Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

magnolia 12:57, 07 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zapiszę się wątku, żeby zaglądać.
Pozdrawiam Cie Izo serdecznie i mocno Ci kibicuję z nowym ogrodem.
Marta
____________________
Wendy79 13:34, 07 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Podglądam z ciekawością i czekam na dalsze wspominki z realizacji
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Kuklik 21:51, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
magnolia napisał(a)
zapiszę się wątku, żeby zaglądać.
Pozdrawiam Cie Izo serdecznie i mocno Ci kibicuję z nowym ogrodem.
Marta


Dziękuję przyda się każde wsparcie bo pracy masa
A najlepsze jest to że bardzo mnie to cieszy
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
sierika 21:57, 07 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
I o to chodzi, żeby cieszyło, inaczej szkoda grzebać w ziemi. Domek też chodzi mi po głowie, jakie ma wymiary? chwastów nie widzę, to pomidory przyciągają wzrok, och już tęsknię za nimi, bujność w warzywniku cudowna.
____________________
EwaSierika
Kuklik 21:59, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Wendy79 napisał(a)
Podglądam z ciekawością i czekam na dalsze wspominki z realizacji


Witaj Agnieszko
większą część moich wakacji w dzieciństwie spędziłam u babci w Sycowie, to rzut kamieniem od Oleśnicy, a w samej Oleśnicy mam jakieś ciotki i wujków. Bardzo swojsko
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
mira 23:07, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kuklik napisał(a)


warzywnik to obecnie moje oczko w głowie. Muszę wykorzystać że jeszcze zima i zaplanować coś sensownego. Chciałabym żeby było obficie, kolorowo, warzywnie i kwiatowo (chyba zrymowało się), i żeby było ekologicznie i płodozmian i poplon i w ogóle żeby było pięknie...
quote]

no i żeby jeszcze było zgodnie z dobrym sąsiedztwem warzyw czyli allelopatia - ja jak się w tym rozczytywałam w ub sezonie to już nie wiedziałam co z czym

jak ja Cię rozumie z tym warzywnikiem - mi odwaliło i mogłabym tam siedzieć non stop a też mam nowy areał w tej kwestii

Czy ktoś się zajmuje "starym" ogrodem

sianie host mnie zaintrygowało no ale kto jak kto by miał siać
ja zaczynam od połowy lutego wysiewy

domek urokliwy, ciekawe jak go obsadzisz

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kuklik 23:12, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
sierika napisał(a)
I o to chodzi, żeby cieszyło, inaczej szkoda grzebać w ziemi. Domek też chodzi mi po głowie, jakie ma wymiary? chwastów nie widzę, to pomidory przyciągają wzrok, och już tęsknię za nimi, bujność w warzywniku cudowna.


Jak to dobrze że potrafisz tak wybiórczo oglądać zdjęcia i nie widzisz chwastów, kochana jesteś
Domek ma 2,5 na 2,5 metra i 90 cm werandy. Dla mnie wystarczająco, nie chciałam przytłaczać warzywnika. I teraz myślę że to dobry rozmiar na moją przestrzeń.
Pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:25, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Miro Kochana nie wiem czy uda mi się jeszcze to sąsiedztwo obczaić ale będę się starać

Co do starego ogrodu... nie jest jeszcze co prawda pełnoletni, ale całkiem nieźle sobie radzi prawie sam

Chociaż jak mnie mąż zaprosił w niedzielę na kawę do altanki, czyli w starym ogrodzie, to sączenie tego czarnego płynu bogów z widokiem na trzy wiekowe jałowce zakończyło się powstaniem planu do jak najszybszej realizacji Czyli i tu coś tam jeszcze mi się chce

A tak serio to uwielbiam mój stary ogród
W tym upalnym roku jak już całkiem się ugotowałam na patelni nowego ogrodu (usmażyłam chyba), cudowny chłodny cień w starym ratował mi życie i doładowywał baterie

A co siejesz w lutym? Papryczki? groszki?

Domek już obsadzony myślisz że co ja tyle robiłam w tym ogrodzie
Tylko chyba zdjęcia nie zrobiłam... potem napiszę co tam rośnie.

Muszę zajrzeć do Ciebie na ten warzywnik
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:28, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Widok ogólny na koniec ogrodu, bo ja zaczęłam od końca, naturalną koleją rzeczy.



I moja ulubiona ławka...

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
mira 23:37, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
W lutym wysieję tylko kwiatki lobelie, kleome i stipę a! no pzcież karczochy posieję i może papryczki chilii

muszę wstawić fotki mojego warzywnika to Ci dam znać bo tak nie znajdziesz
mam 4 skrzynie warzywne i 4 grządki w kształcie L-ki - no i kilka szpalerów a to dalie a to piwonie no i maliny,porzeczki czyli jagodnik od którego się to moje wariactwo warzywne zaczęło

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies