Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 20:44, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Z duzymi obawami po wizytach w Waszych przepięknych ogrodach zakładam wątek swojego zielonego zakątka.

Mieszkam na wsi z rodzicami, zatem ogródek mamy wspólny. Ma to swoje zalety i wady. Zalety to głównie podział prac pielęgnacyjnych (mniej pielenia na głowę), a minusy są takie, że nie wszystko rośnie tam gdzie bym chciał. Zawsze jednak prędzej czy później to przesadzam.

Mój ogród jest dość chaotyczny, chyba zupełnie tak jak ja, ale takim go lubię. Może nie wszystko pasuje do siebie, ale może to dziwne - taki bałagan mnie uspokaja. No może nie bałagan - artystyczny nieład.

Na początek z widoków ogólnych - rabatka tuż za domem



Po drugiej strony ścieżki kawałem z garażem sąsiada, który staram się zasłonić powojnikami.



W ogrodzie mam też oczko wodne wykopane dawno temu. Wtedy jeszcze rodzicom wyszedł brzeg z widoczną folią. W zeszłym roku zacząłem go poprawiać.

Tutaj widać jeszcze część niepoprawioną:



Tutaj zeszłoroczne nasadzenia i poprawiony brzeg oczka:

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 20:48, 28 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Powojniki zasłaniające garaż to Clematis alpina 'Frances Rivis', który kwitnie jako pierwszy już wiosną:



oraz Clematis 'Purpurea Plena Elegans' z grupy viticella:



Na dokładkę dwie kwitnące obecnie lilie.

'Conca d'Or'



'Red Dutch'

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
hanka_andrus 21:47, 28 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dawidzie ,dokopałam sie do Twojego ogródka i jestem pod wrażeniem,kaktusów,powojników,no i oczko masz obsadzone z pomysłem! Gratuluję!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 22:20, 28 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam Mnie też zauroczyły powojniki - jakie duuuże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 00:14, 29 lip 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ha, ha...a jednak...

WITAJ
____________________
U Matki
monteverde 01:44, 29 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Dawidzie, ta rabatka za domem to z jakiej jest strony? ja z wczesnych mam Cecile też jestem z niej b. zadowolona i Plene Elegans też mam tylko mój młodziutki, a Twój ile ma lat? będę zaglądać a teraz zajrzę na kaktusy pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 07:13, 29 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
ladnie u Ciebie! Piekne powojniki, zwlaszcza ten z pelnymi rozowymi kwiatami. pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
tengel27 08:31, 29 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
monteverde napisał(a)
Cześć Dawidzie, ta rabatka za domem to z jakiej jest strony? ja z wczesnych mam Cecile też jestem z niej b. zadowolona i Plene Elegans też mam tylko mój młodziutki, a Twój ile ma lat? będę zaglądać a teraz zajrzę na kaktusy pozdrawiam


Okna domu wychodzą na zachód. Na dCecile też myślę, bo oprócz powojników rośnie tam milin, który kolejny rok nie chce kwitnąć, więc nie wiem czy za rok go nie wymienię.
Plena Elegans rośnie u mnie czwarty rok, ale liczę go jako trzylatka. Po pierwszym roku coś podgryzło mu pędy u samej podstawy rośliny i musiał wzrost zaczynać od nowa.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 08:39, 29 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Dziękuję Wam za miłe słowa i za wizytę.

Ogród nie jest duży, ale zawsze staram się upchnąć w nim jakieś rośliny. Idę w regułę - więcej kwiatów mniej chwastów. Oto kilka roślin, które u mnie rosną.








____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 08:41, 29 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
I oczywiście róże, bo czym byłby bez nich ogród.

'Ingrid Bergmann'



'Graham Thomas'



'Charles Austin'



Rosa gallica 'Versicolor'



____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies