Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tylko trawnik i co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko trawnik i co dalej?

margi 12:05, 07 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Pozdrawiam Cię Izo,obejrzałam Twój ogród od A-z,układ ogrodu mam podobny(no trochę mój mniejszy o 1200m),jak się nie pogniewasz to będę trochę podglądać.Z projektami ruszyłaś ambitnie,trzymam kciuki
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
iza_1611 20:19, 08 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
sosna schwerina Wiethorst do zapamiętania
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
ZbigniewG 10:45, 10 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Iza kretom z sąsiedztwa utrudniam spacery po mojej działce elektronicznymi bzyczkami ale jak któryś przygłuchy to potrafi ryć obok, najskuteczniejszy szpadel (na trawniku odpada), pod niektóre rośliny które musiały rosnąć tuż przy płocie (np. paprocie) przygotowałem specjalne zabezpieczenia - zakopana siatka i boki do poziomu gruntu z czegoś trwalszego

w sumie trzymam je na obrzeżach działki, do trawnika jeszcze nie dotarły bo pas ziemi bez trawy wskazuje wszelkie wtargnięcia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 10:59, 10 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
iza_1611 napisał(a)
Krety, krety i nadal nie mogę sobie z nimi dać rady,
ale mimo wszystko zaczęłam próby nad projektowaniem mojego ogrodu

Nie bardzo wiem jak się projektuje ogród,
dlatego zaczęłam planować lewą stronę ogrodu

oto lewy przód - oczywiście chciałabym żeby było gęściej


oto lewy środek (nie mogłam zaznaczyć wszystkigo na jednej fotce, dlatego skasowałam ten cały przód z poprzedniego zdjęcia)



tył


Bardzo dobrze zaczęłaś, nie dawaj jednak przez całą długość tych samych roślin, będzie nudno, czy ta rabata przez całą długość ma taką sama szerokość? Ja bym tak pasami wprowadziła jeszcze coś dla urozmaicenia, nie koniecznie tak pod linijkę musi być. Zobacz sobie na rzuty z góry projektów Danusi.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
iza_1611 13:08, 11 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
ZbigniewG napisał(a)
Iza kretom z sąsiedztwa utrudniam spacery po mojej działce elektronicznymi bzyczkami ale jak któryś przygłuchy to potrafi ryć obok, najskuteczniejszy szpadel (na trawniku odpada), pod niektóre rośliny które musiały rosnąć tuż przy płocie (np. paprocie) przygotowałem specjalne zabezpieczenia - zakopana siatka i boki do poziomu gruntu z czegoś trwalszego

w sumie trzymam je na obrzeżach działki, do trawnika jeszcze nie dotarły bo pas ziemi bez trawy wskazuje wszelkie wtargnięcia



Zyszku dziękuję za porady - każda na wagę złota....
Ja również tym tropem poszłam i na obrzeżach działki mam rury odwadniające i żwir na 50 cm głębokość i dość szeroko wykopane
i to raczej działa - no zwyjątkiem wylotu rur i tam mi wlazło "dziadostwo" na działkę i nie może teraz się wydostać i taki powstał problem....
Trzeba złapać gagadka i zabić, bo cały czas kopie....
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 13:11, 11 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Bardzo dobrze zaczęłaś, nie dawaj jednak przez całą długość tych samych roślin, będzie nudno, czy ta rabata przez całą długość ma taką sama szerokość? Ja bym tak pasami wprowadziła jeszcze coś dla urozmaicenia, nie koniecznie tak pod linijkę musi być. Zobacz sobie na rzuty z góry projektów Danusi.


Przyznaję, że o tym nie pomyślałam, ale to jest chyba dobry pomysł....pooglądałam troszkę fotek które zapisuję z internetu i chyba masz Gosiu rację....
Pokombinuję i może wyjdzie coś ciekawego
Dzięki za poradę
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
iza_1611 18:47, 13 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Za sugestią Gosi postanowiłam kompletnie zniemić moje plany co do mojej podłużnej rabaty i chciałabym posadzić tam bardzo wiele różnych roślin i jednym z "moich" pomysłów będzie wstążka z bukszpanów identyczna jak w jednym z ogrodów naszej Danusi



chciałabym się Was poradzić jak ona to zrobiła?
Poradzcie, bo przecież tam jest z 50 sadzonek bukszpanów....ile to pieniędzy jest...
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Toszka 00:59, 14 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Popatrz na allegro, tam są oferty ładnych sadzonek po ok 3zł.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lena 09:29, 14 sty 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
iza_1611 napisał(a)
Krety, krety i nadal nie mogę sobie z nimi dać rady,
ale mimo wszystko zaczęłam próby nad projektowaniem mojego ogrodu

Nie bardzo wiem jak się projektuje ogród,
dlatego zaczęłam planować lewą stronę ogrodu

oto lewy przód - oczywiście chciałabym żeby było gęściej


oto lewy środek (nie mogłam zaznaczyć wszystkigo na jednej fotce, dlatego skasowałam ten cały przód z poprzedniego zdjęcia)




Izo witaj w nowym roku
Z góry przepraszam za szczerość...
Patrze na Twój projekt i dziwię się że ciągnie Cię w stronę "wydłużania" ogrodu.Tu aż się prosi aby go sprytnie podzielić,stworzyć zakątki w ogrodzie.
Widzę że koniecznie chcesz właczyć przygotowaną przez ciebie rabatę ale nie widzę sensu zasłonięcia garażu - to ładny budynek i aż się prosi tam aranżacja z ławką , donicami z jednorocznymi - dodatkowo całość poszerzyłaby ogród.A tak ,szpaler który planujesz wydłuży go.

Możesz też zrobić drewnianą pergolę przy garażu,coś na wzór tej:

http://www.ac-gardendesign.co.uk/Project%202/p2view5.jpg

I koniecznie pomyśl o większych drzewach - ja nadal obstawiam podział żywopłotem w poprzek i drzewa.
W każdym razie kibicuję i będę zaglądać
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
iza_1611 14:31, 14 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Lena oczywiście o to chodzi żeby pisać szczerze ja się nie obrażę tylko
jak dostaję jakiś kompentarz to zaczynam intensywnie myśleć.....
Jak widać czasami w zdłuż nie w szerz hi hi hi i wychodzi jak wychodzi

Lenka teraz już mam inną koncepcję, ale nadal skończyć jej nie mogę...jak coś będę miała to od razu zamieszczę....
a teraz szukam sposobu na mini szpaler z bukszpanów
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies