Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 17:03, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
zawitka napisał(a)
Z łysymi rozplenicami też mam problem fajny kolor tego przetacznika wyzej ja mam tylko niebieski .

No te brateczki dają czadu.
Tak fajne brameczki
Halinko ja właśnie te przetaczniki siałam a ty musisz zebrać nasiona i wiosną wysiać.
Rozplenice fakt nie związałam na zimę i wygniły ale suche za radą Juzi wyskubałam i się ładnie zebrały .

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 17:09, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Pierwszy kwiat na Katalpie , jest malutka jakieś 140 cm.
Mam ją od 20 cm . patyczka .
Miała rozgałęzienie od dołu i Sylwia radziła tę
gałęź obciąć i tak zrobiłam . Teraz mam drzewko


Jedna Hortensja u mnie już w pąkach

No i takie raptem dwie siewki Werbeny znalazłam mam nadzieję że zdąży zakwitnąć.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Juzia 17:51, 08 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Mirka napisał(a)





No ładna!
Moje pod brzozami ledwo już zipią
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mirkaka 19:42, 08 lip 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Mirka napisał(a)

Tak to jest z kwiatami trzeba mieć różnorodność roślin kwitnących w różnych porach w ogrodzie.
Mirko też mam przetacznika i jemu zawsze wycinam przekwitłe kwiatostany i kwitnie wtedy dłużej .
Dopiero zaczyna kwitnienie a tak kwitł w zeszłym roku.


U mnie najdłużej bo od wiosny do teraz kwitną drobne bratki. Jestem nimi zachwycona .


Te wysokie tak kwitną, ale ja piszę o tym niziutkim, on jest inny
Piękny ten przetacznik, bratki faktycznie rekordzistki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mirka 20:03, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Moja Śliwa Wiśniowa Nigra marnieje liście ma jak zwiędnięte . Co robić wykopać i zobaczyć co w korzeniach ma?Przyciąć może to pobudzi do życia?
Proszę o radę .

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:11, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Juzia napisał(a)


No ładna!
Moje pod brzozami ledwo już zipią

Moje też w plecach mają brzozy i sosny i radzą sobie dobrze raz tylko je podlewałam od wiosny a nawoziłam dwa razy plus gnojówka z pokrzyw raz.
Zobacz
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:18, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)


Te wysokie tak kwitną, ale ja piszę o tym niziutkim, on jest inny
Piękny ten przetacznik, bratki faktycznie rekordzistki

Mira to ja chyba nie doczytałam u ciebie dobrze
Ten wysoki w tym roku jest niższy bo przesadzałam go. Już zaczyna kwitnąć.

A tak kwitnie mi Gaura Masz ją?

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:26, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja wyszłam zrobić zdjęcie Śliwie to przy okazji kilka zdjęć roślin zrobiłam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 21:45, 08 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Mirka napisał(a)
Moja Śliwa Wiśniowa Nigra marnieje liście ma jak zwiędnięte . Co robić wykopać i zobaczyć co w korzeniach ma?Przyciąć może to pobudzi do życia?
Proszę o radę .


Grzebnij z jednej strony ciut wokół bryły korzeniowej i zobacz czy są zdrowe młode korzonki, dowiesz się też czy nie ma za sucho lub za mokro przy tym. Bryłę korzeniową przy sadzeniu rozluźniałaś? Sprawdź jeszcze czy nie za głęboko posadzona. Czasem też nornice potrafią podgryźć korzenie lub karczownik. Jeśli tak się stało z dnia na dzień to przyczyna raczej w korzeniach tkwi...
dopiero gdyby tym sposobem nic się nie wyjaśniło to trzeba będzie przyciąć którąś z bardziej zwiędniętych gałązek i zobaczyć jej przekrój czy nie czernieje, bo werticilioza też więdnięciem się objawić potrafi, ale i zaraza ogniowa też tylko wtedy więdną i zasychają całe pędy, a to mi tak na razie nie wygląda.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 22:00, 08 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Grzebnij z jednej strony ciut wokół bryły korzeniowej i zobacz czy są zdrowe młode korzonki, dowiesz się też czy nie ma za sucho lub za mokro przy tym. Bryłę korzeniową przy sadzeniu rozluźniałaś? Sprawdź jeszcze czy nie za głęboko posadzona. Czasem też nornice potrafią podgryźć korzenie lub karczownik. Jeśli tak się stało z dnia na dzień to przyczyna raczej w korzeniach tkwi...
dopiero gdyby tym sposobem nic się nie wyjaśniło to trzeba będzie przyciąć którąś z bardziej zwiędniętych gałązek i zobaczyć jej przekrój czy nie czernieje, bo werticilioza też więdnięciem się objawić potrafi, ale i zaraza ogniowa też tylko wtedy więdną i zasychają całe pędy, a to mi tak na razie nie wygląda.

Dziękuje za rady Sylwia. Dopiero w sobotę odkopię i sprawdzę jak to przy korzeniach wygląda.
Nornice u mnie są i to sporo widzę tuneli. Borówki to wisiały w powietrzu i emuś ugniatał w koło korzeni.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies