Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tylko trawnik i co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko trawnik i co dalej?

Madzenka 14:24, 29 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj Izo!! ie jestem specjalistką od kretów bo ich nie posiadam. Ale skoro tak szlaeje widocznie ma się czym żywić... Sprawdż czy nie wyżera opuchlaków lub pędraków - to takie strętne larwy chrabąszczy. Nie wiadom co grosze kret czy te larwy...

Na kreta chyba rzeczywisci dobre zwierzaki domowe. Ja ma takego wszędobylskiego buldoga, ktory szaleje w poszukiwaniu wszelkiej zwierzyny w ogrodzie, że pewnie wszystko by wypłoszył (oby, rozważania czysto teoretyczne)....
Ja bym na razie nie walczyła z kretem, nich się naje do woli....wiosną walka na całego, może inni slecjalisci do radzą....

Wracając do projektu, rowiązanie Leny idealne dla takiej długiej dzialki. Warto geometrycznie podzielić sobie go na częsci , stworzyć na wzór ogrodów angielskich rózne zakątki.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zeta 15:09, 29 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Przyszłam się przywitać i podziwiam plany ogrodowe projekt piękny, chociaż krety niecałkiem. Ale to oznacza że dobra ziemia u Ciebie. Pozdrawiam.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Magda70 16:18, 29 gru 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
O kreciki !!
Ja tez - no raczej mój M- walczę z nimi od lat...zastosowalismy WSZYSTKO- dosłownie. I nic. Zupełnie nic krecik, czy też cała jego rodzinka rozpanoszył się na dobre. A żeby było śmieszniej to mam ci ja KOTA....więc teoretycznie powinien je pogonić i nic ;(

Decyzja prawie zapadła o założeniu siatki na wiosnę...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
iza_1611 18:31, 29 gru 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Dziękuję za odwiedziny i wszystkie rady

Marzenko nad projektem działki pracuję nieustannie mam masę pomysłów i chciałabym mieć w swoim ogrodzie...wszystko. i kochana to jest mój NAJWIĘKSZY problem

Zetko dziękuję ale wolałabym mieć gorszą ziemię i brak kretów.
Chociaż powiem szczerze że ta ziemia to glina, myślę że krety szukają szukają jedzenia i przez to tak kopią jak szalone.

Madzia wstrzymaj się chwileczkę z tą siatką, bo to jest droga sprawa a poza tym
rozłozenie siatki
zasypanie siatki ziemią
no i co się z tym wiąze musisz zrobić trawnik od nowa - spooooro pracy.

Ja testuję, za radą forumowiczów , środek zwalczający dżdzownice, pędraki i inne paskudztwa,
którymi żywią się krety.....ha i tak go załątwię ...............mam nadzieję!
Madzia dam znać jak mi poszło.
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Gosiniak 19:34, 29 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Trzymam kciuki za powodzenie misji
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
noemi 20:19, 29 gru 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Izo ... zobaczyłam Twój ogródek, trzymam kciuki za Ciebie !!! ... ale te kreciska ... współczuję Ci bardzo .... nasza Ela , ma też ten problem, poczytaj u niej ... nie wiem dokładnie , tak na szybko poszukałam jakiegoś postu na ten temat, pisze akurat o nornicach, ale krety też są

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1209-puste-pole-z-wysepka-kwiatowa?page=158

Szczęśliwego Nowego Roku bez kretów życzę !!!

____________________
ogród magdalenka
Magda70 22:23, 29 gru 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
iza_1611 napisał(a)
Dziękuję za odwiedziny i wszystkie rady

Marzenko nad projektem działki pracuję nieustannie mam masę pomysłów i chciałabym mieć w swoim ogrodzie...wszystko. i kochana to jest mój NAJWIĘKSZY problem

Zetko dziękuję ale wolałabym mieć gorszą ziemię i brak kretów.
Chociaż powiem szczerze że ta ziemia to glina, myślę że krety szukają szukają jedzenia i przez to tak kopią jak szalone.

Madzia wstrzymaj się chwileczkę z tą siatką, bo to jest droga sprawa a poza tym
rozłozenie siatki
zasypanie siatki ziemią
no i co się z tym wiąze musisz zrobić trawnik od nowa - spooooro pracy.

Ja testuję, za radą forumowiczów , środek zwalczający dżdzownice, pędraki i inne paskudztwa,
którymi żywią się krety.....ha i tak go załątwię ...............mam nadzieję!
Madzia dam znać jak mi poszło.


Ja nie mam hektarów do położenia siatki na szczescie...cos ok 400a wiec damy rade z eMem
Jak mój M szukał w internecie środków na pędraki - jakieś rzekomo inne pędrakinicienie to komputer mi zawirusował więc już nie wiem co gorsze...
Ale czekam na info jak ci poszło !
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
jagoda99 02:15, 30 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Witam Cie Izo.
Duzo Cie pracy czeka z ogrodkiem ale bedzie pieknie.
Dziewczyny proponuja Ci swietne projekty co jeden to ladniejszy.
Mnie osobiscie podoba sie ten dzielony nie taki dlugi.
No ale to Tobie ma sie podobac.
Pytalas o sposob na krety ja nie mam kretow ale wiecie chyba ze sa pod ochrona.
Mysle ze powinnas posypac caly trawnik srodkiem na to cale robactwo bo wyglada na to ze on znajduje tam duzo pokarmu.
Krety nie lubieja zapachu czosnku sa tez takie sygnalowe odstraszacze na baterie albo baterie sloneczne.
Najlepiej byloby zastosowac lapki zeby go zlapac i wywiezc daleko ha ha latwo powiedziec.
Napewno jak wytepisz to robactwo w trawie to sie wyniesie.
Zycze Ci wytrwalosci i powodzenia jakos moze sie uda.
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
zbigniew_gazda 08:50, 30 gru 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Iza - dzięki za życzenia. Życzę Ci w Nowym Roku dużo zdrowia , świetnych pomysłów ogrodowych a jutro niezapomnianej zabawy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Madzenka 22:09, 30 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wygranej z kretem w Nowym Roku Ci życzę !!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies