Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

gusiarz 12:37, 22 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Borbetka napisał(a)
Agnieszko, niespotykany masz ogród! Wyjątkowy i unikalny! Ja z kwadratami sobie nie radziłam i mam fale, ale podoba mi się taki styl, jak u Ciebie. Czuję się jakbym była za granicą .


Jejciu - uszy mi czerwienieją. Cieszę się i zapraszam częściej - Podpowiadaj dużo, masz przecież olbrzymie doświadczenie. Mam nadzieję, że podołam tym moim kwadratom...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 08:56, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
W sobotę w przypływie energii kancikowałam. Mało i po raz pierwszy, ale i tak w każdym mięśniu czułam tę czynność. Kanciki robiłam nie przy rabatach, lecz przy prostokątnych płytach ścieżki. Trawa mocno zarosła kamienie. Ale udało się! Efekt bardzo mi się podoba - nawet M chwalił (bo nie musiał tego sam robić)

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 09:50, 24 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
pięknie. Śliczna ta ścieżka
To zwykłe krawężniki ułożone na płasko?
____________________
Lena 09:53, 24 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499


Witaj

A rozpatrywałaś drzewko"Dereń pagodowy" odmiana ‘Variegata’ – charakteryzuje się słabym wzrostem.
Ja choruję na to drzewko ilekroć zaglądam do "mojej" szkółki - piękny kształt,liście -u Ciebie pasowałby idealnie.Ale to tylko moja opinia
http://www.gniazdko.com/wp-content/uploads/2010/11/Dere%C5%84-pagodowy.jpg
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
gusiarz 10:04, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
magnolia napisał(a)
pięknie. Śliczna ta ścieżka
To zwykłe krawężniki ułożone na płasko?


Tak Magnolio - to betonowe krawężniki ułożone na płasko 25 x 100 cm. Cieszę się, że Ci się podoba.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:09, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lena napisał(a)


Witaj

A rozpatrywałaś drzewko"Dereń pagodowy" odmiana ‘Variegata’ – charakteryzuje się słabym wzrostem.
Ja choruję na to drzewko ilekroć zaglądam do "mojej" szkółki - piękny kształt,liście -u Ciebie pasowałby idealnie.Ale to tylko moja opinia
http://www.gniazdko.com/wp-content/uploads/2010/11/Dere%C5%84-pagodowy.jpg


Lenko - baaardzo mi się podobają derenie - jak przejrzysz wątek, to razem z Magnolią rozpatrywałyśmy ten temat - ale w kierunku derenia kousa. Magnolia twierdzi, że one wolą trochę cienia - a u mnie to byłoby na słoneczku. I zrezygnowałam. Poczytam o pagodowym - jest piękny - ale nie wchodzi mi ten link.
Ktoś mnie postraszył, że łatwo przemarzają. Nie spieszę się z tym drzewkiem. Nie chcę zawalić. I jakoś bronię się przed ciemną śliwą. Mówiąc o "twojej szkółce" masz na myśli Batko?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:16, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lenka- ON JEST PIĘĘĘĘĘKNY - i piszą że nie przemarza, i że lubi pełne slońce, i oh cuuudny.

Magnolio - a co Ty o nim sądzisz?? Jakieś przeciwwskazania?

dereń pagodowy
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 14:27, 24 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie ma poza jednym- strefa 6a- więc pewności nie ma że nie będzie podmarzał. Ale za młodu można go okrywać, potem już jest lepiej, a i wtedy urosną serby, będzie mur jako osłona....No i tu nie ma kłopotu jesli nie zakwitnie, bo ozdobny jest głównie z liści
____________________
gusiarz 14:54, 24 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
No to ryzyk-fizyk. Trzeba spróbować - mało oblatane to drzewo, nie przytłacza jak ciemna wiśnia. Tylko gdzie je kupić? Szukałam w internecie - wszędzie braki.

Lenka - może ty masz jakieś namiary? Tylko chyba lepiej kupić wiosną. Na zimę trzeba solidnie okryć.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 15:15, 24 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Też tak czytałam i że do słoneczka idealny !!! Stąd moja propozycja-w pierwszych latach okryjesz a potem myślę że da radę - ma mur i jak magnolia pisze ,serby podrosną - dla mnie ideał!
Moja szkółka to "świat zieleni " w Łapczycy przed Bochnią.

Rośnie u nich dereń i zawsze go "odwiedzam"


Mieli go w sprzedaży, ale czy teraz to nie wiem - postaram sie zaglądnąć w tym tyg. jak mi dziecię wyzdrowieje

____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies