Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Milka 14:47, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Miruś, tak właściwie wszystko można ciąć i formować, ważne kiedy i w którym momencie. Ja to ciacham i rodki i magnolie, a te wredoty jeszcze szybciej rosną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mirka 20:26, 10 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Milka napisał(a)
Miruś, tak właściwie wszystko można ciąć i formować, ważne kiedy i w którym momencie. Ja to ciacham i rodki i magnolie, a te wredoty jeszcze szybciej rosną

Ja wiem i nie cackam się z cięciem Tak bym chciała mieć Magnolię ale u mnie z jednej strony jeszcze niska przesłonami wiatry hulają boję się czy by mi nie wymarzły
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:31, 10 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zdjęcia na poprawę nastroju. Już niedługo do takich widoków



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:38, 10 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Milka 05:43, 11 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka napisał(a)

Ja wiem i nie cackam się z cięciem Tak bym chciała mieć Magnolię ale u mnie z jednej strony jeszcze niska przesłonami wiatry hulają boję się czy by mi nie wymarzły

Same magnolie sobie poradzą, bardziej problem w tym, aby kwiaty nie przemarzły, co dzieje się i u mnie. Rok temu mrozy kwietniowe załatwiły pąki na Black Tulip i chyba tylko 1 kwiat był. Musisz wybrac odmiany, jak najpóźniej kwitnące.
Jak trafisz, to Sunsation jest mega mocna i Rose Marii.

edit; ten ciemny kosmos sliczny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 08:18, 12 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magnolię wbrew pozorom twarde są. Młode tylko wrażliwe. Ja swoją pierwsze 2 3 lata okrywałam na zimę matami. Też mam na przewiewie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
marba 11:49, 12 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Mirka napisał(a)


I kolorki na poprawę samopoczucia

Mireczko, aż się cieplej robi na taki widok. Bardzo fajny kolor tych jeżówek.
Pozdrawiam zimowo.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
ElzbietaFranka 13:50, 12 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Też mam przewiew z każdej strony mimo wysokich osłon z tuji. Magnolie, rododendrony zawiązują kpaku kwiatowe od połowy sierpnia. Wszystko dobrze dopóki są pąki w osłonkach to mróz im nie groźny. Najgorzej jak zaczną osłonki pękać i przyjdzie majowy czy wcześniejszy mróz to po kwitnieniu.

Też bym miała dużo magnolii posadzonych, ale nie chcę się denerwować.
Miałam piękna żółta i w zeszłym roku przed kwitnięciem bo później kwitnie w maju przyszedł mróz i zmarzła cała. Nie odbiła.

Zamówiłam rudbekie schery Brendy nasiona w Benexie potwierdzili dostawę po 1 marca bo jeszcze jakieś korzenie mają przyjść.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 19:35, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Milka napisał(a)

Same magnolie sobie poradzą, bardziej problem w tym, aby kwiaty nie przemarzły, co dzieje się i u mnie. Rok temu mrozy kwietniowe załatwiły pąki na Black Tulip i chyba tylko 1 kwiat był. Musisz wybrac odmiany, jak najpóźniej kwitnące.
Jak trafisz, to Sunsation jest mega mocna i Rose Marii.

edit; ten ciemny kosmos sliczny

No to chyba jednak sobie kupię te co polecasz na próbę .
Mnie ten ciemny Kosmos też się podoba i mam nadzieję na duży zamówień wiosną
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:37, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)
Magnolię wbrew pozorom twarde są. Młode tylko wrażliwe. Ja swoją pierwsze 2 3 lata okrywałam na zimę matami. Też mam na przewiewie.

Już pisałam Irence że na próbę kupię.Najwyżej będę okręcać przed mrozami
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies