Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 19:41, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Też mam przewiew z każdej strony mimo wysokich osłon z tuji. Magnolie, rododendrony zawiązują kpaku kwiatowe od połowy sierpnia. Wszystko dobrze dopóki są pąki w osłonkach to mróz im nie groźny. Najgorzej jak zaczną osłonki pękać i przyjdzie majowy czy wcześniejszy mróz to po kwitnieniu.

Też bym miała dużo magnolii posadzonych, ale nie chcę się denerwować.
Miałam piękna żółta i w zeszłym roku przed kwitnięciem bo później kwitnie w maju przyszedł mróz i zmarzła cała. Nie odbiła.

Zamówiłam rudbekie schery Brendy nasiona w Benexie potwierdzili dostawę po 1 marca bo jeszcze jakieś korzenie mają przyjść.


Ela ja się skusze na Magnolie i zobaczę jak jej u mnie podpasuje.
Rudbekie miałam kwitła dwa lata na bordo. W trzecim roku już jej nie miałam zanikła.
Taka u mnie była Może znów ją posieję.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:05, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zdjęcie dla Soni. To są te Miskanty po lewej stronie od ciebie. Fajnie się rozrosły

Tu się zaczynają przebarwiać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 20:23, 13 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Śliczna ta rudbekia Co do magnolii ja miałam totalny wygwizdów jak sadziłam swoje maleństwa - 25 cm wysokości miały i po jednym patyczku te na dużym ogrodzie, pierwsze lata owijałam włókniną na zimę do momentu aż nie podrosły do wysokości pasa i w szerokość nie nabrały. Niektóre jeszcze mam malutkie później sadzone, ale trzy szt już nie owijam, a te w podwórku jak kupowałam były do pasa, owijałam tylko dwa lata, bo tam cieplej miedzy budynkami, teraz to już 3 metrowe drzewka, tylko Nigra mniejsza, ale też już nie owijam jejWszystkie dały radę, magnolii nie ma co się bać Nawet jak wiosną późny przymrozek część kwiatów skasuje to i tak nigdy wszystkich bo nie naraz się rozwijają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:09, 13 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Magnolia przynajmniej ta moja żółta miała piękne spore liście. Nawet w lecie dobrze wyglądała. Zobaczę wiosna, jak dostanę taka sama to kupię. Szkoda mi jej. Magnolii nosi pasować miejsce jak jest miejsce osloniete i gleba dobra to będzie rosła.

W Powsinie w Ogrodzie Botanicznym (placówka SGGW) jest zakątek ogrodu z magnoliami przepiękne miejsce. 2 lata temu nie bylo mrozu wszystkie magnolie kwitły duże i małe. Widziałam też będąc w Powsinie wstecz jak te piękne drzewa i krzewy kwitnące zmroziło - rozpaczliwy widok.

Więc u nas centralna i wschodnia Polska to ryzyko z magnoliami.

Tej już nie mam zmarzła w zeszłym roku.



Mirka a ta na Walentynki




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 21:22, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczna ta rudbekia Co do magnolii ja miałam totalny wygwizdów jak sadziłam swoje maleństwa - 25 cm wysokości miały i po jednym patyczku te na dużym ogrodzie, pierwsze lata owijałam włókniną na zimę do momentu aż nie podrosły do wysokości pasa i w szerokość nie nabrały. Niektóre jeszcze mam malutkie później sadzone, ale trzy szt już nie owijam, a te w podwórku jak kupowałam były do pasa, owijałam tylko dwa lata, bo tam cieplej miedzy budynkami, teraz to już 3 metrowe drzewka, tylko Nigra mniejsza, ale też już nie owijam jejWszystkie dały radę, magnolii nie ma co się bać Nawet jak wiosną późny przymrozek część kwiatów skasuje to i tak nigdy wszystkich bo nie naraz się rozwijają
Sylwia tak fajnie mi napisałaś o Magnoliach że nabrałam więcej chęci na zakupy.
Wiosną mam już zaplanowane zakupy w szkółce i widziałam tam Magnolie .
Co do rudbekii to jej nie mam nie odbiła i nie wysiała mi się .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 21:24, 13 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Mirka a ta na Walentynki





Elu w Powsinie byłam wiele razy i widziałam Magnolie kwitnące .
Muszę emowi fotkę pokazać
Co to za odmiana Magnolii?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
marba 14:02, 14 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Mireczko, czerwona rudbekia wymiata. Szkoda, że nie daje samosiewu. Jeśli chodzi o magnolie to miałam je w poprzednim ogrodzie i co roku kwitły. Nie zabezpieczałam ich na zimę, ale sadziłam dość duże już okazy. Warto próbować, piękne są.
Macham zimowo.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Mirka 15:06, 14 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
marba napisał(a)
Mireczko, czerwona rudbekia wymiata. Szkoda, że nie daje samosiewu. Jeśli chodzi o magnolie to miałam je w poprzednim ogrodzie i co roku kwitły. Nie zabezpieczałam ich na zimę, ale sadziłam dość duże już okazy. Warto próbować, piękne są.
Macham zimowo.

Basiu z Magnoliami na pewno spróbuje
Rudbekia po dwóch latach zanikła , szukam dla niej zastępstwa
https://ogrodniktomek.pl/2016/03/najladniejsze-rosliny-o-czerwonych-kwiatach-byliny/
Kuklik fajny jest
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 15:47, 14 lut 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kikliki? U mnie 2 tygodnie i po kuklikach. Nie wiem może u kogoś innego dłużej kwitną.
Gailiardia długo kwitnie i obficie ładnie wygląda. Mam żółta. W tym roku zasieje czerwona.
Wczoraj byłam na wsi wszystko przysypane śniegiem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 16:05, 14 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Kikliki? U mnie 2 tygodnie i po kuklikach. Nie wiem może u kogoś innego dłużej kwitną.
Gailiardia długo kwitnie i obficie ładnie wygląda. Mam żółta. W tym roku zasieje czerwona.
Wczoraj byłam na wsi wszystko przysypane śniegiem.

Niby napisane że od lipca do września ma kwitnąć .
Gailardia też ładna .
U mnie dziś jest na plusie słonko świeci i śnieg z dachu zjeżdża z hukiem
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies