Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:54, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zakrecona napisał(a)
Bogdziu, ale ogromna ilość krokusów, jak na górskich łąkach


Taki efekt chciałam miec tylko te łąki ,,nieco" mniejsze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Basilikum 20:54, 24 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
przylaszczki piekne sa musze wpisac na liste chciejstw
Krokusowe laczki powalaja ja z moimi kilkoma krokusikami to si emge schowac do dziury
Moje ciemierniki po mrozie oklaply aale jak slonko je ogrzalo to od razu lepki podniosly
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Bogdzia 20:58, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Basilikum napisał(a)
przylaszczki piekne sa musze wpisac na liste chciejstw
Krokusowe laczki powalaja ja z moimi kilkoma krokusikami to si emge schowac do dziury
Moje ciemierniki po mrozie oklaply aale jak slonko je ogrzalo to od razu lepki podniosly


Moje sie nie podniosły, rosną w zacisznym miejscu i mimo to je podmroziło az sie boje na co bedę narzekac po wtorkowym przymrozku który ma byc -4 stopnie a u mnie będzie jeszcze gorzej jak zwykle.Ty masz wielki areał , możesz miec wszystko w wielkich ilościach ale wtedy i pracy duzo wiecej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
basia3012 21:01, 24 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
O to dobrze, że Cię zapytałam. Uprawiasz je więc najlepiej wiesz co i jak. W internecie wyczytałam, że trzeba śpieszyć się z obrywaniem do max 2 tygodnie po przekwitnięciu lub ciąć. A tu miła niespodzianka. I pracy mniej.
A potem Bogdziu, po przekwitnięciu, czy nawozisz te japońskie do końca sezonu?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Bogdzia 21:04, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)
O to dobrze, że Cię zapytałam. Uprawiasz je więc najlepiej wiesz co i jak. W internecie wyczytałam, że trzeba śpieszyć się z obrywaniem do max 2 tygodnie po przekwitnięciu lub ciąć. A tu miła niespodzianka. I pracy mniej.
A potem Bogdziu, po przekwitnięciu, czy nawozisz te japońskie do końca sezonu?


Basiu jeśli nie ma upałów to nawozę drugi po kwitnieniu ale jeśli są upały to juz tylko podlewam , tak więc wtedy tylko jeden raz dosataja nawóz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
basia3012 21:08, 24 mar 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9446
Bogdzia napisał(a)


Basiu jeśli nie ma upałów to nawozę drugi po kwitnieniu ale jeśli są upały to juz tylko podlewam , tak więc wtedy tylko jeden raz dosataja nawóz.


Aha, dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Zapiszę to sobie do moich notatek bo pamięć może zawieść. Może we wtorek nie będzie tak żle.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 21:10, 24 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Bogdzia napisał(a)


Piękne ale nie kwitna równoczesnie , połowa juz przekwitła , polowa teraz kwitnie a jeszcze duzo tylko listki wypuściło(trzecia polowa, piszę jak przystało na n-la matematyki)


Uśmiałam się z matematyki

mrozi u Ciebie? To niedobrze byle to były małe spadki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 21:12, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
basia3012 napisał(a)


Aha, dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Zapiszę to sobie do moich notatek bo pamięć może zawieść. Może we wtorek nie będzie tak żle.
Pozdrawiam.


Tez pozdrówka sle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agata19762 21:12, 24 mar 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Bożenko te Twoje łączki są cuuuuuuuuudowne
U mnie coś się stało z krokusami i przebiśniegami
Nie ma ....śladowe ilości.

Czasem ręce opadają

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Bogdzia 21:13, 24 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)


Uśmiałam się z matematyki

mrozi u Ciebie? To niedobrze byle to były małe spadki.


No mrozi a ma mrozic jeszcze więcej, denerwuje mnie to miejsce , co rok problem z mrozem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies