Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

gusiarz 19:14, 09 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Słuchajcie - jeśli ktoś tu zagląda - . Doradźcie, bo waham się jeszcze nad drzewkami, które miałyby być wsadzone w rabacie podwyższonej. Znalazłam - oprócz jarzębiny pospolitej fastigiata - głóg pośredni o nazwie Paul's Scarlet. Nie rośnie zbyt duży - tak do 5m. I co radzicie wybrać? Jakieś sugestie?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Welka 19:21, 09 wrz 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Ja zaglądam, ale nie umiem doradzić , nie znam się na tym co z czym i jak połączyć, zawsze robię po swojemu
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
gusiarz 19:58, 09 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Bardzo się cieszę, że jadnak ktoś kuka Zostawiajcie ślady bo mi tak smutno jakoś. Każda rada sie przydaje Ewelino. Ja też nie bardzo się znam - a zupełnie jeśli chodzi o drzewa. Dletego podpytuję - bo to jednak wydatek jest już trochę większy niż byliny. Jeszcze raz dzięki za odwiedziny
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Matka 23:06, 09 wrz 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Nareszcie się tutaj doczłapałam...ciekawe masz rabaty-mi brakuje jeszcze kolorów-ale ja ostatnio jakaś folklorowa się stałam

Będę jeszcze zaglądać bo ciekawa jestem rozwiązań z tymi drzewamija nie podpowiem, bo z drzew cienka jestem
____________________
U Matki
gusiarz 12:37, 10 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Dzięki Bogusiu za odwiedziny! Od razu mordka mi się śmieje. Zapraszam częściej. Doradzaj i odradzaj ile wlezie - ja nie mam głowy strikte ogrodowej.

Polatałam dziś po szkółkach i znalazłam serby po 40 zł/szt w wysokości 1,35-1,40 m. Czy to dobra cena? Ładne i gęste krzaczki. Wprawdzie wysokość nie powalająca - mogłyby być wyższe, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Myślę cały czas o drzewku na podwyższoną rabatę. Chciałabym tam coś soczyściezielonego lub wręcz wpadającego w zółty - może coś z akacji? Są takie nieduże drzewka drzewka?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 08:50, 11 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Kilka fotek o proanku - piękny, słoneczny dzionek ....
Szałwia nie daje za wygraną. Obcinam suche kwiatostany i ona wciąż kwitnie To jedna z moich ulubionych roślin




Rozchodniki szaleją - motylkowo u mnie się zrobiło

A terza do łopaty - muszę odgruzować miejsce przy słupie, bo straszy. Niedługo będę wsadzać serby.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 09:26, 11 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
gusiarz napisał(a)
Rabata - pas, o której piszesz miałaby być jak umiejscowiona? Na długiej ściance przed świerkami? Czy tu gdzie pas z istniejącymi cisami? Wiesz Magnolio, żeby nie przesadzić z tym zakątkiem. Wolę mniej niż więcej.


Na tej przed świerkami, tzn pas przed świerkami.
Popatrz sobie na to spokojnie. Może masz racje że będzie za dużo, ja widzę tylko fragment, bez kontekstu szerszego.Możesz tez posadzic pas runianki , a w nim 'rozsypane' kilka niskich cisów czy choiny Jedeloch lub niskich hortensji np Bobo.
Będzie niżej i lżej.
____________________
Lena 09:44, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj
A nie myślałaś o Grujecznikach?
Osobiście uwielbiam-piekne są i mają parę odmian,nawet kolumnowe:

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=lisciaste&roslina=1494&nazwy=2

____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
gusiarz 10:40, 11 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Dziewczyny, jak miło że odwiedzacie . Jestem zlana potem - tam koło słupa to samo gruzowisko jest! Panowie, gdy kopali dziurę na fundament pod mur to zrobili sobie tam śmietnik taki. Głaziory olbrzymy tacham, ale jakoś daję radę. Odcisków nie zliczę, jak i taczek które już wywiozłam. Dobrze, że mam gdzie to wywozić, choć daleko od tego łez padołu.

Magnolio Miejsca jest tam na razie sporo - bez świerków oczywiście. Jest bardzo, bardzo sucho. Jak wspominałam rosnie brzoza ona jest potężna. Mało deszczu do tego - prawie wcale. Z tego co wiem runianka lubi cień, a co za tym idzie pewn ie i wilgoć. Nie wiem vczy się tam utrzyma. Na pewno będę podlewać, ale to miejsce jest suche z natury - i jak na razie, póki serby nie urosną, mocno słoneczne. Magnolio, czy drzewkiem osłaniającym od sąsiada mogłaby być jakaś odmiana akacji - jest gęsta ma żywozielony kolor i gdyby była jakaś odmiana nieduża, najlepiej na pieńku. Może znasz coś takiego. Chodzi o to by nie była kulką jak robinia umbracośtam (którą zresztą mam) ale by była rozczochrana jak śliwa wisniowa. Coś koło tego Czy serby rosną rzeczywiście ok. 1 m rocznie??? Bez przycinki oczywiście.

Witaj Leno - ja również uwielbiam grujeczniki. Mam jednego - posadzony jest w pobliżu miejsca, gdzie będzie dosadzone drzewko osłaniające sąsiada. Więc chyba odpada. To pierwsza jesień z tym drzewem. Słyszałam, że gdy przychodzą przymrozki i liście zaczynają się złocić, grujecznik pachnie jak wata cukrowa, piernikowo trochę. Czy to prawda? Masz pięęękny ogród. I te czosnki, ach. Ja dopiero w ubiegłym tygodniu posadziłam. Zobaczę wiosną co wyjdzie. Nie mogę otworzyć tej stronki, którą linkowałaś.

Dość pisania - znów do taczkowania.

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 11:07, 11 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jak jest tam sucho bardzo to nie sadź runianki- nie będzie ładna, będzie miała rozłogi ,ale nie będzie gęsta.
Ani choiny Jeddeloch. Chyba pomyliłam wątki- tzn do Ciebie przeniosłam inne warunki siedlikowe z czyjegoś wątku.Myślałam że masz mokro.

Co do robinii- jest robinia Frisia- ok5-10 m wys,o ładnym jasnym kolorze zieleni- takim limonkowym. Ale jej korona jest raczej luźna, nie zwarta, gęsta.
No i robinia małgorzaty Casqe Rouge- ale podobnie jak Frisia ma luźna koronę 5-10 m wys. Kwiaty różowe. I troszkę jest delikatniejsza na mróz.



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies