Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

iza_1611 19:18, 29 gru 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Admete jak tam Twój ogród - daj fotki po wielkim sadzeniu cebulek...

a na razie Szczęśliwego Nowego Roku i tyle zapału do tworzenia ogrodu w nowym roku
co ostatnio


____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Joaska 15:09, 02 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Wszystkiego Naj Naj w Nowym Roku!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gosiniak 17:54, 02 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ależ ogród piękny się zapowiada, przeczytałam od deski do deski i będę zaglądać co tam wiosną sadzisz
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
admete 20:26, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Kochani długo mnie nie było
Okres świąteczny był dla nas cięzki bo spędzony na sprzataniu i szykowaniu domku do zamieszkania.
Nie wyrobiliśmy się na wigilię
Ale przeprowadzka na Nowy Rok też jest dobrym terminem
Mieszkamy od 30.12.2012

Przed nami jeszcze dużo do zrobienia.
Mamy ciągle mini plac budowy w domu.
Mamy dwóch wykonawców Marcinów którzy z nami mieszkają.
Kończą garaz i jedną z łazienek - więc brud, kurz cały czas mieszka z nami

Sprawy ogrodu odłożyłam na razie na do wiosny.
Wtedy już ogarnę wszystki sprawy związane z dopieszczaniem domku i całą swoją energię włożę w planowanie ogrodu i jego realizację w realu.

Izo Joasiu dziekuję Wam za życzenia i Wam i wszystkim odwiedzającym mój wątek
również życze WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE, SZCZEGÓLNIE ZDROWIA!!!!!
OBY TA 13 BYŁA DLA NAS WSZYSTKICH SZCZEŚLIWA


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:33, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
popcarol napisał(a)
Witaj Admete!
Matko jak Ty pędzisz!!! Fajnie że sadzisz cebule w koszykach, potem łatwiej - i bez większych strat - będzie Ci je wyciągnąć przy sadzeniu bylin.
Bukszpany kupowalabym na wiosne, teraz juz troche pozno, moje ubiegloroczne zimy nie przetrwaly... ale byliny - czemu nie? Teraz sa dobre ceny na nie.
Ale strasznie pedzisz!!! Moze przystopuj, zime spedz na rozplanowaniu wszystkiego i zacznij sadzenie od wiosny? Bo teraz troche moze za szybko? (i kto to mowi - zebys potem nie musiala przesadzac?

Te owocowe nie za blisko siebie troche?

I tutaj na fotce - na srodku to chyba zawilce; u mnie one nie zimuja, skad jestes (K.??) - ja bym je przezimowala w piwnicy, a posadzila wiosna? (haha komplet z lidla, zestaw kolorystyczny czerwony



pozdrawiam
Karolina


Cześć Karolinko
Przepraszam że dopiero teraz odpisuję,ale jak napisałam wyżej od października zacząą się nam kocioł z wykonczeniówką, a przyznam się że moje plany dotyczace domu są chyba jeszcze ambitniejsze niż ogród , do tego doszły jeszcze choroby jesienno - zimowe dzieciaków i na plany ogrodowe zabrakło już czasu

Mam jeszcze dużo rzeczy do dogrania, tak żeby nam się mieszkało jak najwygodniej.

Nie zdążyłam obsadzić skarpy, ani kupić bukszpanów
Także w ziemi są tylko koszyki i drzewka owocowe(kurcze teraz już nawet nie pamiętam w jakiej są odległości - ale chyba nie są za blisko - może na zdjęciach tak to wygląda?)

Jestem z Kilec - musze zmienić w ustawieniach
Pozdarwiam

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:40, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
iza_1611 napisał(a)
ojojoj nie byłam u Ciebie tylko chwilkę a tu takie zmiany
Expresówka to chyba Ty masz na 2 imię co?
No powiem Ci że masz tempo bolidu F1 - tyle roboty w takim krótkim czasie...
kobieto szacunek dla Ciebie

Ja ostatnio na nic nie mam czasu, to fakt, że w pracy nie wiem w co ręce włożyć, bo jest tyle roboty ale gdy wrócę do domu to obiad zrobię coś ogarnę i już wieczór....i tak mi leci
Faktem jest, że jak jak w Twoim przypadku dla chcącego nic trudnego ale jakoś po południu jestem zmęczona...dlatego tym bardziej PODZIW dla ciebie. Super, dawaj fotki jak tylko coś będziesz działać.

Trzymam kciuki.
Iza


Hej Iza
Na forum budowlanym dostałam podobną ksywkę
Ale taki już ze mnie typ że jak mam coś zaplanowane to działam na maksa.
I taka właśnie teraz była dla mnie wykończeniówka - a oprócz niej normalne obowiązki związane z domem i dwójką dzieciaków.
Fakt mam do pomocy mamę, ale i tak mamy co robić we dwie

Na nowe fotkki zaprosze już chyba dopiero na wiosnę.
Teraz widać tylko zamarzniętą wodę w trawie i w rabatach - nie wiem czy w ogóle będzie coś widać z tej mojej pracy jesiennej - koszyki są w rabatach które aktualnie są zamarznięte
Czy cokolwiek wzejdzie?przeżyje?

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:41, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Sebek napisał(a)
Podziwiam, że Ci się chce wszystko w koszykach sadzić Ale ilości też nakupiłaś piękne


Dzięki Sebuś
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:44, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
monteverde napisał(a)
Cześć Admete, ja też cebulowe wszystkie sadzę w koszykach lub w szerokich donicach z dziurami( bo mam sporo cebulowych) dobry sposób, mnie się wydaje , że owocowe za blisko chyba , że to odmiany kolumnowe, posadź jeszcze brzoskwinię, mam Inkę, polską odmianę, bardzo smaczną lub Saturna( płaską z malutką pestką i białym miąższem), pozdrawiam


Cześć Aniu

Kurcze aż pójdę sprawdzić jak będe na spacerze w jakiej odległości są te moje drzewka
Napisze i wtedy powiecie czy trzeba coś z nimi robić.
Moi wspaniali ogrodnicy mi je zasadzili, więc nie zdziwię się jak są jednak w złej odległości

Dzieki za rady i nowe odmiany
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:46, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)
Wszystkiego Naj Naj w Nowym Roku!


iza_1611 napisał(a)
Admete jak tam Twój ogród - daj fotki po wielkim sadzeniu cebulek...

a na razie Szczęśliwego Nowego Roku i tyle zapału do tworzenia ogrodu w nowym roku
co ostatnio




Dziewczynki dzieki jeszcze raz za życzenia i wzajemnie.
Oby pogoda dopisywała i dała nam się wyżyć w ogrodzie a później korzystać z niego pełną parą
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 20:49, 07 sty 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gosiniak napisał(a)
Ależ ogród piękny się zapowiada, przeczytałam od deski do deski i będę zaglądać co tam wiosną sadzisz


Witaj Gosiu

Zapraszam serdecznie i obiecuję że wiosną będzie się działo
Musze nadrobić to czego nie zdążyłam zrobić jesienią.
Plus czeka nas rozkopanie ogrodu i założenie odwodnienia, które panowie uznali za niepotrzebne

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies