Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Jagodaa 21:36, 29 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A mnie się nasunęło, że do nich musi być dostęp z obu stron, żeby tył też formować. Przynajmniej bez większych akrobacji
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gabisia 22:08, 29 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Przepiękny ogród
Czysty, przejrzysty i cudnie geometryczny.
Podwyższone rabaty - moje marzenie!
Pomysł i wizualka Kasi - rewelacja!
Bardzo fajne pomysły na nowoczesny ogród na tej stronie (dostałam od Madżenki zdajsie):
http://www.gardenbuilders.co.uk " target="_blank" rel="nofollow"> http://www.gardenbuilders.co.uk

Pozdrawiam!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
kwiatholandii 23:02, 29 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witaj. Piękny ogród, ale jedno co mi się ciśnie na usta, to "zasłonić sąsiada" Sąsiad nie może się gniewać, bo ma po prostu swój styl i pewnie też kocha rośliny, ale inne. Jednak, żeby Twój ogród miał przyszłość trzeba sąsiada zasłonić

Może tak:



____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Gardenarium 23:12, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja myślałam, że tam jest miejsce za ścianą białą. Gosia dobrze radzi, na palach sadź drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 12:41, 30 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wilekie dzięki za odzew. Coraz bardziej klaruje mi się pomysł. Chcielibyśmy wraz z mężem by nasz ogród był elegancki, niewymuszony, natualny, ale również uporządkowany, bez chaosu i nowoczesny.
Idąc za słowami Magnolii: nowoczesny ale i naturalistyczny. To oddaje to czego pragnę. w 100%. Zbyt nowoczesne ogrody na mnie nie działają. Są zbyt w stylu "Industrial". Proste linie - jak najbardziej, ale rosliny niech będą troszkę "rozczochrane". Mam nadzieję, że rozumiecie moje przyciężkie wywody.

Jagoda - dobrze myślisz. Rzeczywiście to też ważne. Za murami biegnie droga prywatna - to powód dla którego go postawiliśmy Teoretycznie mozna więc formowć rosliny od tyłu z drogi.

Gabi - wielkie dzięki za linki - otwiera mi się tylko ten drugi, ale już wyczaiłam fajne rzeczy. Możliwe, że powtórzę je w naszym ogrodzie. Tam gdzie mają być drzewa, do podwyższonej rabaty miała być doczepione ławeczka. Jaszcze nie doczekała się realizacji. Jest więc co podglądać na slajdach. I te obwódki z bukszpanów, no zaczyna mnie to kręcić.

Danusiu, tak jak napisałaś - szpaler to za dużo zamieszania przy wsadzaniu, bo trzba by użyć ciężkiego sprzętu.
Znalazłam jeszcze takie drzewa - co Wy na to?
- Jarząb pospolity Fastigiate (ma korzenie gęste i głębokie)
- Grab pospolity Frens Fontaine
- Buk pospolity Dawyck
- Grusza drobnoowockowa Chanticleer

Dzięki wszystkim za poświęcony mi czas.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 12:44, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stawiam na grab.

A dla podpowiedzi prostych ścian z roślin i rozczochranych rabat, koniecznie obejd=rzyj tylko galerie zdjęciowe pod linkiem

http://www.ogrodowisko.pl/tag/chelsea-flower-show
Takie naturalistyczne w duchu nowoczesności albo na odwrót - będziesz miała bardzo dużo.
Ramki z bukszpanu, surowe monolity kamienne, a w środku łąka albo prawie "łan żyta" z kwiatami. Trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 07:00, 31 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wielkie dzięki Danuś. Ok będzie grab. A jak myślisz ile tych drzewk kupić aby nie było ich zbyt gęsto?
Odmiana Frans Fountaine ma węższą koronę niż Fastigiate. Czy grab można dowolnie formować? Wzdłuż i wszerz? I wciąż mam pytanie odnośnie korzeni?
Super link. Już zaczynam oglądć.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
mira68 08:52, 31 sie 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Witaj ogród super .Pozdrawiam
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Madzenka 09:21, 01 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Witaj serdecznie Bardzo mi się u Ciebie podoba, rabaty wyglądają oryginalnie
Co do kształtu rabat na pewno znajdziecie z Marzenką wspólny język, bo ona też ma takie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1491-kiedys-bedzie-tu-pieknie

I mieszkasz niedaleko na prawdę świetnych forumowiczek - zobacz do mapy ogrodów


Rzecznik ogrodowiska jak zwykle czujny dziękuję za miłe słowa.
Oj Gosia ogród śpsię rewelacyjnie zapowiada czytam dalej
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:26, 01 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
malkul napisał(a)
Agnieszko niestety będziesz miała ciaśniej na ogrodzie , bo ja sie juz wygodnie w nim rozsiadłam i nie zamierzam się ruszyć Bardzo mi się tu podoba i zostanę na dłużej
Moje oczy będą się cieszyć trawami , bielą otynkowanych rabat i milionem innych cudowności Serdecznie Cię pozdrawiam.


Malgoś widzisz jak ciągnie nas do geometrii
gusiarz poczytaj porady Danusi nt drzew właśnie u Malkul
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies