Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 11:28, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)
Czytałam gdzieś u Ciebie chyba, że masz kocimiętkę kubańską? kwitnie Ci? warta zachodu ?

Kocimiętkę wysiałam wiosną powinna zakwitnąć w lipcu a czy zakwitnie to zobaczymy. Piszą że siana zakwita w tym samym roku . Na razie jest taka wielka. Uszczykiwałam czubki dla zagęszczenia .Sama jestem jej ciekawa .Jak zakwitnie zbiorę nasionka


A to bodziszek od ciebie zakwitł na razie jeden kwiatuszek ale fanie się przyjął i widzę że masy nabiera. Ciekawe jak się nazywa?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
galgAsia 12:20, 18 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z rozplenicami to jest tak, że one się od środka starzeją. I te starsze mają łyse środki, a przyrosty po obwodzie. Pamiętam, że kiedyś Toszka o tym pisała I ma to być sygnał do odmłodzenia kępy
Piękne naparstnice Ja swoim pozwalam się siać, gdzie chcą, najwyżej później przesadzam tam, gdzie ja chcę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mirka 12:28, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Asia Juzia napisała:
Te rozplenice trzeba wyskubać od środka i mogą się jeszcze zabudować.
Jak nie w tym sezonie to w przyszłym.
Moje też wygniły od środka. Nawet larwy kruszczycy w środku znalazłam .

Ps. Najpierw spróbuje je wyskubać jak się nie zabudują to wymieniam na inne.
20 traw nie mam zamiaru wykopywać i co trzy lata dzielić to była by masakra jakaś.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Juzia 14:30, 18 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
Dodam jeszcze, że ja mam najstarsze rozplenice 7 letnie. Dziury w środku zrobiły mi się chyba dwa sezony temu i po oskubaniu wszystko zarosło.
W tym roku znów się zrobiła i znów wyskubałam do gołej ziemi. POczekamy zobaczymy.

No i trzeba rozplenice związywać na zimę, to ryzyko wygnicia środka mocno się zmniejsza.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Milka 14:53, 18 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka, koło 12 będziemy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosialuk 16:55, 18 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Fajnie, że naparstnice ci się sieją. U mnie ani same ani jak rzucam nasionka nie chcą wyrastać. Może w końcu uda mi się trafić na miejscówkę, która im spasuje.
A bodziszek to bodziszek czerwony Vision in Violet.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mirka 22:56, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosialuk napisał(a)
Fajnie, że naparstnice ci się sieją. U mnie ani same ani jak rzucam nasionka nie chcą wyrastać. Może w końcu uda mi się trafić na miejscówkę, która im spasuje.
A bodziszek to bodziszek czerwony Vision in Violet.
Gosiu musisz szukać siewek po całej działce. Ja na jesieni to w warzywniaku znajdowałam siewki a warzywnik mam z 50 m od rabat.
Werbena za to mi się wysiała a też nasiona sypałam. Nawet jedna sadzonka nie urosła a nasion już nie mam.
Dzięki za rozpoznanie bodziszka
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MiluniaB 23:22, 18 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Mireczko Przychodzę z wątku czosnkowego Co do Hameln to takie włosy dostaje po nawiezieniu. Nabiera masy u się wylewa. Z swojego doświadczenia wiem, że Hameln - Hameln nie równa. Ilu letnie są Twoje te trawy?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Mirka 23:31, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mirelko moje mają ze 4 lata rosły w kupie na przechowalnika ale ich nie nawoziłam prawie wcale.
Wiosną je przesadzałam i strasznie wolno ruszają nawoziłam je raz ale chyba im jeszcze podsypie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 23:34, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Milka napisał(a)
Mirka, koło 12 będziemy

Ja jednak nie dam rady przyjechać .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies