy Najlepsze Trawy z Iławy) i nie żałuję. Szybki i łatwy w użyciu, niedrogi. Najbardziej widoczny efekt to przede wszystkim ładna gęstość i brak chwastów.
Ale oprócz nawożenia neleży pamiętać przede wszystkim o regularnej pielęgnacji: koszenie, grabienie, aeracja etc.
____________________
zielono mi
artur_flasza 19:19, 07 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 1
witajcie,
potrzebuje rady.Mam trawnik siany w lipcu 2012.Pewna część wygląda nienajgorzej a częć niestety jest bardzo słaba (ala klepisko).W zeszłym roku spróbowałem Substral Zagęszcza trawę-trochę efektu było ale nie to co bym chciał. Gleba jest raczej zbita.W zeszłym tyg.zwertykulowałęm i wygrabiłęm i teraz przymierzam się na nawiezeinia. Co proponujecie - jakie nawozy i w jakij kolejności na 2014 i jak często.Jeśli trawa się nie poprawi to w przyszłym roku zdieram i robię od nowa (choć mam nadzieję,że tego uniinę).Jak nisko (i ile wcześniej) skosić przed nawiezieniem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Artur
Gardenarium 10:52, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może warto by było zrobić aerację, czyli nakłuwanie albo rurkami albo butami z kolcami?

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/aerator-do-nakluwania-trawnika-yeoman-1

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/sandaly-do-aeracji-trawnika-yeoman

Nawozy niekoniecznie poprawią ten stan całkowicie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maly 13:40, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 7
dziękuję za informację.
Spróbuję aeracj. Czy istnieje konieczność zasypania otworów piaskiem (czy ew.jest inna mozliwość)? Radzisz po/przed deszczem?
Jakie zabiego radzisz (i w jakim czasie) po aeracji?
Pozdrawiam
blackstork 19:21, 08 kwi 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
A czy warto w ogóle zawracać sobie głowę preparatami typu biohumus czy humus active lub rosahumus - naturalny nawóz w płynie odpowiadający kilku tonom obornika (i to w 1,2 litra!)? W takiej buteleczce jest niby trwała aktywna próchnica i bogata populacja mikroorganizmów. W jednym z artykułów, jest napisane zarówno o próchnicy jak i oborniku, ale nie ma tam informacji na temat tego typu preparatów.

Zrobiłem na razie nawożenie saletrą wapniową i pytanie, czy warto zrobić takie podlewanie tym nawozem, jeśli tak to w jakiej odległości od nawożenia?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies