Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje zmagania ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje zmagania ogrodowe

Moniika 17:10, 18 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ponownie, śliczna ta "sałata"Ja ) tez je lubię i mam dużo rodzajów. Wprawdzie Danusia, zresztą bardzo słusznie, radzi kupować raczej dużo egzemplarzy jednego gatunku niż kilka różnych żeby nie było "naćpane" i ja to wszystko wiem, ale na razie robię eksperymenty, kupuję sadzę i patrzę czy sobie u mnie poradzi? czy zime przeżyje? Czy kwitnie ładnie itd. Plan jest taki że jak się zdecyduję które mi się najbardziej podobają to im dokupię towarzystwo takie samo..
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Anita1978 17:18, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ewelinka231281 napisał(a)
Evchen, Ewelina witam i również pozdrawiam deszczowo i wietrznie. Maty z rafii chyba będą bardziej przydatne na te moje górkowe wiatry

Zadałam gdzieś pytanie dotyczące drzewek szczepionych, chyba u vivy na piaskach, ale nie mogę dogrzebać się gdzie, więc tu powtórzę - jak wysokie rosną takie drzewka szczepione - pewnie to zależy od wysokości szczepienia, ale czy można mniej więcej określić o ile urośnie? Kupiłam sobie przez internet buka Rohan Weeping, pisałam ze sprzedawcą o wysokości drzewka i tak dalej, okazało się po przesyłce że jest szczepiony gdzieś tak na wys.60-70 cm. Jest bardzo ładny, ale ile może urosnąć?

Mi się wydaje , że nie rosną-tzn rośnie to co jest zaszczepione czyli korona, a pień rośnie wszerz
ale nie jestem pewna
A tak w ogóle to witaj
dużo jeszcze pracy, ale z pomocą "ogrodowiska" dasz radę- pełno tu twórczych umysłów
Ładny warzywniak- też mam takowy
____________________
ogródek Anity
Welka 17:22, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Monika, u ciebie jestem codziennie, ale w ciągłym biegu z dzieciakami nie mam czasu nic napisać, obiecuje poprawę.
Zasadę też znam, ale co ja poradzę, że nie mogę zdesydować, która najładniejsza i kupuje po kilka, ale różnych odmian. Gdyby powstał wątek moja jedna jedyna ukochana roślina, to z pewnością byłyby to żurawki, ale którą najbardziej kocham to cieżko byłoby odpowiedzieć i sobie zbieram różne

Tu Tara, myślałam że bedzie bardziej złota, ale zaczyna się zmieniać, wiec jest szansa


Marmalade


I bidulka Arella, którą raz zalało, a dwa razy dorwał się do niej Karolek (co widać po liściu na dole)






____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Welka 17:43, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Anito, tak logicznie myśląc to pewnie masz racje, ale moze z roslinami to nie tak logicznie
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
eliza3 21:58, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Ewelinko byłam zobaczyć Twoją jukę, jest śliczna, ale Kinia jeszcze śliczniejsza. Masz piękny dom i dużo miejsca do nasadzeń, będę kibicować. Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Welka 22:49, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Dziękuję w imieniu Kini
Anito, męczyłam innych o drzewka szczepione i coli też mi tak odpowiedziała, pień robi się grubszy, rośnie korona.

Zakwitł pierwszy słonecznik mojej Kini (przygotowałam jej tylko mały rowek, nasionka wrzucała sama, zakopała, podlewała i nawet zielsko wyrywała - z kilkoma małymi słonecznikami co prawda), jest przeszczęśliwa i wszystkim go pokazuje


Jakaś opóźniona ta moja jeżówka dopiero nieśmiało się rozwija


Pinky Winky zaczyna sie zmieniać

____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
kubi2000 22:54, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
słonecznik faktycznie śliczny. przez chwilę myślałam, że z kwiaciarni i podłożyłas pod aparat hahahahha.
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Welka 23:05, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Jutro postaram sie zrobić zdjęcie, jak urosły u mojego taty z tych samych nasionek słonecznika ozdobnego , na opakowaniu było że około 70-80 cm, mocno nas zadziwiają a jeszcze nie kwitną
W podpisie masz link nieaktywny.
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
kubi2000 23:13, 18 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
no właśnie nie wiem jak go uaktywnić. I zawsze kiedy wchodze na forum mam to zrobić, ale oko zawieszam na jakimś ogrodzie i nie mogę dotrzeć do pomocy.
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
Welka 23:23, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Ja robiłam na podstawie tego
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies