Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

basia3012 23:42, 17 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Piękna wiosna już u Ciebie Bogdziu. U nas, na północy jeszcze nie taka.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Margarete 01:27, 18 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale ty masz tych wrzośców...ho, ho, ho....
Ja mam tylko trzy kępy. U mnie też kwitną teraz pięknie.
Lubię je i są *pewniejsze* niż wrzosy, u mnie niektóre wrzosy zawodzą mnie jesienią i nie kwitną wcale albo słabo w wrzośce wiosną są niezawodne.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
BASIA8 06:50, 18 mar 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Bogdziu zapraszam do Naszej doliny w wolnej chwili
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Bogdzia 08:26, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Spóźnione buziaki zostawiam


Mariolko dziekuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:45, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Witaj Bogdziu Długo nic nie pisałam, ale czytam cały czas i podziwiam oczywiście. No, bo jak inaczej Masz mistrzowski ogród rhododendronów. Z przyjemnością zaglądam.
Nie piszę, bo dziewczyny mają dziesiątki problemów i liczą na twoją pomoc, więc nie śmiecę swoimi achami i ochami

Teraz i ja mam pytanie, choć nie o rododendrony. Potrzebny mi jest twój zdroworozsądkowy osąd.
Mam wejmutkę. Rośnie u mnie już ponad 12 lat. Jest puchata, grubaśna i ma jakieś 7–8 m wysokości. Od 3 sezonów ma szyszki. Do zeszłego roku wszystko było świetnie. Późnym latem zauważyłam, że igły stały się jaśniejsze i dostały trochę żółtego odcienia. Jesienią zrzuciła więcej igieł niż zazwyczaj.
Blisko niej rośnie świerk pospolity. Jest około 1,5 m niższy od wejmutki. Oba drzewka były sadzone razem. Błąd, że blisko siebie, ale cóż nie do naprawienia, bo musiałabym wyciąć świerka.
Myślę, że wejmutka cierpi na niedożywienie, ale czy tylko? Nie ma żadnych objawów rdzy, ani innych chorób. Nie jest zaatakowana przez szkodniki.
Zamierzam podlewać ją intensywnie nawozami. Może twoja mikstura dla rh byłaby niezła.
Bardzo się martwię, bo to nasze ulubione drzewo w ogrodzie i najładniejsze spośród iglastych.


Kasiu pewnie o tym wiesz że wejmutki choruja, ich najczestsze choroby to
https://poradnikogrodniczy.pl/osutka-sosny.php

https://poradnikogrodniczy.pl/rdza-wejmutkowo-porzeczkowa.php
Moim preparatem zawsze mozesz opryskac, na pewno to dobry sposób by szybko odzywic rośline ale myśle ze równoczesnie powinnas ja leczyc chyba na osutkę jak przypuszczam z Twojego opisu. Nawozy dolistne zawsze pomagają tylko trzeba opryskiwac z pinivitem dla roslin kwasolubnych a bez niego dla innych. Pozdrówka przesyłam , miło że jestes , często widuję Cię u Dany. Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:48, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)


Ty Bogdziu radziłeś jakie rododendrony mam kupić - kupiłem.
Ty radziłeś jak - wykonałem.
Twoje specyfiki kupiłem - będę pryskał.
Nawóz podsypię.

Rady Toszki również cenne. Korzystam z nich ile tylko mogę. Obie jesteście wspaniałe i uczynne. A to, że doświadczenia inne? To chyba dobrze. Gdyby wszyscy jednakowo postępowali byłoby nudno


Kazda pomoc poparta wykształceniem lub praktyką jest cenna.Mam nadzieje ze Twoje rh rosna dobrze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:49, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)


Och, a ja niestety w zeszłym roku w innym sadziłem choć za Twoją radą też z Castoramy
No trudno. Zobaczymy jakie efekty będą.


Najlepszy jest polski ale z Castoramy sprawdzałam i nadaje sie za to inne z marketów które tez sprawdzałam całkiem się nie nadaja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
eVka 08:50, 18 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bogdzia napisał(a)


Najlepszy jest polski ale z Castoramy sprawdzałam i nadaje sie za to inne z marketów które tez sprawdzałam całkiem się nie nadaja.

To bardzo cenna uwaga.
____________________
Bogdzia 08:52, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)
Piękna wiosna już u Ciebie Bogdziu. U nas, na północy jeszcze nie taka.
Pozdrawiam.


U mnie długie lata wiosna była bardzo późna a od dwóch lat zrobiła sie wczesna , cos sie zmieniło ale za to miałam nad soba przelatujace klucze ptaków a od tego samego czasu wcale nie przelatują, jednak nie ma nic stałego . Ptaków strasznie mi brakuje bo to najcudniejszy widok na swiecie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:54, 18 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Ale ty masz tych wrzośców...ho, ho, ho....
Ja mam tylko trzy kępy. U mnie też kwitną teraz pięknie.
Lubię je i są *pewniejsze* niż wrzosy, u mnie niektóre wrzosy zawodzą mnie jesienią i nie kwitną wcale albo słabo w wrzośce wiosną są niezawodne.



Wrzosy i wrzosce wymarzły mi niemal doszczętnie w okolicach 2011-2012 r, zostały nędzne resztki i tak sie rozrosły że tworza całkiem pokaźne obszary.Twoje z czasem tez sie rozrosna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies