Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 20:08, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem jak zaszkodzi pęcherznicom, może za dużo nasypałaś, albo za blisko pnia? powinno być po obwodzie korony, tam gdzie najwięcej jest korzeni włośnikowych.

Nie dochodź prawdy, jak to zaszkodzi, dochodź jak to powinnaś zrobić prawidłowo. Skoro puszczają liście to nie zaszkodziło widać. Ale nawóz został zmarnowany bo zwietrzał jak nie było wody.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 20:15, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem jak zaszkodzi pęcherznicom, może za dużo nasypałaś, albo za blisko pnia? powinno być po obwodzie korony, tam gdzie najwięcej jest korzeni włośnikowych.

Nie dochodź prawdy, jak to zaszkodzi, dochodź jak to powinnaś zrobić prawidłowo. Skoro puszczają liście to nie zaszkodziło widać. Ale nawóz został zmarnowany bo zwietrzał jak nie było wody.



Dziękuję za szybką odp. starałam się sypać właśnie nie za blisko pnia tylko tak po obwodzie korony a dawałam małą garstkę na 1 krzaczek, teraz jak jeszcze sprawdzałam to gdzieniegdzie leżą jeszcze granulki których deszcz nie rozpuścił.
Teraz już wiem jaki zrobiłam błąd trzeba było po prostu zapytać wcześniej no ale niestety już pozamiatane.

A w połowie maja mogę je jeszcze raz zasilić?
I czy tuje też mogę zasilić azofoską?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 12:26, 14 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dobrze rozsypałaś, teraz możesz jeszcze uaktywnić nawóz lejąc wodę i rozposzczając go

Potem pod koniec maja nawieź pęcherznice

Do tuj to raczej nawóz do lekko kwaśnych czyli kup do iglaków, choć znam takich co sypią azofoskę. Pewnie nie zaszkodzi ale bardziej pomoże ten do iglaków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 13:08, 14 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Gardenarium napisał(a)
Dobrze rozsypałaś, teraz możesz jeszcze uaktywnić nawóz lejąc wodę i rozpuszczając go

Potem pod koniec maja nawieź pęcherznice

Do tuj to raczej nawóz do lekko kwaśnych czyli kup do iglaków, choć znam takich co sypią azofoskę. Pewnie nie zaszkodzi ale bardziej pomoże ten do iglaków.


Dziękuję za odp. u mnie dzisiaj cały dzień pada więc niebo zrobiło pracę za mnie
A oprócz pęcherznic mogę w maju nawiźć też bukszpan, tawułkę i berberysa?

A trawnik nawozić tą azofoską co 6 tyg czy rzadziej?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 19:48, 14 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wierz w padanie deszczu, bo jak krzewy mają liście to pod nimi jest sucho i nawóz się nie rozpuści. Trzeba podlać żeby być pewnym, ale to w sezonie, teraz pewnie deszcz dotrze gdzie trzeba.

Azofoską możesz nawieźć byliny, krzewy, drzewa (nie kwaśnolubne).

Trawnika nie nawoże azofoską.

Popatrz w wątki trawnikowe. Tam jest wszystko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 12:17, 08 maj 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Zastanawiam się w jakiej ilości zastosować hydrocomplex na m2? Nawoziłem saletrą wapniową na początku kwietnia i trawnik zaczął blednąć, rozumiem, że czas na kolejne nawożenie.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 13:05, 08 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czas na kolejną dawkę, przeczytaj na worku ile wysiać powinieneś, ja sieję na "oko" bo mam wprawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_ratajczak 13:02, 13 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Poczytaj ten wątek. Każdy do trawnika będzie równie dobry.


Witam wszystkich na forum,

Mam do Pani jako niewątpliwej ekspertki pytanie. Po wygrabieniu i skoszeniu posypałam trawnik w 2 polowie kwietnia nawozem 100 dniowym florovit, i trawnik wygląda gorzej niż przed nawożeniem. Jedyna przyczyna jaka przychodzi mi do głowy to to, że nie podlałam trawy po nawożeniu a deszczu było za mało i nawóz uszkodził trawę. W związku z powyższym prosiłabym o podpowiedź jak postępować aktualnie z trawą. Dużo ją nawaniam, i kosiłam od tamtego czasu raz w tygodniu. Pojawiają się ładnie wybarwione smugi, w kształcie takim prawdopodobnie jak siałam nawóz. Czy powinnam teraz podsypać trawę jeszcze czymś żeby jej pomóc się odbudować? czy tylko podlewać i kosić?
Z góry dziękuję za pomoc.
Gardenarium 15:54, 13 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokaż zdjęcie trawnika, gdybanie nie jest moją mocną stroną, wolę zobaczyć "pacjenta".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adrian_GTW 16:51, 13 maj 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 1
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.
To teraz przejdźmy to meritum .
W zeszłym roku rozpocząłem robić podbudowę pod trawnik. Jako, że ziemia u mnie jest słabej jakosci w zeszłym roku koło października tam gdzie miała być trawa przywiozłem parę przyczepek czarnej ziemi z próchnicą i rozplatnowałem. W tym roku również przed wysiewem przywiozłem jeszcze kilka. Zrobiłem wswzystko wydaje mi się tak jak trzeba i ok. 6 tygodni temu zasiałem trawkę, ok. 150 mkw. Nasiona przysypałem cienką warstwą ziemi, uwałowałem, podlałem itp. Tam gdzie było widać nasiona ponownie położyłem cienką warstwę ziemi. Trawka zaczęła wschodzić, gdy była na wys. koło 7 cm skosiłem na około 4 cm. Po koszeniu trawka już nie chciała bardzo rosnąć. Od około 2 tygodni po koszeniu urosła minimalnie i dodatkowo zaczęła żółknąć, a pogoda była dobra.Nie było za gorąco , padał co 2 dni deszcz i było wilgotno.
Kupiłem wczoraj parę worków ziemi do trawników z Castoramy z nawozem wysypałem i dziś kupiłem nawóz do trawników Floromix 3 kg i wysypałem na całości (150m mkw). Wiem, że to po ptokach, ale chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem i nie za dużo tego nawozu dałem... Akurat tyle co wysypałem nawóz i zrobiłem zdjęcia zaczął padać deszcze. hehe ):. Oto zdjęcia
mojego trawnika i nawozu jaki wysypałem .





Pzdr
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies