Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

nieszka 20:50, 16 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
To zależy jakie masz plany dla tego miejsca. Co tam zamierzasz robić? Leżak wstawić? Jakiś stół?
Ja bym zakończyła chyba na tych roślinach i z przodu prostu zrobiła kawałek trawnika i już.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 21:02, 16 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Nieszko ale literówkę wale a ty mnie nie poprawiaszNieszko a nie Niszko OCZYWIŚCIE
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
nieszka 21:12, 16 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Nie zauważyłam. Skupiłam się na Twojej rabacie
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 21:20, 16 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ciesze się ze próbujesz pomóc
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 21:28, 16 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Nieszko nic tam nie zamierzam zrobić nie lubię tego kąta bo za płotem mam sąsiada pijaka więc na leżaku nie poleżę, jak załapie a łapie BARDZO często to o relaksie nie ma mowy
Pomyslałam niech tam będzie ładnie ,bo wchodząc na podwórko masz ten płot jak na patelni,dlatego te hortensje beda tam pięknie się prezentować
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
nieszka 21:36, 16 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Bo płot jest bardzo ładny. I ładna jest ta ściana ceglana - jakby ją jeszcze troszkę wyczyścić. I wydaje mi się że tam jest tak dosyć głęboko dlatego taka podłużna rabata by poszerzyła to miejce. A całość bym uspokoiła ładnym kawałkiem trawniczka. Jak dla mnie za dużo tam różności
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewa004 21:48, 16 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Masz rację 7 m długa a tylko 3 szeroko .
Ściana ceglana to budynek gospodarczy, dwa miesiące temu była porośnięta bluszczem, ładnie wyglądało ,ale w czasie remontu musieliśmy to usunąć ,ściana łatana białą cegłą więc nic ładnego .
Teraz czeka na elewacje razem z domem więc myślę że będzie ok
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
alinak 23:18, 16 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witaj ewo . przeczytałam wątek od deski do deski i aż mi wstyd że tu nie zaglądnęłam wcześniej.
od razu zaczynam od hortensji . masz je posadzone tak dokładnie pod cyprysikami lawsona , czy tylko tak fotki wyszły .
wg mnie dużo lepiej by to wyglądało jak posadzisz w przestrzeni widokowej między cyprysami .zamiast sztukować thują daj tam miskanta gracimulus . innego nie doradzam , bo dla wyższych jest mało miejsca i zdominują widok.
co do morning light przed hortensjami , to znowu mam obiekcje , bo wcale to nie taka niziutka roślina- on dorasta do 1m. a hortensje w cieniu mogą nigdy nie osiągnąć tej wielkości . postaw na owies wiecznie zielony.
- na ceglana ścianę puściłabym od kąta zaczynając hortensje pnące . nie zajmą ci miejsca na ziemi , ale utworzą tło ( 3 szt )
- z tego co doradziła ci Marta nie wyjdzie sprawa z Rh pod ścianą . to nie możliwe , bo tam zawsze jest odwodnienie i za sucho . po za tym mur sie nagrzewa a Rh tego nie nawidzą
- ja dla kontrastu zaproponuję ci pod hortensje rozchodnik matrona w kolorze bordo i szałwię omszoną w zestawie z kilkoma żurawkami bordo . i to samo możesz dalej zastosować pod murem .

nie stosuj duzo gatunków . tyle ci starczy żeby efekt był fajny , spokojny


____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ewa004 09:30, 17 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
O witam cieplutko nowego pomocnika do moich zmagań,Alinak serdeczne dzięki
Alinak hortensje jeszcze nie są posadzone ,poustawiałam je tak do zdjęcia ,a posadzić miałam pomiędzy tujami ,które posadzę tam zamiast tych cyprysów.
Powiem szczerze że też przyszło mi do głowy żeby na miejsce tej trzeciej tui posadzić tam jakąś trawę ,których nie znałam, a które bardzo mi się spodobały .

Spodobał mi się pomysł z pnąca hortensją na ceglaną ścianę(jeszcze ceglaną ),tylko ta ściana przez prawie cały dzień jest zacieniona , hortensja poradzi tam sobie ?

Przyglądam się tak na ten twój projekcik i widzę że proponujesz nasadzenia nie w linii prostej pod płotem tylko w łuku,też fanie
Dzisiaj powalczę z pozostałymi tam roślinami i pomyślę co dalej ale już wiem że nie będzie łatwo
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 11:39, 17 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Dzięki Alinko chciałam napisać
Ustawiłam te hortensje tak jak proponowałaś czyli w łuk i wygląda nieźle i zrobiło się tam w rogu dużo miejsca na fajnego miskanta.
Jak ogarnę ten kawałek to zrobię zdjęcie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies