Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

MIKA 19:03, 19 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 3
Witajcie moją brzozę najpierw zakatowały mszyce a teraz na liściach pojawiły się nie znane mi robaki
Przesyłam zdjęcie może ktoś się orientuje co to jest i jak się tego pozbyć.
MIKA 19:04, 19 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 3
Cleo 15:46, 21 cze 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Witam!
Coś dopadło moje brzozy.
Jedna ma na listkach czarne kropki, a przy nich wędrujące mrówki:



Druga natomiast można powiedzieć w całości opanowana przez mrówki, które chodzą po gałązkach:



Bardzo proszę o rady, co to może być?
____________________
Marzenia do spełnienia
waldek727 16:12, 21 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mutualizm mrówek i mszyc.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Cleo 16:21, 21 cze 2015


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 789
Czyli oprysk na mszyce pomoże?
____________________
Marzenia do spełnienia
MIKA 16:24, 21 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 3
Miałam mszyce na brzozie.Robiłam oprysk substral koncentrat długo działający dwa razy co 7 dni i puki co pomogło W tym roku mój ogród przechodzi oblężenie mszyc które praktycznie zjadły mi drzewo kaliny przędziorka na świerkach innych chorób grzybowych ((((
Gardenarium 10:02, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
szkabona napisał(a)
Moje trzy brzozy są mieszkaniem dla szkodnika, który niszczy pnie drażąc w nich korytarze i powodując spękania kory. Pień w miejscu pęknięcia znieksztalca się. Znajomy leśnik doradził, żeby nie usuwać drzew i dać im szansę się obronić. Brzózki są młode, ale widzę, że z roku na rok wygladają gorzej. A mam w planach posadzić kolejne.
Proszę Was o poradę czy spotkaliście się z tego typu szkodnikiem, jak się nazywa ta paskuda, czy można sie go skutecznie pozbyć, jakimi metodami. A jeśli nie to czy powinnam usunąć drzewa i jaki jest czas kwarantanny przed posadzeniem nowych. Będę Wam wdzieczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szkabona 10:02, 10 kwi 2016


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Moje trzy brzozy są mieszkaniem dla szkodnika, który niszczy pnie drażąc w nich korytarze i powodując spękania kory. Pień w miejscu pęknięcia znieksztalca się. Znajomy leśnik doradził, żeby nie usuwać drzew i dać im szansę się obronić. Brzózki są młode, ale widzę, że z roku na rok wygladają gorzej. A mam w planach posadzić kolejne.
Proszę Was o poradę czy spotkaliście się z tego typu szkodnikiem, jak się nazywa ta paskuda, czy można sie go skutecznie pozbyć, jakimi metodami. A jeśli nie to czy powinnam usunąć drzewa i jaki jest czas kwarantanny przed posadzeniem nowych. Będę Wam wdzieczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam.


Zielona 11:33, 10 kwi 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
szkabono

Miałam problemy z różnymi szkodnikami brzóz. Jedne - trociniarka czerwica - uśmierciły mi brzozy brodawkowate, inne - zielone gąsienice - zajadały się ich liśćmi, a jeszcze inne - których nie rozpoznałam, a które przypominają mi to, co na Twoich zdjęciach - wypędziłam stosując maść do zabliźniania drzew.

Latem w ubiegłym roku zauważyłam pęknięcie - dokładnie takie, jak u Ciebie - na pniu brzozy strzępiastolistnej. Całość dokładnie zakleiłam maścią, odcinając szkodnikowi dostęp do powietrza. Robiłam to intuicyjnie, bo tak naprawdę nie wiedziałam, co drąży brzozę.
Przed chwilą wyszłam zrobić zdjęcie, bo sama byłam ciekawa, jak wygląda pień dzisiaj, po 8 miesiącach. Rozrósł się, ale nie widać kolejnych uszkodzeń. Są małe dziurki, które muszę znowu zakleić, a które prawdopodobnie są efektem rozrastania się pnia. Taką przynajmniej mam nadzieję...

Zerknij:




szkabona 17:29, 10 kwi 2016


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Mika, stwór wyglada jak poczwarka biedronki.Zdjęcie poglądowe znajdziesz tutaj: http://biedronki.republika.pl/info.htm
A biedronki są naszymi sprzymierzeńcami w walce z mszycami.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies