Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tylko trawnik i co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko trawnik i co dalej?

iza_1611 09:20, 04 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Do mojego wątku muszę dołączyć zdjęcie z ogrodu Barbetki



u siebie chciałabym również mieć miejsce z kilkoma drzewami owocowymi.
Muszę ściągnąć ten pomysł...
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Dorka 19:15, 04 lis 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Cześć Iza
masz całą zimę na przemyślenia ale podoba mi się druga propozycja Leny dla Twojego ogrodu a może Ty już coś wymyśliłaś, bo fajną fotkę również wrzuciłaś ostatnio Kiedyś widziałam również taką ścianę, na której zamontowane zostały zabytkowe, drewniane wrota i obsadzone bluszczem na ścianie a pod spodem inne nasadzenia, to też może być pomysł na to aby nie robić dziury między ścianą garażu a rabatą
Pozdrawiam
____________________
Dorota Białołęka
Lena 12:38, 05 lis 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499



Izo ....takie moje bazgrołki jako propozycja dla Twego ogrodu. W wyobrazni mej wygląda to pięknie...hihihi a rysownik ze mnie marny.
W każdym razie w pierwszym kole tuz obok garażu , moja propozycja na dzrewo to Wiąz Camperdowni który stworzy "parasol".Dodatkowo można tam posadzić rozplenice japońska , kulki bukszpanowe.Pod garażem ławeczke i sezonowe kwiaty w donicach lub bukszpany.
Placyk w żwirku.
Drugie kółko z choinka moze to być kanadyjska - jest śliczna!
Przejście do drugiej części ogrodu ,można zaznaczyć żywopłotem z cisa.
Tuż za nim,ładnie wygladałyby drzewka po jednej i drugiej stronie - Wiśnia Umbraculifera,Robinia.
Z prawej strony od domu,można z brzegu rabaty wsadzić bukszpanowy żywopłocik,jedno drzewko np.Miłorząb - bo jest lekki,przejrzysty i cudowny.Dalej byliny mieszane z tym co masz zimozielonym.
Taki mniej wiecej miałam kształt na myśli, a nasadzenia to już same przyjdą.
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
ewalm 15:03, 05 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Izo, to jest dobra myśl, żeby podzielić długi ogród w poprzek, ale to nie musi być koniecznie podział idealnie symetryczny. Kulisy można robić różnie. Napracowałaś się nad przekopaniem tej rabaty. Może da się ja włączyć w pomysł z podziałem? Nie znalazłam w Twoim wątku żadnego planu całości i właściwie nie wiem jak Twoja działka wygląda ani jakie ma wymiary, ani co masz bliżej domu, trudno coś spójnego wtedy stworzyć dla całości. Może byś plan zrobiła i jakieś inne ale też szerokie ujęcia działki pokazała?.
W każdym razie jeżeli dzielisz ogród wyraźnie na części to one mogą się trochę różnić charakterem.

Przy garażu za rabatą możesz zamiast paska trawnika zrobić ogród żwirowy (podjazd jest żwirowy? na stałe czy tymczasowo?) i ławeczka też tam może być, kule bukszpanu, kępy bylin - oparty o ścianę garażu i otoczony rabatą, z przejściem po kamieniach. Oczyszczalnia pewnie ogranicza możliwość sadzenia czegoś większego. Gdzie dokładnie masz drenaż?

Bardzo Ci zależy na całkowitym zasłanianiu garażu? On nie jest jakiś szczególnie brzydki, daje całkiem ładną ścianę jako tło.



____________________
Ogródek na trzy lata
iza_1611 11:41, 08 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Dziewczyny dziękuję Wam za pomysły.....

Przyznaję, że przekonuję się codzinnie coraz bardziej do takiego kształtu....wygląda obłędnie i faktycznie nie wydłuża działki
Lena a miejsce na drzewa owocowe jest zarąbiste.....DZIĘKUJE CI SERDECZNIE!!!
Ewcia też bym chciała "uratować" ten mój przekop, bo kosztował mnie tyle pracy.....że ręce miałam do ziemi A fotki całości porobię w sobotę, bo w tygodniu wracam z pracy gdy jest już ciemnica...

Dziewczyny dziękuję Wam za porady, wydrukowałam sobie Wasze rysunki i w weekend będę tworzyła, także w przyszłym tygodnu odezwę się do Was z prośbą o porady - tylko szczere i bez ogródek!!! Piszcie jak byście to Wy zrobiły! Ja na pewno się nie pogniewam a jeszcze Wam serdecznie podziękuję
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Joaska 11:29, 09 lis 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bardzo mi sie zpodobał projekt Leny
nie ukrywam że ten projekcik jest bardzo udany
i dlatego sobie pomyślałam jak ocalić tego wykopanego rogala
a może tak???

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 11:46, 09 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To super pomysł
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:09, 09 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajne projekty!! Podoba mi sie!! Zajrzę później, obowiązki wzywają;
)
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Lena 20:15, 20 lis 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Izo co słychać?
Miło mi że trochę wpasowałam w twój gust - zawsze to jakieś wyjście z całości do ulepszenia wizji
Włącz to co juz zrobiłaś w rabatę,ale nie rezygnuj z ławeczki pod garażem - będzie cudownie
Obsadz a ten pas trawnika pod garażem wysyp żwirkiem i wykorzystaj na ławkę i wspaniałe miejsce do dumania i podziwiania ogrodu
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Nati 16:32, 21 lis 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
iza_1611 napisał(a)
Haj hej Nati gdzie się podziewasz?????

Chciałabym Cię prosić o radę, ponieważ bardzo mi się podoba Twoja kompozycja z tym białym żwirkiem i pytanie czy on mi nie zzielenieje. Napisz kochana jak Ty robiłaś swoje rabaty, bo ja myślałąm o agrowłókninie i na niej żwirek - u Ciebie też tak jest?

hej przepraszam ale dawno już nie zaglądałam na ogrodowisko a swój wątek żadko zaglądam bo raczej nikt go nie odwiedza więc dziękuję,
właśnie odnośnie kamyków zaczynają sie robić zielone miałam pisać tu z zapytaniem ale stwierdziłam że one tak na jesień a w lato od słońca się zmienią ja mam włókninę i to dwie warstwy białą i brązową i trochę mnie zmartwiłaś jeśli wiesz co mogę zrobić aby nie zieleniały napisz proszę

pozdrawiam
Natalia
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies