Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Debra 10:41, 01 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
O proszę, kolejne spotkanie!
Trawnik rzeczywiście piekny. Jak przy tej pogodzie Ci sie to udaje Anitko?

No i zaraz powycinam kwitnienie kostrzewy. Znowu czegoś się nauczyłam, dziekuję
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Anita1978 10:45, 01 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Karola. Tak, to fairy. A 10 to będzie dopiero spotkanie! Czy już masz jakiś plan?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 10:50, 01 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Krysiu

Spotkanie na szczeblu lokalnym będzie 10.08. Dopiero będzie fajnie!
A co do kostrzewy - to właśnie fenomen Ogrodowiska, że masz darmowe rady na temat każdej roślinki
A trawnik - mam nawadnianie, więc w te upały jest podlewany. Poza tym systematycznie go nawożę, wertykuluję i koszę. To cały sekret.
Czytałam w wątku spotkaniowym o Twoich planach na niedzielę, fajny pomysł, ale niestety ja nie zostanę na niedzielę
____________________
ogródek Anity
Debra 11:59, 01 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Anita1978 napisał(a)
Krysiu

Spotkanie na szczeblu lokalnym będzie 10.08. Dopiero będzie fajnie!
A co do kostrzewy - to właśnie fenomen Ogrodowiska, że masz darmowe rady na temat każdej roślinki
A trawnik - mam nawadnianie, więc w te upały jest podlewany. Poza tym systematycznie go nawożę, wertykuluję i koszę. To cały sekret.
Czytałam w wątku spotkaniowym o Twoich planach na niedzielę, fajny pomysł, ale niestety ja nie zostanę na niedzielę


Ja już nie nadążam za tymi spotkaniami ...))

Tak, darmowe i to doskonałe porady, tylko trzeba uważnie czytać, co mi się czasem zdarza

Kochana ja trawnik regularnie koszę, grabię, nawożę, ale bez nawadniania, w taką pogodę to trudno go skutecznie nawilżyć. No i chwastnica. Jak się raz trafi, to chyba koniec trawnika.

Co do niedzieli - no niestety, w sobotę by się chyba nie dało, no bo albo spotkanie, albo zwiedzanie...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
bociek 21:08, 01 sie 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Anita1978 napisał(a)


Wiem o kostrzewie, ale te kwiatostany takie cudne! Zresztą one u mnie rosną jak szalone!
Kupiłam je w tamtym roku w Brico, na miejsce wymarzniętych rozplenic, a one tak pięknie rosną i nie sprawiają problemu! Nawet ich nie nawożę, bo podobno wręcz nie wolno, żeby zachowały błękitną barwę...


No cos Ty, nawozenie nie ma tu nic do rzeczy Barwa zalezy od konkretnej odmiany. Ja ma Elijah Blue i Intense Blue i dla mnie Intense Blue jest bardziej niebieska i w ogole ladniejsza kepe tworzy, a nawoze obie tak samo. A co do kwitnienia moim zdaniem im starsza tym gorzej znosi kwitnienie

Macham skrzydelkiem
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Anita1978 21:55, 01 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Boćku, dzięki, wezmę sobie Twoje rady do serca

A na razie rabaty na Kreta spryskałam, komary mnie przy tym zeżarły, no całe szczęście pod trawnikiem mam siatké, więc tylko na rabatach ryje...ale po tym oprysku to już niedługo.... może i jest pożyteczny, ale ryje w roślinach....a one później marnieją....
Z kolei krecik robale zżera, więc nie wiadomo co lepsze....
____________________
ogródek Anity
Anita1978 21:57, 01 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
A oprysk oczywiście ekologiczny...piszę, co by mnie obrońcy zwierząt nie ukamienowali...
____________________
ogródek Anity
Milka 12:50, 02 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Świetna relacja ze spotkania miło was oglądać, w takim pięknym ogrodzie! trawa boska, tez boso bym pohasała! no i ta różowa róża i biały las jeżówek
to na co kasa pójdzie, chyba na rośliny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anita1978 13:13, 02 sie 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
irena_milek napisał(a)
Świetna relacja ze spotkania miło was oglądać, w takim pięknym ogrodzie! trawa boska, tez boso bym pohasała! no i ta różowa róża i biały las jeżówek
to na co kasa pójdzie, chyba na rośliny


Irenko
Ona już poszła na roślinki
____________________
ogródek Anity
Welka 14:32, 02 sie 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Anitko, wkleiłam u siebie kilka zdjęć Pinky Winky, aktualnych i z zeszłego roku, według mnie warto jja sadzić, ale sama musisz zerknąć
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies