Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Kuklik 23:49, 07 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Stipa z siewu jest super, dużo lepiej u mnie zimuje niż kupowana, dwa lata pod rząd siałam, zawsze 4 lutego nie pamiętam czemu.
Warzywnik z opisu brzmi super, to wstaw zdjęcia, proszę.
Dalie, piwonie, maliny, porzeczki... jak u mnie
Buziak na dobranoc
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Katkak 17:01, 08 sty 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Warzywnik super. Ławka cudna, nie dziwię się, że ulubiona. Ja tez będę mialą warzywnik. Znacznie mniejszy, ale jednak
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Milka 17:04, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To ja mam pytanie, mam mnóstwo siewek stipy, no i tych co mają rok, co ja mam robić, jak je ciąć w sezonie?
Teraz zielone, to co, jak inne na 5cm?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 17:40, 08 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dalie, piwonie, maliny, porzeczki ... . Nasz warzywny alfabet ....



Super prowadzisz pomidory. Tego tytonia kremowego od Ciebie wysieję w tym roku (specjalnie zebrałam nasiona, chyba powtórzy cechy: kolor i zapach?).

Domek ogrodniczki (widzę te kolory omawiane nad stawem u Ady Hoffman) jest bardzo udany, a nowy ogród równie romantyczny co stary.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kuklik 09:11, 11 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Katkak napisał(a)
Warzywnik super. Ławka cudna, nie dziwię się, że ulubiona. Ja tez będę mialą warzywnik. Znacznie mniejszy, ale jednak


Warzywniki są najlepsze Nie wiem czy uda mi się stworzyć taki jak bym chciała, ale spróbuję z ogromną przyjemnością

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 09:18, 11 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Milka napisał(a)
To ja mam pytanie, mam mnóstwo siewek stipy, no i tych co mają rok, co ja mam robić, jak je ciąć w sezonie?
Teraz zielone, to co, jak inne na 5cm?


Nie, broń Boże, nie tnij wcale. Ja moim stipom robię tylko czesanie, tzn. rękami oczywiście w rękawiczkach przeczesuję im fryzurki wyrywając suche źdźbła i tyle
Buziaki
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 09:27, 11 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Pszczelarnia napisał(a)
Dalie, piwonie, maliny, porzeczki ... . Nasz warzywny alfabet ....



Super prowadzisz pomidory. Tego tytonia kremowego od Ciebie wysieję w tym roku (specjalnie zebrałam nasiona, chyba powtórzy cechy: kolor i zapach?).

Domek ogrodniczki (widzę te kolory omawiane nad stawem u Ady Hoffman) jest bardzo udany, a nowy ogród równie romantyczny co stary.



Pomidory chwilowo na takiej niby harfie docelowo w szklarni która jeszcze nie istnieje To miejsce było zaplanowane wiosną na maliny, ale okazało sie że sadzonki lepiej kupić i sadzić jesienią i wprowadziły się pomidory.
Teraz są już tam prawowite mieszkanki i linki mają rozciągnięte poziomo. Podpatrzone u Monty Dona

Tytoń powtarza cechy na 100 procent, też zebrałam nasionka, bo ciężko je kupić.

Muszę zaplanować warzywnik i wspominam Twoje piękne rysunki jak obraz...

Właścicielka romantyczna do bólu to w ogrodzie to wychodzi wszystkimi dziurami...

Jednoroczne rudbekie dla Ciebie...


____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
magnolia 13:45, 11 sty 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Izo, a pamiętasz gdzie widziałaś receptę na stelaż na pomidory Monthy Dona?
Warzywnik masz świetny
____________________
Kuklik 16:09, 11 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
magnolia napisał(a)
Izo, a pamiętasz gdzie widziałaś receptę na stelaż na pomidory Monthy Dona?
Warzywnik masz świetny


Może ja to niejasno napisałam...
Pomysł na pomidory to moja radosna twórczość na wykorzystanie tej "bramki" którą zrobiłam z myślą o malinach. Monty Don W Gardener's World pokazywał jak prowadzi pędy malin. Przywiązywał je poziomo rozciągniętych linek rozciągniętych pomiędzy dwoma słupami. W mojej wersji słupki połączyłam górą sześciometrową belką.

Powód? Czysto wizualny
Mam dwie takie bramki i mają porządkować przestrzeń.

Żeby mogły w tym roku rosnąć tam pomidory, przymocowałam (mężem)do górnej belki haczyki, przywiązałam do nich sznurki i puściłam je pionowo w dół mocując u stóp pomidora. Powstał rodzaj harfy I już
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Gabriela 10:45, 12 sty 2019


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pięknie Ci wychodzi nowy ogród. Wymarzona masz tę warzywna bujnosc pomidorów. Buszujacy w pomidorach i jarmuzach-to parafrazujac tytul znanej powieści.
Będę wysiewac w marcu wyskubane pracowicie nasiona z twoich sierpniowych pomidorów. Co do podpor Monty'ego to on miał w szklarni takie rusztowania z bambusowych tyczek. Ja bede miala w mojej stalowe linki wysoko u gory i do nich beda przywiazane sznurki na których będzie się oplatac pędy pomidorów. Monty miał pojedyncze a ja sie zastanawiam nad prowadzeniem na dwa pędy.
I też potrzebuje nowego domku ogrodnika bo Stary chyli się dosłownie mi upadkowi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies