Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kaktusy Dawida.

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaktusy Dawida.

tengel27 15:42, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Jedną z moich ulubionych grup roślinnych są kaktusy. Mam ich niewielką kolekcję. Część kupiona jako duże rośliny, a część jako nasionka.

Na dobry początek pokażę te rośliny, które ostatnio były ozdobione kwiatami lub które dopiero pokażą jak kwitną.

Parodia schwebsiana



Lobivia saltensis var. nealeana - niestety po powrocie z pracy zastałem już kwiat w takim stanie. Kwitnie bardzo krótko.



Mammillaria bocasana



Mammillaria polythele var. nudum. Dość często spotykana pod nazwą Mammillaria Jaroslav Śuba

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 15:54, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
W tym roku zakwitł mi również po raz pierwszy Echinocereus. Kupiłem go jako E. pectinatus, ale nim na pewno nie jest. Podejrzewam, że będzie to E. reichenbachii.

Już pączek wyglądał ciekawie i zapowiadał duży kwiat.







Po raz drugi pąki puścił Echinopsis subdenudata, ale po raz pierwszy dwa na raz.

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Gardenarium 16:15, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mammillaria bocasana to była moja pierwsza z tego rodzaju, jest bardzo wdzięczna, szkoda, że wtedy nie miałam dobrego aparatu

Twoje zdjęcia są świetne, pokazuj koniecznie więcej Uwielbiam patrzeć na kwiaty kaktusów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:16, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ciekwa jestem czy masz jakąś dla nich osłonę (szklarenkę), czy na wolnym powietrzu, albo pod dachem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 16:41, 28 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Sliczne! Pozdrawiam ps pokaz wiecej Dawidzie
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
tengel27 16:49, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Danusiu, w sezonie stoją we własnej konstrukcji ze starych okien i folii - nic specjalnego, ale na szczęście mają tam chyba dobrze. W przyszłym sezonie folię zastąpię poliwęglanem.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 17:30, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
I tak z ostatniej chwili zdjęcia mojej małej gromadki.



____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Gardenarium 18:18, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Widzę, że masz nawet Espostoa lanata, ja też miałam.

A w tych multiplatach to masz wysiewy? Mnie siewki wschodziły ale dostawały szarej pleśni Wolę inne sposoby rozmnażania.

Masz też moją ulubioną Mammillaria plumosa, lubię ją dotykać bo nie kłuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:21, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zima przenosisz? , opowiedz, jak je zimujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tengel27 18:41, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Tak, w zielonym to siewki. Też mam problemy z utrzymaniem wszystkich siewek do końca, ale coś zawsze zostaje. Obok w małych doniczkach są moje wysiewy sprzed 3 lat.

Do czasu remontu zimowane były po prostu w domu, ale to tragedia - coroczna walka z wełnowacami. W tym roku po wymianie dachu i ociepleniu budynku część wybrańców przeszła test zimowy na strychu i ma się dobrze. Zatem w tym roku już wszystkie tam trafią.
A jak zimuję - "o suchym pysku" i w chłodzie. Ostatnie podlewanie mają pod koniec września. Potem wystarcza im to co mają w jesiennym powietrzu. Po przeniesieniu do kwietnia już totalną suszę mają, a potem zaczynam od zraszania.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies