Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Kaktusy Dawida.

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaktusy Dawida.

tengel27 09:33, 18 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
nebel napisał(a)
Dzieki Dawidzie,
najpierw postaram się zdobyć coś z literatury, którą mi poleciłeś, a potem będę dalej 'męczyć' Cię swoimi pytaniami
Na razie proszę napisz i pokaż od czasu do czasu na swoim wątku jakąś swoją roślinę.
Zaglądam systematycznie, choć nie zawsze mam coś do 'powiedzenia'
pzdr.eve


Spokojnie możesz mnie "męczyć" Będę starał się zawsze coś odpisać.

Natomiast co do zdjęć, to jak najbardziej Postaram się porobić parę fotek w tygodniu.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 17:35, 31 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Zakwitł Echinopsis subdenudata Po raz pierwszy więcej niż jeden kwiat. Na razie tylko dwa, ale bardzo mnie cieszą jego kwiaty, bo kupiłem go jako małą kuleczkę na początku przygody z kaktusami.









A teraz coś o samej roślinie:

Rodzina: Cactaceae

Opis:
Roślina kulista lekko wklęsła na szczycie, rosnąca pojedynczo. Pęd koloru szarozielonego. Osiąga wysokość 5 - 8 cm i średnicę 7 - 12 cm. Żebra ostre w ilości 10 - 12. Areole małe, barwy kremowej. Cierni brak lub występują tylko bardzo krótkie w kolorze kremowym.
Ten kaktus posiada wspaniałe, nocne białe, pachnące i lejkowate kwiaty. Mają one długość 15 - 22 cm. Na starszych roślinach może występować kilka kwiatów na raz. Otwierają się one rano pierwszego dnia i pozostają otwarte całą noc. Kwitną tylko 1 dzień. Następnego dnia kwiat więdnie.

Pochodzenie: Boliwia, Paragwaj.

Opis to własne tłumaczenie z książki "The Cactus Family" E. F. Andersona

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Milka 17:37, 31 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
piękne kwiaty!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
tengel27 17:42, 31 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Doniczka ma 7x 7 cm, więc można mniej więcej ocenić ich wielkość. Gdy tylko się pojawiają kwiaty zapominam o cierniach w palczach i poranionych dłoniach.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
zuza12 11:06, 14 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Piękne te Twoje kaktusy. Mam w domu jakieś dwa, które dostałam w prezencie, ale nigdy zbytnio sie nimi nie zajmowałam. Muszę się im przyjrzeć.

Bardzo mi się spodobał ten kaktus



____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
tengel27 09:08, 07 mar 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Co prawda to nie kaktus, ale nie chcę dla jednej roślinki zakładać odrębnego wątku. Chcę się pochwalić kwitnącym storczykiem - Cattleya

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
jagoda99 20:07, 18 mar 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Dawid piekne te Twoje kaktusy no a te kwiaty sliczne
Sama mam ich sporo
Jedno co mi sie nie udaje to agava czasem juz calkiem duza wyhoduje i tak w koncu przeleje
Juz chyba mialam piec i stale powtarza sie scenariusz
Postanowilam sprobowac ostatni raz zobaczymy
Nie mam najmniejszego pojecia co zle robie jak podlewac
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
EPODLAS 11:09, 13 maj 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dawid, jesteś pasjonatą, kochasz te kolczaste piękności.Taki małe kaktusy a mają takie duże ładne kwiaty. To jest coś!
____________________
Mój ogród
Gardenarium 21:32, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja Cię rozumiem, co jakiś czas kupuję nowego, a stare rosną u Babci Jasi w namiocie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tengel27 15:29, 18 maj 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
jagoda99 napisał(a)
Dawid piekne te Twoje kaktusy no a te kwiaty sliczne
Sama mam ich sporo
Jedno co mi sie nie udaje to agava czasem juz calkiem duza wyhoduje i tak w koncu przeleje
Juz chyba mialam piec i stale powtarza sie scenariusz
Postanowilam sprobowac ostatni raz zobaczymy
Nie mam najmniejszego pojecia co zle robie jak podlewac
pozdrawiam


Dziękuję. Co do agawy to może podłoże jest zbyt mało przepuszczalne i za długo utrzymuje wilgoć. Spróbuj dodać do niego trochę piasku i żwirku aby szybciej przesychało.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies