Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 09:38, 03 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Basiu dziękuję za wizytę i miłe słowa. Brzeg oczka nie jest jeszcze do końca zrobiony, ale planowane są tam spore przeprowadzki roslinne, więc będzie okazja do hurtowego poprawienia całej jednej strony. Pójdzie szybciej, gdyż nie będę musiał na rosliny uważać.

Zakątków z Przelewc raczej nie odtwarzam, ale jeśli chodzi o rośliny to koszystam z okazji, że mam szkółkę pod nosem.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
jotka 16:43, 04 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Dawidzie - artystyczna duszo
Założyłeś watek, jak ja daleko byłam duszą i ciałem od spraw piękna, przyrody, ... więc dopiero dziś zajrzałam
Oj będzie co oglądać i czytać, bo sporą wiedzą dysponujesz

pozdrowienia od sąsiadki
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
tengel27 17:27, 04 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Dzięki Jolu za wizytę i miłe słowa. Fajnie, że mogę poznać kolejną sąsiadkę
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Niage 17:48, 04 sie 2012


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Witaj Dawidzie
fajnie, że tu zawitałeś. Ogród masz świetny, bogaty w piekne okazy. Chciałabym tu zobaczyć Twoją piękną różę przy furtce, to chyba była Flammentanz, tak? Pochwal się
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
tengel27 18:00, 04 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Witaj Geniu. Też cieszę się, że tu jestem. A wszystko dzięki pewnej sympatycznej koleżance, która forum mi pokazała, bo przyznam się, że nawet nie wiedziałem o Ogrodowisku.

Niestety tej zimy moje róże pnące zmarzły... po mojej 'Flammentanz' zostały tylko fotki.

Tak kwitła w 2010 roku.





Obecnie posadziłem w tym miejscu 'Perennial Blue', tuż za nią 'Aloha' i naprzeciwko 'Mushimara'. Była jeszcze 'Elfe', ale niestety nie przyjęła mi się. Plan jest taki by była kolorowa ściana kwiatów.
Przy okazji zmiany nasadzeń - planowana jest zmiana pergoli dla róż.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Niage 20:42, 04 sie 2012


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Szkoda jej, piękna była No, ale cóż, taką mieliśmy zimę. U mnie też kilka róż zmarzło. Ale straty też muszą być, mamy okazję kupna nowych, konkretnych odmian U mnie róże chorują, czarna plamistość, opryski nie bardzo pomagają przy takiej ciepłej i mokrej pogodzie.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
jotka 20:52, 04 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868


.


Marzy mi się takie kwitnące wejście do ogródka
W zeszłym roku u mnie witały powojniki, ale jeden nie przetrzymał zimy, a drugi słabowity w tym sezonie ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
tengel27 20:59, 04 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Niage napisał(a)
Szkoda jej, piękna była No, ale cóż, taką mieliśmy zimę. U mnie też kilka róż zmarzło. Ale straty też muszą być, mamy okazję kupna nowych, konkretnych odmian U mnie róże chorują, czarna plamistość, opryski nie bardzo pomagają przy takiej ciepłej i mokrej pogodzie.


U mnie (odpukać) róże są jak na razie zdrowe i mimo tej pogody chorób nie widać. Oby jak najdłużej.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 21:01, 04 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
jotka napisał(a)


.


Marzy mi się takie kwitnące wejście do ogródka
W zeszłym roku u mnie witały powojniki, ale jeden nie przetrzymał zimy, a drugi słabowity w tym sezonie ...


Wyobraź sobie teraz jeszcze w tym 'New Dawn'. Była z 'Flammentanz' chyba z 5 lat temu, ale najpierw zima ją osłabiła, a potem choroby wykończyły. Była to taka burza kwiatów, że samochody zwalniały mijając nasz dom.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
jotka 21:09, 04 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
A u mnie New Down wygląda na taką, co to "gniotsaniełamiotsa" . Tylko straszna śmieciuszka, bo szybko gubi płatki

Tym zwalniającym samochodom wcale się nie dziwię . Wystaw ławeczkę vis a vis dla podziwiających
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies