Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 23:38, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Juzia napisał(a)
Dodam jeszcze, że ja mam najstarsze rozplenice 7 letnie. Dziury w środku zrobiły mi się chyba dwa sezony temu i po oskubaniu wszystko zarosło.
W tym roku znów się zrobiła i znów wyskubałam do gołej ziemi. POczekamy zobaczymy.

No i trzeba rozplenice związywać na zimę, to ryzyko wygnicia środka mocno się zmniejsza.



A ja melduję że zaczęłam dziś skubanie
Wygnite w środku są .Czeka mnie dużo pracy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 23:52, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

A bodziszek to bodziszek czerwony Vision in Violet.


Gosia to może tego bodziszka znasz

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gosialuk 09:20, 19 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
To może być bodziszek kantabryjski Carmina albo korzeniasty Czakor. Stawiam na kantabryjski.
Ja wszędzie siewek wypatruję. Ostatnio odkryłam werbenę patagońską między liliowcami. Muszę wymyślić sposób na zabezpieczenie dużych egzemplarzy przez zimę, bo z takich maluchów kwiaty będą późno.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Milka 12:17, 23 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podobny do bodziszka korzeniastego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mirka 13:14, 25 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosialuk napisał(a)
To może być bodziszek kantabryjski Carmina albo korzeniasty Czakor. Stawiam na kantabryjski.
Ja wszędzie siewek wypatruję. Ostatnio odkryłam werbenę patagońską między liliowcami. Muszę wymyślić sposób na zabezpieczenie dużych egzemplarzy przez zimę, bo z takich maluchów kwiaty będą późno.

Gosia dzięki za rozpoznanie .
Ja też zawsze mam problem z siewkami ale już Naparstnice rozpoznaję. Werbena u mnie w tym roku się nie pokazała .

Pięknie pachnie ta róża.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 13:16, 25 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Milka napisał(a)
Podobny do bodziszka korzeniastego

Trzeba poczekać aż więcej kwiatów będzie.
Trzcinniki KF giganty w tym sezonie mam lubię je bo są bezproblemowe.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Roocika 13:45, 25 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kolor i liście podobne do mojego kantabryjskiego Cambridge i on teraz właśnie kwitnie, ten co ma więcej cienia dłużej
Edit. Fajny ten trzcinnik
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
iwka 14:27, 25 cze 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kupiłam sobie na próbę tą kocimiętkę, zobaczę co to za jedna

nie wiem jak ten bodziszek się nazywa, miałam tylko jedna sadzonkę, kiedyś przysłała mi go jedna forumowiczka, ale wypiera się i mówi, że to nie ona
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 14:06, 29 cze 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka, ten bodziszek co Ci wysłałam to prawdopodobnie czerwony ???, hmm nie znam się na bodziszkach, czemu czerwony jak on różowy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 20:30, 29 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Roocika napisał(a)
Kolor i liście podobne do mojego kantabryjskiego Cambridge i on teraz właśnie kwitnie, ten co ma więcej cienia dłużej
Edit. Fajny ten trzcinnik

Asia zobaczymy jak podrośnie i obficiej zakwitnie.
Trzcinniki super w tym roku bardzo podrosły bo już nie przesadzam i nie dzielę tylko z boku podbieram nowe sadzonki.

Szałwia z zeszłorocznej siewki mega się rozrosła.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies