Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

Gardenarium 22:28, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Jak ładnie ułożona kostka. Etapy budowy też mnie kręcą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 10:46, 03 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Pomysłów na obsadzenie łezki jest kilka i włosy z głowy rwę , bo nie wiem na co się zdecydować . Pierwszy zakładał obsadzenia wieloma gatunkami roślin na słoneczną rabatę . Jednak dzisiejsze założenia są inne . Jako , że ma kształt kropli wody , to planowałam obsadzić ją roślinką w kolorze niebieskim lub zbliżonym , wstępnie miał to być płomyk lub lawenda . Kolejna myśl to wrzosowisko w jednym kolorze Calluna Vulgaris Melanie lub Long White , kwitną pózno więc po między mogłyby rosnąć tulipany np. Spring Green . Jeszcze inny pomysł to płożący juniperus z powojnikiem bylinowym lub wyżej wymienionym tulipanem . Ostatni zamysł -sosna górska Humpy lub Ophir .Łysa chyba będę , bo do wiosny na pewno jeszcze coś urodzi się w mojej głowie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 22:03, 03 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Łezka jest śliczna, aż się prosi aby tam rosło w najszerszym miejscu coś wyższego, świerk serbski zwykły, albo odmianowy, inny jakiś iglak, pod nim 3 szt czegoś niższego i dopiero pole wrzosów, czy wrzośców.
Albo 3 szt cisów kolumnowych a pod nimi kompozycje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 16:21, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
haha M. ucieszy się z Twojej propozycji . Od dawna mówi i upiera się przy iglaku w tym miejscu . Teraz tylko kwestia wyboru . W naszym ogrodzie rośnie Picea Pungens ( nie wiem jaka odmiana , może Koster ? ) i Abies Concolor . Te iglaki M. lubi najbardziej , więc wybierać będziemy pomiędzy nimi . Ale myślę , że świerk kłujący , bo jodły jednego roku były mocno zaatakowane przez mszyce i pogubiły większość igieł . Wyglądały słabieńko , po kilku opryskach odbiły i zagęściły się , natomiast świerk do tej pory nie sprawiał kłopotów .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 17:05, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597

jodły


świerk
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 17:26, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
U mnie już pierwsze straty . Ostatnie zimy są dość śnieżne . Zalegający na dachu śnieg , przy odwilży leci w dół łamiąc gałązki drzew i krzewów . W odległości 50 cm od ogrodzenia stoją budynki gospodarcze sąsiadów . Poprzedni właściciele mojej działki posadzili tuż przy siatce orzech włoski , kasztan jadalny , aronię i miłorząb . W ubiegłym roku połamały się dolne gałązki drzew i czubki aronii . Kasztan i orzech wystrzeliły do góry i nie ucierpiały w tym roku . Gorzej z aronią i miłorzębem , chyba zmienimy im miejsce .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 17:35, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Podczas ,, grzebania " w ziemi można znalezć różne rzeczy np. coś takiego 4 i 1/2 podkowy i piłka golfowa
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Matka 21:23, 04 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Niezła dekoracja!całkiem oryginalna
____________________
U Matki
Gardenarium 21:30, 04 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
To na szczęście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 21:44, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Dekoracja ułożona do zdjęcia Kwiatek szczęścia dla Was ogrodniczki i ogrodnicy .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies