Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tylko trawnik i co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko trawnik i co dalej?

Anabell 22:30, 19 sty 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iza,natrafiłam na Twóje kretowisko. Dobre rady jak podają inni to odstraszacze, środki przeciw pędrakom. Wszystko przeszłam, sadzenie cebul cesarskiej korony ,uważam pomaga.
Najskuteczniejsze zwierzaki domowe. Miałam podobną sytuację z kretami. Podrzucił mi ktoś dwa małe kotki zostały , moich było dwa i w nastepnym roku dwa nowe. Razem 6 , a krety się wyniosły.
Córka moja ma owczarka co spaceruje po trawniku. Sąsiedzi mają kretowiska , u niej piekny trawnik.
Zyczę cudownego ogrodu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
iza_1611 19:20, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Anabell dziękuję za rady już sporo osób pisało o kotkach i to chyba jest rozwiązanie
bo ja do tej pory mam nowe kopce - ogromne kopce!
Nawe dziś przy temperaturze -8 stopni kopią - szok! Już nie mam siły...
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Gabrysia_ 19:22, 20 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja mam dwa koty
U sąsiadów same kopce a u mnie nic,choć dużej straty by nie było,bo nie mam jeszcze trawki
____________________
iza_1611 16:44, 21 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Anabell, Gabrysiu pytanko mam, bo tak mnie zaciekawiło,
a te Wasze kociaki łapią te krety czy po prostu krety nie przychodzą ze względu na zapach kotów?
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
ka1sia 17:20, 21 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Nasz czarniuszek ma parę sztuk na swoim koncie Zapach to chyba nie ma znaczenia, musi być dobry łowca
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Anabell 00:58, 22 sty 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Izo! tak , zapach ma największy wpływ.Zwierzęta lubią zostawiać odchody. Trzeba je sprzątać, ale zapach zostaje. Wcześniej czytałam w necie,że na odstraszenie zostawia się sierść psa w norach kreta i nornic. Krety najgorsze spustoszenie robią wczesną wiosną , szukają miejsca do wylęgu, z początkiem czerwca wychodzą już młode w podróż.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
iza_1611 17:08, 22 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Anabell napisał(a)
Izo! tak , zapach ma największy wpływ.Zwierzęta lubią zostawiać odchody. Trzeba je sprzątać, ale zapach zostaje. Wcześniej czytałam w necie,że na odstraszenie zostawia się sierść psa w norach kreta i nornic. Krety najgorsze spustoszenie robią wczesną wiosną , szukają miejsca do wylęgu, z początkiem czerwca wychodzą już młode w podróż.


Anabell z tymi młodymi to nawet mnie nie strasz....
Starych nie mogę się pozbyć a co dopiero z gromadką głodnych młodych...

____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
BASIA8 22:49, 25 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Izo.
Teren koło domku masz bardzo ładny.
Jeśli chodzi o bukszpany to ja kupowałam sadzonki 2 lata temu z:
http://bukszpanowo.pl/
Mogę z czystym sumieniem polecić tę szkółkę- roślinki przyszły piękne, super zabezpieczone na czas podróży. Byłam i jestem bardzo zadowolona. Wszytkie roślinki bardzo ładnie rosną.Napewno tej wiosny dokonam zaków u nich.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
iza_1611 19:55, 27 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
BASIA8 napisał(a)
Witaj Izo.
Teren koło domku masz bardzo ładny.
Jeśli chodzi o bukszpany to ja kupowałam sadzonki 2 lata temu z:
http://bukszpanowo.pl/
Mogę z czystym sumieniem polecić tę szkółkę- roślinki przyszły piękne, super zabezpieczone na czas podróży. Byłam i jestem bardzo zadowolona. Wszytkie roślinki bardzo ładnie rosną.Napewno tej wiosny dokonam zaków u nich.



Basiu dzięki wilkie
najważniejsze, że już kupowałaś i jesteś zadowolona. Właśnie o takiego Sprzedawcę mi chodzi...
Zapisałam sobie stronkę.....
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 21:11, 27 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Siedzę sobie teraz w niecie i czytam ciekawostki ogrodnicze i zanlazłam taką wiadomość, że niby posypanie trawnika wapnem zniechęca krety do kopania i po prostu się wynoszą
Czy macie jakieś doświadczenia w wapnowaniu?
Czy nie zaszkodzę mojemu trawnikowi?

Dajcie znać proszę.........
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies