Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Gardenarium 15:54, 12 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Swego czasu też prowadziłam pomidory na dwa pędy. Tylko pamiętaj, oczywiście mniej sztuk niż normalnie, czyli rzadziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuklik 20:43, 12 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Gabriela napisał(a)
Pięknie Ci wychodzi nowy ogród. Wymarzona masz tę warzywna bujnosc pomidorów. Buszujacy w pomidorach i jarmuzach-to parafrazujac tytul znanej powieści.
Będę wysiewac w marcu wyskubane pracowicie nasiona z twoich sierpniowych pomidorów. Co do podpor Monty'ego to on miał w szklarni takie rusztowania z bambusowych tyczek. Ja bede miala w mojej stalowe linki wysoko u gory i do nich beda przywiazane sznurki na których będzie się oplatac pędy pomidorów. Monty miał pojedyncze a ja sie zastanawiam nad prowadzeniem na dwa pędy.
I też potrzebuje nowego domku ogrodnika bo Stary chyli się dosłownie mi upadkowi.


Hej, Gabrysiu
Ja jeszcze nie mam szklarni... ale jest plan na szklarnię
Wciąż szukam idealnego czerwonego pomidora i wczoraj zaczęłam buszować w nowym katalogu pomidorlandii i na pewno poza starymi ulubionymi będę testować nowe szanse na ideał

Pamiętasz jak rozmawiałyśmy o moich szarłatach, w których aktualnie jestem zakochana po uszy? Specjalnie dla Ciebie fotorelacja

Tak wyglądały pod koniec czerwca (to te bordowe)



a tak na początku sierpnia, czyli po jakichś sześciu tygodniach





a tu w połowie września, wielokrotnie obcinane do bukietów, z moją córką jako miarką
Dziecko ma 171 cm wzrostu




____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 20:46, 12 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Przepięknie wyglądają z daliami... i cały sezon dostarczały mi materiału na bukiety...
Uwielbiam

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
sierika 21:04, 12 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Idealny pomidor, dla każdego co innego oznacza, czekistę znasz? K-37 lub K-149? mogę polecić Rozowyj Szliem, teraz jest faza na rosyjskie odmiany.
____________________
EwaSierika
Kuklik 21:46, 12 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
sierika napisał(a)
Idealny pomidor, dla każdego co innego oznacza, czekistę znasz? K-37 lub K-149? mogę polecić Rozowyj Szliem, teraz jest faza na rosyjskie odmiany.


Dla mnie idealny pomidor ma idealny smak.
To jest podstawowe i chyba jedyne interesujące mnie kryterium
W tym roku do ideału bardzo się zbliżył pomidor 1884, będę go siała znowu i zobaczymy. Z tych o których piszesz nie znam żadnego, chętnie ich spróbuję
Oczywiście ten idealny smak nie jest czymś ogólnym, chodzi o mój głęboko subiektywny ideał. Zresztą sam proces szukania jest bardzo ekscytujący...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
sierika 21:58, 12 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ekscytujący a jednocześnie totalna rozterka bo odmian zatrzęsienie, chyba Aldona chwaliła Twoje pomidory za smak. 1884 nie słyszałam nawet, mogę coś Ci wysłać, nie robię zapasów nasion ale po 1,2 nasionka czemu nie?
____________________
EwaSierika
margaretka3 22:20, 12 sty 2019


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Izo, mam nadzieję, że jednorocznych rudbekii ze zdjęcia nie wyrwałaś przed zimą, myśląc, że one rzeczywiście jednoroczne. Otóż, one całkiem dobrze zimują. U mnie, strefa 6b, przezimowały już dwie zimy.
Nowy ogród jest fantastyczny. A wątek o pierwszym ogrodzie przy domu przeczytałam kiedyś, zanim jeszcze założyłam swój wątek. Kukliki też uwielbiam
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
mira 22:29, 12 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zresztą sam proces szukania jest bardzo ekscytujący...

nooooo

właśnie się znów zastanawiam czy szarłat trójbarwny early splendor co ma wysokość 50 cm zamawiać czy nie - to kurdupel przy Twoich

ja poszukuję też własnego ideału smaku - i takiego jeszcze nie mam - kusicie 1884 - powinnam wysiać te z ub roku tak nakazuje logika i miejsce w ogrodzie i dbanie o pomidory - całkiem sporo czasu poświęciłam - i znów popełniłam błędy bo za dużo liści im obrywałam - przy malej ilości miejsca chce mieć duże plony - mogę se chcieć...

oddalam się w celach ekscytacji

przypomniało mi się

idealny smak - może jakby wstrzyknąć ciut koniaku do dojrzewającego to coś da serio tak słyszałam ale z melonami ponoć sprawdzony i dobry sposób
wiem pewnie stwierdzisz że pewniejsze łyk koniaku dla zaostrzenia kubków smakowych
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kuklik 11:04, 13 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
sierika napisał(a)
Ekscytujący a jednocześnie totalna rozterka bo odmian zatrzęsienie, chyba Aldona chwaliła Twoje pomidory za smak. 1884 nie słyszałam nawet, mogę coś Ci wysłać, nie robię zapasów nasion ale po 1,2 nasionka czemu nie?


Ten pomidor 1884 to bardzo stara odmiana pomidora, która według przekazów została odkryta przez Jamesa Lyde Williamsona z miejscowości Friendly we Wschodniej Virginii w osadzie pozostawionym przez rzekę Ohaio w czasie powodzi w roku 1884. Jest bardzo duży i raczej późny. Według mnie musi też dojrzeć na krzaku w słońcu, zerwany trochę wcześniej żeby "doszedł" w domu nie ma już tak bogatego aromatu. Jeśli masz chęć to też mogę Ci wysłać parę nasionek
I oczywiście chętnie skorzystam z propozycji i spróbuję tych od Ciebie

____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 11:18, 13 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
margaretka3 napisał(a)
Izo, mam nadzieję, że jednorocznych rudbekii ze zdjęcia nie wyrwałaś przed zimą, myśląc, że one rzeczywiście jednoroczne. Otóż, one całkiem dobrze zimują. U mnie, strefa 6b, przezimowały już dwie zimy.
Nowy ogród jest fantastyczny. A wątek o pierwszym ogrodzie przy domu przeczytałam kiedyś, zanim jeszcze założyłam swój wątek. Kukliki też uwielbiam


Cześć Gosiu
Oczywiście że wyrwałam Dostały mączniaka i już się nie nadawały na bukiety więc wyrok został wykonany
Ale mam nasionka to sobie znowu wysieję Dobrze że mówisz to już następnym razem je zostawię
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies