Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród... reni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród... reni

Elfik 20:21, 03 sie 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
reni napisał(a)
Zdecydowałam, posadzę pod świerkiem hosty.

Dziewczyny poradzcie... z boku domu mam posadzony rząd tui szmaragd 10sz. w odległości od siebie około metr może 1,2 chyba za szeroko... na razie są małe gdzieś 1,5 chciałam posadzić coś pomiędzy nimi, może hortensje ale nie wiem czy to dobry pomysł.. jakieś pomysły, generalnie chodzi oto aby odsłonić się od sąsiadki i zasłonić płot

Reniu, a czy kiedyś siałaś mietelnik? Jest wprawdzie jednoroczny, ale uprawia się go bardzo łatwo, rośnie w postaci małych cyprysików, nawet do 1,5 m. Kiedyś sadziłam go bardzo dużo, właśnie żeby zapełnić pustki.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
wanda7 21:26, 03 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Reniu, a ja bym posadziła właśnie hortensje. Ja mam tak i jestem z tego widoku zadowolona. Tuje i hortensje mają podobne wymagania (kwaśna ziemia) i razem wyglądają naprawdę pięknie.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
reni 21:38, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Elfik napisał(a)
Reniu, może to Cię zainspiruje... To z ogrodu Lucy Redman z Anglii



Masz śliczne floksy - ja akurat mam floksomanię... (co sezon cierpię na coś innego )
Ale zmartwiła mnie Twoja Limlajtka - moja jest cały dzień w pełnym słońcu i nigdy nie omdlewa, choć podlewam ją dużo mniej niż ogrodowe... A z hortensjami w donicach bardzo się napracujesz... No, chyba że masz pomocników do dźwigania...


Inspiracja ciekawa..
Muszę przyznać, że floksy w tym roku są wyjątkowo ładne... a hortensję chciałam do ziemi
____________________
Ogród... reni
reni 21:44, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
wanda7 napisał(a)
Reniu, a ja bym posadziła właśnie hortensje. Ja mam tak i jestem z tego widoku zadowolona. Tuje i hortensje mają podobne wymagania (kwaśna ziemia) i razem wyglądają naprawdę pięknie.


A jaka odmiana byłaby najlepsza żeby raczej szła w górę bo posadziłabym je pomiędzy tuje

____________________
Ogród... reni
Moniika 21:52, 03 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj Reni ! Nie umiem poradzić w sprawie odmian hortensji ale ja mam szpaler tui bez niczego pomiędzy i uważam ze tak jest najlepiej a hortensje mozna posadzić na tła tui. Hortensje zgubiła liscie i aż ich nie odzyskają będziesz " odkryta" tuje zbudują wieczniezielony płot, który ja sobie bardzo cenie
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
reni 21:59, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Tak wiem, że najlepiej byłby posadzić przed tujami ale u mnie to jest niemożliwe... nie ma przed nimi miejsca. Tuje posadziłam chyba za daleko od siebie i zanim zrobi mi się szpaler to trochę minie, chciałam tą pustkę czymś wypełnić
____________________
Ogród... reni
wanda7 22:12, 03 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Renato mogą to być odmiany na przykład Phantom, Silver Dollar i wiele innych. Ja mam każdą odmianę inną, bo odezwała się w tym przypadku moja żyłka kolekcjonerska.,
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
kasik778 22:13, 03 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
reni napisał(a)
Tak wiem, że najlepiej byłby posadzić przed tujami ale u mnie to jest niemożliwe... nie ma przed nimi miejsca. Tuje posadziłam chyba za daleko od siebie i zanim zrobi mi się szpaler to trochę minie, chciałam tą pustkę czymś wypełnić


reni ja mam kilka paroletnich hortensji i w zasadzie później ładnie się rozrastają, na razie mogę ci powiedzieć, że jednocześnie sadziłam Grandiflorę i Pinky-Winky i ta pierwsza jest większa i ma zdecydowanie bardziej zwarty pokrój
____________________
monitka 22:14, 03 sie 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Reni śliczne hortensje to Limlight pełno ich w ogrodach na forum choćby u szefowej, Anuli - limka gigant, u KasiWB, arcobaleno. Limki mam i polecam, moje co prawda malutkie ale już zachwycają.
Fajna odmianą jest też vanilla fraise najpierw są białe potem przebarwiają się na różowo. Moje dopiero w tym roku posdzone i zaczynają kwitnąć więc wrażenia będę opowiadała na bieżąco Polecana jest też silver dollar i phantom. Phantoma ma moja mama i rzeczywiście jest śliczny. Ja wogóle uwielbiam hortensje i praktycznie każda jest dla mnie piekna

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
reni 22:22, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Dzięki za odzew... Vanilla Fraise i Pinky-Winky mam...
tak się zastanawiam nad Limlight lub Anabelle
____________________
Ogród... reni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies