Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tylko trawnik i co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko trawnik i co dalej?

BEATA_S 21:53, 26 paź 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Puk puk!!!
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
iza_1611 17:03, 01 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witajcie dziewczyny,
tak tak długo mnie nie było...ale jakoś ciągle mi czasu brakuje, Wy też tak macie?!

____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 17:21, 01 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Chciałabym mieć taki widok z okna...ahhh (Lenuś dzięki )

____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
beata 18:31, 01 lis 2012


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 13
Świetny projekt na pierwszej stronie .
____________________
Pszczelarnia 13:39, 02 lis 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Izo z "Już nie tylko trawnikiem" .
A ja dopytam: koło domu masz żwir, czy te rabatki z różami i pięciornikami będą miały żwir na sobie? Jeśli nie to musisz/powinnaś jakoś zapanować nad oddzieleniem żwiru w opasce przy domu od ziemi/kory na rabacie. Bo inaczej nieustannie będzie Ci się mieszać.

A jeśli chodzi o projekt całość podpowiem bardzo ogólnie: albo zbudujesz ogród na planie koła (kół, wyciętych linii z okręgów) - pomysł Leny albo łuków falistych - pomysł Gosi. Tu musi być konsekwencja. Ale w poprzek zrobiłabym jakieś przejście intrygujące z rabatą. Faktycznie skróci trochę obszar.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 14:39, 02 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przyszłam z rewizytą..... doradzać w projektowaniu nie będę bo się nie znam....swój ogród zrobiłam na czuja... i niestety błędów jest co nie miara..... za późno trafiłam na forum.

Natomiast wiem co mi się podoba, a co nie........ .. i nie obraź się, ale popieram zdanie Leny.. .ale kształt rabaty jest okropny. Zrób od razu dobrze.. szkoda pracy ...... wiem co piszę, bo niestety te fazy marnotrawstwa przerabiałam.
Zaintrygowana kształtem rabaty.... wróciłam i przeczytałam cały wątek....
Uwagi.
- projekt Gosi fajny....... daj drzewka od strony garażu..... są iglaczki o smukłej budowie lub takie które można korygować...
- zostaw wygodne dojście do drzwi bocznych w garażu.... będziesz z nich korzystać dużo razy dziennie....
- kawałki trawnika takie jak pomiędzy rabatą a garażem do koszenia są koszmarem....
- nie da się czymś zamaskować nad oczkiem siatki ogrodzenia???

Na pewno działce brakuje drzew

I trzymam kciuki...... za realizację ogrodu marzeń... acha.. miniaturowe róże..wcale nie są takie miniaturowe... u mnie po 2 latach osiągnęły ok. metr szerokości...

I oczka bym zupełnie nie zasłaniała.... tam tyle rzeczy się ciągle dzieje..... i miło popatrzeć z tarasu...
Ale ile ludzi tyle pomysłów...

Mam nadzieję, że nie obraziłam Cię....
Że mnie nie miał kto opierniczyć 4 lata temu, 3 lata temu, 2 lata temu.... wtedy bym była wściekłą, a teraz bym z wdzięcznością wspominała...... ale walczę o poprawę... M nawet dziś się zgodził na usunięcie akcji..... Bo do tej pory wszystkiego obronił.. i nie dał usunąć, a u mnie baba jaga i groch z kapustą

Lilii mam dużo posadzonych w oczku.. jak się rozrosną to Ci mogę coś podrzucić.....


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:39, 02 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No i wyszedł dubelek..... wiec wstawię jak ja bym tu pociągnęła rabatę.....



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
iza_1611 20:26, 03 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Pszczelarnia napisał(a)
Witaj Izo z "Już nie tylko trawnikiem" .
A ja dopytam: koło domu masz żwir, czy te rabatki z różami i pięciornikami będą miały żwir na sobie? Jeśli nie to musisz/powinnaś jakoś zapanować nad oddzieleniem żwiru w opasce przy domu od ziemi/kory na rabacie. Bo inaczej nieustannie będzie Ci się mieszać.

A jeśli chodzi o projekt całość podpowiem bardzo ogólnie: albo zbudujesz ogród na planie koła (kół, wyciętych linii z okręgów) - pomysł Leny albo łuków falistych - pomysł Gosi. Tu musi być konsekwencja. Ale w poprzek zrobiłabym jakieś przejście intrygujące z rabatą. Faktycznie skróci trochę obszar.



Witaj Ewcia,
na rabatkach obok domu nie mam....eee NIC
wiem wiem to źle ale doradź mi kochana co mogę tam dać, bo z agrowłókniny już się wyleczyłam - oczywiście dzięki forum lepiej późno niż wcale
Chciałabym wysypać tam żwirek, ale logoka mi podpowiada, że żwirek na samą ziemię to kiepski pomysł - no i sama widzisz jaka ja jestem zdecydowana, że do tej pory nic tam nie ma...

Jeśli chodzi o fale albo koła to ja chciałabym to wszystko na raz, bo wszystko mii się podoba
niestety
ja nie jestem zdecydowana....

Ewcia doradź bo wspomniałaś o poprzecznym przejściu. Co dokłądnie miałaś na myśli?
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 20:40, 03 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Uwagi.
- projekt Gosi fajny....... daj drzewka od strony garażu..... są iglaczki o smukłej budowie lub takie które można korygować...
- zostaw wygodne dojście do drzwi bocznych w garażu.... będziesz z nich korzystać dużo razy dziennie....
- kawałki trawnika takie jak pomiędzy rabatą a garażem do koszenia są koszmarem....
- nie da się czymś zamaskować nad oczkiem siatki ogrodzenia???

Na pewno działce brakuje drzew




Aniu doradzaj krytykuj a ja na pewno się nie obrazam - wręcz przeciwnie...
Słucham kożdej rady, bo przecież nikt z Was nie chce dla mnie źle - tylko doradzić
Także Aniu DZIĘKUJĘ
a ja nie ukrywam, że myślę o Twoich pomysłach od jakiejś 17...hi hi hi
ja po prostu jestem mocno niezdecydowana i to jest mój największy problem...

Zastanawiałam się nad Twoim szkicem i chyba masz rację...bo ja sugerowałam się projektem Gosi, żeby od strony garażu posadzić największe drzewa, następny rząd przed nimi coś średniego następnie może bukszpany i żórawki od strony środka działki,
Chcę zastawić garaż - ZA WSZELKĄ CENĘ
Chociaż Twój szkic przekonuje mnie bo jest w nim bardzo dużo logiki i przede wszystkim jest to praktyczne...

- nie da się czymś zamaskować nad oczkiem siatki ogrodzenia???
no właśnie tak sobie pomyślałam o tym że roślinki podrosną i zasłonią....a co Ty sugerujesz?
Za rzadko podadzone? Na pewno bo ja też mam takie wrażenie...

A to że brakuje drzew to PEWNE - ja się "boję" sadzić, bo nie mam koncepcji
alle moje zimowe postanowienie to stworzyć PROJEKT DOSKONAŁY
i wtedy dopiero wezmę się z werwą do roboty...
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 20:55, 03 lis 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
po jednj stronie szpaler barbandów,
w rogu surmia obok jaśminowce 2 szt - pomoć będą duże
a po środku śliwa wiśniowa,
te małe niepozorne kupki to są iglaki płożące
Dosadzić coś? Chyba tak zrobię, żeby zagęścić...

____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies