Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaktusy Dawida.

tengel27
A

Dodany 15:42, 28 lip 2012
Jedną z moich ulubionych grup roślinnych są kaktusy. Mam ich niewielką kolekcję. Część kupiona jako duże rośliny, a część jako nasionka.

Na dobry początek pokażę te rośliny, które ostatnio były ozdobione kwiatami lub które dopiero pokażą jak kwitną.

Parodia schwebsiana

Lobivia saltensis var. nealeana - niestety po powrocie z pracy zastałem już kwiat w takim stanie. Kwitnie bardzo krótko.

Mammillaria bocasana

Mammillaria polythele var. nudum. Dość często spotykana pod nazwą Mammillaria Jaroslav Śuba

Dodany 15:54, 28 lip 2012
W tym roku zakwitł mi również po raz pierwszy Echinocereus. Kupiłem go jako E. pectinatus, ale nim na pewno nie jest. Podejrzewam, że będzie to E. reichenbachii.

Już pączek wyglądał ciekawie i zapowiadał duży kwiat.

Po raz drugi pąki puścił Echinopsis subdenudata, ale po raz pierwszy dwa na raz.

Dodany 16:15, 28 lip 2012
Mammillaria bocasana to była moja pierwsza z tego rodzaju, jest bardzo wdzięczna, szkoda, że wtedy nie miałam dobrego aparatu

Twoje zdjęcia są świetne, pokazuj koniecznie więcej Uwielbiam patrzeć na kwiaty kaktusów.
Gardenarium
Img 0144 001

Dodany 16:16, 28 lip 2012
Ciekwa jestem czy masz jakąś dla nich osłonę (szklarenkę), czy na wolnym powietrzu, albo pod dachem?
Moniika
Image

Dodany 16:41, 28 lip 2012
Sliczne! Pozdrawiam ps pokaz wiecej Dawidzie

Dodany 16:49, 28 lip 2012
Danusiu, w sezonie stoją we własnej konstrukcji ze starych okien i folii - nic specjalnego, ale na szczęście mają tam chyba dobrze. W przyszłym sezonie folię zastąpię poliwęglanem.

Dodany 17:30, 28 lip 2012
I tak z ostatniej chwili zdjęcia mojej małej gromadki.

Dodany 18:18, 28 lip 2012
Widzę, że masz nawet Espostoa lanata, ja też miałam.

A w tych multiplatach to masz wysiewy? Mnie siewki wschodziły ale dostawały szarej pleśni Wolę inne sposoby rozmnażania.

Masz też moją ulubioną Mammillaria plumosa, lubię ją dotykać bo nie kłuje
Gardenarium
Img 0144 001

Dodany 18:21, 28 lip 2012
Zima przenosisz? , opowiedz, jak je zimujesz.
tengel27
A

Dodany 18:41, 28 lip 2012
Tak, w zielonym to siewki. Też mam problemy z utrzymaniem wszystkich siewek do końca, ale coś zawsze zostaje. Obok w małych doniczkach są moje wysiewy sprzed 3 lat.

Do czasu remontu zimowane były po prostu w domu, ale to tragedia - coroczna walka z wełnowacami. W tym roku po wymianie dachu i ociepleniu budynku część wybrańców przeszła test zimowy na strychu i ma się dobrze. Zatem w tym roku już wszystkie tam trafią.
A jak zimuję - "o suchym pysku" i w chłodzie. Ostatnie podlewanie mają pod koniec września. Potem wystarcza im to co mają w jesiennym powietrzu. Po przeniesieniu do kwietnia już totalną suszę mają, a potem zaczynam od zraszania.