Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Ozz 09:43, 26 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Muszem się i ja kiedyś z Wami wybrać Tylko tu z kolei biała baba Udanych zakupów! Dajcie znać jakby co fajnego było (cisy płożące? )
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
monteverde 09:51, 26 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Agnieszko przeleciałam Twój Ładny ogród na razie obrazkowo, którejś nocy przeczytam wszystko od dechy do dechy pozdrawiam w jesienny słoneczny poranek
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gusiarz 12:50, 26 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Poznałam dzisiaj wspaniałą, ciepłą i bardzo pomocną ogrodowiskowo osobę - Lenę. Magdziu - dzięki za wspólne zakupy. Mam nadzieję że córcia już Ci wybaczyła czas spędzony na pogadychach . Lecę wsadzać roślinki - od zobaczenia wieczorem.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 12:56, 26 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ozz napisał(a)
Muszem się i ja kiedyś z Wami wybrać Tylko tu z kolei biała baba Udanych zakupów! Dajcie znać jakby co fajnego było (cisy płożące? )



Ozz - niestety posta przeczytałam już po powrocie Gdy go pisałaś ja pędziłam jak oszalała do tej szkółki, a i tak z powodu korków spóźniłam się. Sorki. Może kiedyś rzeczywiście razem się ugadamy i tam wpadniemy . Przytargałam dwie horti, dwa bukszpany - pójdą na kulki i kilka karmników ościstych. Zdjęcia wieczorem.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 12:57, 26 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
monteverde napisał(a)
Witaj Agnieszko przeleciałam Twój Ładny ogród na razie obrazkowo, którejś nocy przeczytam wszystko od dechy do dechy pozdrawiam w jesienny słoneczny poranek


Witam, witam i zapraszam serdecznie. Tego czytania nie tak znowu wiele... Pozdrawiam słonecznie
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 20:39, 26 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Agnieszko bardzo miło spędziłam z Tobą te "parę chwil"
Jesteś przesympatyczną osobą i szkoda że tak szybko i krótko - ale nadrobimy może kiedyś
Fajnie się z Tobą gadało-a czas tak szybciutko leciał .
Mega spontaniczne spotkanie
Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne fotki z ogrodu
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
gusiarz 22:52, 26 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lenko - na pewno nadrobimy !!! Gęba mi się uśmiecha na samo wspomnienie . Naprawdę - nie sposób było zaplanować tego lepiej - no może prócz mojego spóźnienia
A oto zakupy:



By limka była ładnie widoczna z tarasu przesadziłam jednego byka-miskanta w róg między serbki a ogrodzenie. Mam nadzieję, że będzie mu tam dobrze. Miskanta byka podzieliłam na pół - co wymagało prawie nadludzkiej siły, ale udało się Do już dwóch misantów dosadziłam, a jak, trzeciego jegomościa, co był rósł na podwyższonej rabacie, ale w nijakim miejscu.



Niestety u mnie więcej zdjęć niet, "gdyż ponieważ" było za ciemno - jutro zrobię i wkleję.
A tu jeszcze limkowo karmnikowe ujęcia:





____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:30, 28 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wczoraj udało mi się zrobić fotki wsadzonym limkom - jak Danusia uczy - 2 szt do jednego dołka



limka z kiciuchną


Przesadzone miskanty przy serbach


A później, jak zaczęło wiać, to miałam duuże obawy o naszą brzózkę.



____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 17:53, 28 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Po zakupach z Leną wpadłam w zakupowy szał . Szał dotyczy oczywiście roślin. Udało mi się kupić derenia pagodowego Elegantissima. Jeszcze nie jest wsadzony, ale ma ok. 1,2 m, więc jest całkiem spory w stosunku do tych które widziałam w innych szkółkach. Wygląda tak:



Pięknie wyglądają lisci przez które prześwica słońce. Drzewko zyskuje jakby aureolę. Lenko - jeszcze raz Ci dziękuję za pomysł tego drzewka. Gdy urosnie myślę, że będzie zjawiskowe..




Muszę teraz uporządkować ten kącik, bo za dużo tam różności roślinnych. A potem do wsadzania .


Udało mi się jeszcze kupić trzy kosodrzewinki szczepione na pniu. Malutkie jeszcze są.
Idealne pod moje okno w kuchni. To strona północno-wschodnia - myślicie, że będzi jej tam dobrze? Może ona powinna raczej słońca więcej oglądać?
Zmiany będą na mus. Rabata jest przy wejściu do domu - miejsce raprezentacyjne zatem.

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 19:48, 28 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Aga ....a wiesz ,że to nie tego derenia ogladałyśmy?To "Dereń pagodowy" odmiana ‘Variegata’....i dokładnie ten Ci proponowałam o piętrowym układzie gałęzi.Ty natomiast prawdopodobnie kupiłaś Dereń biały Elegantissima.
Dla porównania:
Dereń pagodowy "Variegata"

http://www.szkolkapawica.pl/roslina.php?id=171

Dereń biały 'Elegantissima'

http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=280&imgno=0

Co Ty na to?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies