Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

yolka 20:33, 24 mar 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Lany krokusów zachwycające, piękne są w tym roku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Bogdzia 20:35, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)
Temat przylaszczkowy ruszył

A jak zapowiada się wiosna magnoliowa u Ciebie?


Magnoliom pączki nabrzmialy i zaczynają niektóre pękac a zapowiadaja mróz, martwię sie bo juz ciemierniki mi pomroził, codziennie mam szron na trawie.



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:37, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
yolka napisał(a)
Lany krokusów zachwycające, piękne są w tym roku


Piękne ale nie kwitna równoczesnie , połowa juz przekwitła , polowa teraz kwitnie a jeszcze duzo tylko listki wypuściło(trzecia polowa, piszę jak przystało na n-la matematyki)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
BASIA8 20:41, 24 mar 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Kurcze Bogdziu - szkoda ciemierników taki piękny kolorek mają i sadzonki duże są. Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Bogdzia 20:41, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)

Pewnie, że fajniej, zjawiskowo to wygląda


Wiatr liscie mi stale w nie (krokusy) nawiewa ale ze względu na przymrozki nie wygrabiam , troche cieplej mają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
basia3012 20:42, 24 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
Bogdziu, oglądałam wczoraj Maję w ogrodzie w Twoim cudnym ogrodzie. Miałaś wtedy azalie japońskie pod dużym oknem swojego domu. Nie wiem czy jeszcze je tam masz. Ale chciałabym zapytać Cię o to jak je tniesz lub cięłaś po kwitnieniu? A może wyłamujesz przekwitnięte kwiatki?
Dziękuję za podpowiedż o nawożeniu azalii. Tak jak radziłaś teraz podleję je 2 razy a IV-V użyję nawóz do azalii. Mam też pinivit, żelazo, florovit. Czy też na zmianę w sezonie dawać czy jednak lepiej rosną przy nawożeniu tymi specjalistycznymi?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Bogdzia 20:43, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BASIA8 napisał(a)
Kurcze Bogdziu - szkoda ciemierników taki piękny kolorek mają i sadzonki duże są. Pozdrawiam niedzielnie


Ja je bardzo lubię i są z moich siewek, ale u mnie bez przerwy szron a u są siadów ani trochę , juz nie wiem co jest z tym ogrodem.Nerwy mam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:49, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)
Bogdziu, oglądałam wczoraj Maję w ogrodzie w Twoim cudnym ogrodzie. Miałaś wtedy azalie japońskie pod dużym oknem swojego domu. Nie wiem czy jeszcze je tam masz. Ale chciałabym zapytać Cię o to jak je tniesz lub cięłaś po kwitnieniu? A może wyłamujesz przekwitnięte kwiatki?
Dziękuję za podpowiedż o nawożeniu azalii. Tak jak radziłaś teraz podleję je 2 razy a IV-V użyję nawóz do azalii. Mam też pinivit, żelazo, florovit. Czy też na zmianę w sezonie dawać czy jednak lepiej rosną przy nawożeniu tymi specjalistycznymi?
Pozdrawiam.


Basiu mam nadal te azalie pod oknem , sporo urosły , nie tnę ich za bardzo bo na razie okna nie zasłaniają tylko troszkę wystaja nad dolna krawędz szyby, tnę od strony budynku bo nie byłoby dojscia zeby umyc okna i od czasu do czasu jakąs gałązke jak za bardzo wyrośnie.Kwiatków im sie nie obrywa, zasna same i opadna.Nawóz użyj w kwietniu zanim zaczną kwitnac , w maju juz kwitna.Ja te płynne nawozy daję tylko przyzżólkłym egzemplarzom , niektóre rh z tych wysokich maja skłonnosc do tego ze po zimie są zólte wiec je opryskuję , japońskie tez można ale lepiej z nawozem nie przeholowac bo spalic można .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:50, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgnieszkaW napisał(a)
Bogdziu, śliczną masz tegoroczną wiosnę, śliczną


Twoją tez widziałam , wcześniejsz wiosna u Ciebie niz u mnie co jest zrozumiałe.Dzięki Aga.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:53, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Co roku Twoje krokusy robią na mnie ogromne wrażenie i co rok obiecuję sobie, że i ja jesienią kupię cebulki. Niestety jakoś się nie składa, bo mam ich tylko kilka stuk. Może w tym roku kupię, nawet wiem gdzie posadzę. Mam taki mały trójkącik przy chodniku, rośnie tam hortensja i myślę, że wiosną byłby to fajny akcent.


Krokusy mus miec , do mnie wycieczki przychodzą pod płot oglądac moje łączki, a i ja co troche lecę na nie popatrzec bo mam niestety w tyłach ogrodu te najładniejsze ale i z okna tez widac ale brzydsze bo słaba ziemia i cebulki w tamtym roku sadzone na miejscu jałowców które wywaliłam .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies