Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Sebek 20:09, 12 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szałwia wygląda przepięknie
Dereń Kousa? Nie mam Ale śliczne ma kwiaty

Padało u Ciebie? Bo u mnie niezła burza była, ale i tak wiedziałem, że będzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gusiarz 20:46, 12 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Sebek niestety w sprawie pogody bez zmian. Nie padało, choć grzmi gdzieś w oddali. Sucho jest jak pieprz. Jeśli do rana nie popada, to będę musiała wszystko podlać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 11:24, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Dzisiaj pada deszcz. Nareszcie!!! Chociaż to raczej mżawka jest, a nie porządny deszcz. Za to roslinki fajnie się prezentują, szczególnie rozplenice i przywrotniki:





A tu kilka z moich host - zupelnie nie wiem jaka to odmiana, ale ładnie rosną - to ich pierwszy sezon.



A teraz przedstawię efekt mojej trzydniowej pracy. W rolach głównych: szpadel, taczka i ja - sukces - teren odgruzowany a serby posadzone w literę L przy murze. Świerki nie są tak wypasione jak u Danusi, ale myślę, że w przyszłym roku podrosną trochę. Chciałam kupić większe, ale za sztukę 160-250 cm wysokości krzyczeli 200 zeta. Więc kupiłam w innej szkólce niższe, ale dużo tańsze.

Przed pracą:



Taadaam oto efekt końcowy - jestem z siebie dumna.



Serby są PRZEPIĘKNE - igły mnie zauroczyły. Żadne ze zdjęć nie jest w stanie oddać ich urody, tego jak się mienią. Wyglądają bardzo szlachetnie. Polecem
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Sebek 11:47, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zakochałem się w tych serbach - są idealne!!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagodaa 11:48, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Wcale nie takie małe te świerki, bardzo zgrabnie się prezentują. Ja mam w szpalerze 12 i byly hodowane od takich małych igiełek z Nadleśnictwa, więc Twoje wydają mi się z miejsca baaaardzo okazałe Moje teraz mają ok 2,5m i nabrały pięknych kształtów.

U mnie deszcz ciągle pada od wczoraj, chyba nigdy wcześniej nie cieszyła mnie aż tak taka pogoda .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
gusiarz 12:05, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wiecie, niektóre z drzewek mają ponad 2,20 m a niektóre ok 1,3-1,6m. Te najwyższe posadziłam przy krótszym fragmencie muru, bo chcę by najszybciej mnie przysłoniły.
Sebek - one są powalające.

Jagoda a Ty tniesz swoje serby? Masz jakieś zdjęcia?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 12:12, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Zdradzisz w której szkółce kupowałaś serbki?
Bardzo ładne i miejsce dla nich idealne.
Kawał roboty za Tobą-chylę czoła
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Jagodaa 12:13, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jeszcze ich nie przycinałam, ale chyba zrobię to na wiosnę, bo w tym roku wypuściły strasznie długie nowe przyrosty (mam na myśli wierzchołki, bo gałęzie są ładnie zagęszczone) i nie chciałabym, żeby były później łyse. Przeglądałam wątek o nich i będę musiała się upewnić, jak dokładnie to zrobić, żeby nie zepsuć

Zrobię fotkę i dam Ci znać, jak ją wrzucę. U mnie posadzone są chyba co 2m, bo nie zależało mi na szczelnej osłonie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
gusiarz 12:18, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ja sadziłam co 1,20m i został mi jeszcze jeden świerk do dokupienia i dosadzenia. W szkółce kopią je dzisiaj i jutro mam po niego pojechać. Ja również muszę się dowiedzieć jak ciąć wierzchołki, bo tego zupełnie n ie wiem i nigdzie nie mogę znaleźć. Daj znać jak coś znajdziesz na ten temat.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 12:23, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Cześć Lena. Kupowałam u Batko w Kokotowie, ale teraz już nie mają, bo wzięłam wszystko co mieli.. Jutro umówiłam się w Szkółce w Ochmanowie, bo brakuje mi 1 "śtuki". Dzisiaj mają kopać a jutro do sprzedaż pójdzie. Mają ich podobno kilkanaście sztuk.

Co do roboty to iskry leciały. Pociechy trochę pomagały, ale szybko się znudziły i matka sama się mozoliła. Ciekawe co powie mąż jak to zobaczy... Taczki śniły mi się w nocy
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies