Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Kuklik 22:45, 18 wrz 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Teresko, miło mi,że coś Cie zaciekawiło
Z myszek mam: Blue Mouse Ears - tą mogę się dzielić, Snow Mouse może będzie jeden wolny kieł, Frosted Mouse Ears ta ma dopiero dwa, może na wiosnę wypuści więcej mam jeszcze Cat and Mouse, ale ta łobuzica ma tylko jeden kieł zgodny z cechami odmiany, wypuściła ze trzy inne, ale to był rewers do Blue Mouse Ears więc nie ma co dzielić. Czyli ew. te dwie pierwsze
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Diana 23:49, 18 wrz 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Kuklik napisał(a)
Agatko te jeżówki rzeczywiście super wypasione, ceny 20-25 zł, przyzwoicie myślę
To moje zakupy:


jeżówki: Feniks, Green Eyes, Aloha, Hot Lava i Raspberry Tart, no nie mogłam się oprzeć

wspaniałe zakupy !!!!!! zazdraszczam
naprawde sie nie dziwię, ja chyba tez bym sie nie oparła !
Tess 10:29, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12095
Kuklik napisał(a)
Teresko, miło mi,że coś Cie zaciekawiło
Z myszek mam: Blue Mouse Ears - tą mogę się dzielić, Snow Mouse może będzie jeden wolny kieł, Frosted Mouse Ears ta ma dopiero dwa, może na wiosnę wypuści więcej mam jeszcze Cat and Mouse, ale ta łobuzica ma tylko jeden kieł zgodny z cechami odmiany, wypuściła ze trzy inne, ale to był rewers do Blue Mouse Ears więc nie ma co dzielić. Czyli ew. te dwie pierwsze


Wszystko mnie zaciekawiło A te roślinki poznałam dzięki Tobie

Z tymi kłami to ni w ząb nie chwytam...
Myślałam, że hosta ma jednolite cechy, a z tego co piszesz, wynika, że nie wszystkie "kły" powtarzają cechy rośliny matecznej???...
Co to jest rewers?...

Boszeszszsz, jaka ja gooopia jestem....

A niebieską myszkę chętnie bym u siebie widziała O ile oczywiście, coś zostanie po obdarowaniu Ozz
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 10:45, 19 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Wspaniale! Będę wyglądać tych niebieskich myszek jak księcia na białym koniu
Dziękuję raz jeszcze!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Kuklik 13:27, 19 wrz 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921

Kły lub ew. zęby najbardziej widać wiosną gdy hosty wychodzą z ziemi, z każdego wyrastają liście tworząc coś w rodzaju rozety. Niektóre hosty co roku chętnie wytwarzają ich coraz więcej i wtedy można ją oddzielić uzyskując nową roślinę. Nowe odmiany nie zawsze są stabilne, często część tych kłów wraca do cech hosty, z której uzyskano nową odmianę. I to właśnie ten rewers, cofnięcie Koniecznie trzeba te kły usuwać, bo mogą zdominować właściwą odmianę.
Czasem też niespodziewanie wyrasta kieł z innymi cechami niż reszta i to jest szansa na nową hostę, ale to całkiem inna historia
Teresko podaj swój adres, niebieskiej myszki starczy i dla Ciebie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Tess 13:38, 19 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12095
O matko, to Ty aż tak znasz te hosty???

No, ja mam (na razie) tylko stare odmiany, u nich rewersu niet

Dziękuję Zastanawiam się, co mogę dać Ci w zamian. Ale u mnie (na razie) takie rośliny, które wszyscy już mają
To i Ty pewnie też

Kopytnik? Milin? Narecznica...?
W przyszłym roku będę już miała dużo nowych roślin do podziału, bo obecnie sadzę na potęgę


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kuklik 13:55, 19 wrz 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Daj spokój, kiedyś będzie jakaś okazja to się odwdzięczysz Miło się dzielić, jak jest czym
O hostach wiem sporo, kolekcjonuję je namiętnie od 8 lat
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Ozz 11:24, 26 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dziękuję, dziękuję, dziękuję - doszły!!! Mam dwójkę nowych dzieci Zdam relację wieczorem (rozpakowałam paczkę już w drodze z poczty ) - JUPI!!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Pszczelarnia 11:27, 26 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Izuś, Ty próbowałaś kiedyś posiadać różę Mme Isaac Pereire?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 11:30, 26 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj Kuklik, jakie cudne zakupy!! pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies