Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

malkul 19:50, 28 sie 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Agnieszko niestety będziesz miała ciaśniej na ogrodzie , bo ja sie juz wygodnie w nim rozsiadłam i nie zamierzam się ruszyć Bardzo mi się tu podoba i zostanę na dłużej
Moje oczy będą się cieszyć trawami , bielą otynkowanych rabat i milionem innych cudowności Serdecznie Cię pozdrawiam.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
gusiarz 22:26, 28 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Dzięki Małgosiu. Normalnie bratnia dusza się trafiła, jak nic Ja jestem w takim psychicznym szpagacie właśnie pomiędzy byciem kokoszką a nowoczesną babką. Ale ja nie jestem zbyt zdecydowana i stąd u nas taki misz-masz. Twój domek zapowiada się cuuudnie. Aż za ładny !!
A na dobranoc zachód słońca z wakacji nad Bałtykiem - jest się czym podelektować. Zapraszam częściej




PS
A takie cudeńko wymyknęłam w domu po przyjeździe z wakacji. Prawie jak zachód słońca, no nie??



____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
kaisog1 12:44, 29 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Jagodaa 13:15, 29 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj, jestem zauroczona porządkiem w Twoim ogrodzie...

I tą propozycją powyżej
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
gusiarz 14:31, 29 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gosiu - jak ekspresowo. To wygląda cudownie !!!
A co to za rosliny? Jak one wyglądają zimą. Teraz mam taki szkopuł, że z nasadzeń obecnych zostają w zimie widoczne - na tej 5-cio metrowej rabacie tylko 2 cisy i bukszpan. Reszty nie widać. Czy można by wykorzystać trochę roślinek, której już tan rosną? Są tam: tulipany - fiolet, liliowce, przywrotnik ostroklapowy, lilak Mayera, irga płożąca, funkie - one mogą zniknąć, bukszpan - bidula, 2 cisy.



____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
kaisog1 14:48, 29 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Agnieszko a chcesz bardziej zimozielony ogród? Bo tutaj jedynie cisy by zostały, RH...

...no i trawy też.... miskanty mozna wiązac w malownicze snopki a niższe trawy będą robiły "górki" ze śniegu...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Tess 14:54, 29 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wow, Agnieszko,fantastyczne te Twoje geometryczne rabaty
Jestem zauroczona...

Będę kibicować i podglądać
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gusiarz 15:06, 29 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Małgosiu, skoro Ty taka chętna jesteś pomóż proszę rozwiązać mój problem. Tych problemów mam kilka ale najpier numero uno. Mam taras i taki otobwidok z niego - mało ciekawy zresztą.


Mam nadzieję, że sąsiedzi nie obrażą się, ale potrzebuję trochę prywatności, a w momencie projektu ogrodu, problemu balkonu sąsiada nie zauważyłam
Ten mój mur z miskantem to literka T - chodziło o zasłonięcie słupa. Tu druga strona muru - tuż za miskantem.

Mam pomysł taki, by z tej niezagospodarowanej strony, równolegle za słupem, posadzić w rzędzie jakieś wysokie drzewa (buk, grab) - coś smukłego, podsypanego może żwirem. Ale co zrobić wzdłuż murku po tej obsadzonej już stronie no nie wiem. POMOCY

Sąsiad jak nic mnie udusi jak to znajdzie
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
kaisog1 15:37, 29 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
gusiarz napisał(a)





Pomyśl o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu nr 3 Czyli drzewa prowadzone na "płasko". I posadzic możesz w "donicy" Nogi będa ładnie wyglądać. Dać trzy z prawej i dwa z lewej....

http://pracownia-nowoczesnosci.blogspot.com/2012/03/nowoczesny-ogrod-1.html
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 15:40, 29 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
gusiarz napisał(a)


Sąsiad jak nic mnie udusi jak to znajdzie


A nie można sąsiada jakoś wysłonić świerkami albo czymś... bo on całkiem z innej bajki jest i wisi nad Twoim ogrodem ...nie powiem jak co. To tak z żartem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies