Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

nieszka 08:44, 01 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj!

Myślę że żwirek po macie zjechałby na pewno. Ja mam skarpę o podobnym nachyleni i tylko z korą i nie zauważyłam żeby się specjalnie obsypywała.

Co do projektu to super, tylko nie bardzo rozumiem czemu chcesz w ten sposób tuje posadzić? Mają wysłaniać troszkę czy będziesz je ciąć w żywopłociki niski?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
admete 08:50, 01 paź 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Cześć nieszko

Czyli tylko kora
Ale jak docelowo ma się wszystko ładnie rozrosnąć, to chyba nie jest to zły pomysł.

Thuje tak jak piszesz mają kiedyś stworzyć niziutki żywopłocik
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
nieszka 08:58, 01 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Czy tylko kora to nie wiem. Ale żwirek na macie pewnie się nie utrzyma. A bez maty nie mam praktyki
Może jakby dać naprawdę grubą warstwę...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
admete 09:19, 01 paź 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nieszka napisał(a)

Może jakby dać naprawdę grubą warstwę...


To samo powiedziała moja mama
Pan od ogrodu tylko śmieje się pod nosem na moje pomysły, ale ja wiem swoje , bo podczytuję Was.

Może ktoś ma doświadczenie ze żwirkiem na skarpie?
Zobaczymy, tym czasem spróbuję poszperać w necie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:43, 04 paź 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mam do Was pytanko.
Z racji tego że my z moim J kompletnie się nie znamy na ogrodnictwie , nie wiemy czy to co się podziało po wczorajszym deszczu jest normalne
Padało całą noc i ranek, do tego doszło automatycznie ustawione nie wyłączone podlewanie.
Wczoraj zastaliśmy taki widok na działce

Na kolistą rabatę ma być jeszcze dosypane trochę ziemi - ale chyba nie powinno tak to wyglądać po jednodniowym deszczu

Na działce mamy zrobiony lekki spadek terenu w kierunku lasu, gdzie za naszym ogrodzeniem jest rów odprowadzający wodę.
Podejrzewam że ilość gliny jaka jest pod ta małą warstewką nasypanej ziemi zrobiła swoje



















W te kwadraty miałam wczoraj wsadzać cebulki, podejrzewam że po deszczu by mi wypłynęły na powierzchnię

Pytanie jak by to wyglądało gdyba lało równo przez tydzień???
Mielibyśmy bajoro na całej działce
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:46, 04 paź 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Żeby nie było że nic nie działam ogrodowo.
Moje przedwczorajsze zakupy
A agresty na pniu, 2 zwykłe, 2 porzeczki i 2 żółte maliny - ponoć powtarzają owocowanie - zobaczymy




Czekając wczoraj na stolarza powyrywaliśmy trochę babek



Ładnie wychodzą, chyba trzeba znaleźć w tym naszym całodniowym kołowrocie czas i pozbyć się ich wszystkich
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
nieszka 09:49, 04 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Kurcze jakoś słabo wyglądają te zalane rabaty...
Jakoś mi się wydaje że po jednym dniu deszczu tak nie powinno wyglądać. No chyba że to spowodowane nawadnianiem, ale na ten temat się nie mogę wypowiedzieć bo nie posiadam
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Joaska 09:50, 04 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Z tą wodą na działce to nie fajnie, tym bardziej że nie padało znowu tak bardzo....
wydaje mi się że glina dała znac o swoim istnieniu, niestety nie jestem fachowcem i w tym temacie nie pomogę, zapytaj sie Danusi co najlepiej zrobić, zanim zaczniesz sadzić roślinki i one pędą padac jedna po drugiej z nadmiaru wody.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
nieszka 10:10, 04 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
No to dobry pomysł żeby zapytać Danusi. Dobrze że się to okazało zanim cokolwiek posadziłaś
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
mirela 11:33, 04 paź 2012


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
A macie drenowany teren ?
U mnie też glina .... . Ale nasypaliśmy popieczrkowej ziemi prawie 30 wywrotek i wymieszaliśmy. I mamy dren i odprowadzenie wody na szczęście. Teraz robię piaskowanie na trawniku jeszcze ....
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies