Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

April 13:48, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10175
Tu macie fajne zbliżenia brachytrychy Mirko, ładnie w tych kompozycjach z hortensją wygląda.

Mirko, czytam że swoją dzieliłaś i bez problemu. Może ja coś źle ze swoją postąpiłam, może było za późno na dzielenie. To jeszcze raz spróbuję to zrobić. Do tej pory nie potrzebowałam, bo mocno się u mnie sieje. Siewki błyskawicznie przyrastają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:54, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10175
ElzbietaFranka napisał(a)



Trzcinnik nawet jak nie ma kwiatów bardzo efektownie wygląda ma bardzo ładne zielone źdźbła trawy.

O Irenka ma piękny łan trzcinnika Brachytrycha.
Po wpisach się zastanawiam czy też nie zasiać, ale czy nasiona nie zmarzły jak jeszcze nie zebrane.

U mnie mimo otrzepywania młode trzcinnika nie wyrastają.


Elżbieto, siewki tego trzcinnika wyglądają początkowo jak trawa, bardzo łatwo pomylić. Ja po prostu nie mam czasu pielić, to rośnie bez przeszkód. Nasion nie trzeba zbierać. Przecież naturalnie sieje się po zimie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mirka 14:24, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)

Swietnie pokazana różnica stanów przed i w trakcie kwitnienia!
Jakie stanowisko ma u Ciebie Brachytycha?

U mnie rośnie w pełnym słonku i tu szybciej zakwita i przekwita w słońcu do 14 dłużej kwitnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 14:30, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)



Trzcinnik nawet jak nie ma kwiatów bardzo efektownie wygląda ma bardzo ładne zielone źdźbła trawy.

O Irenka ma piękny łan trzcinnika Brachytrycha.
Po wpisach się zastanawiam czy też nie zasiać, ale czy nasiona nie zmarzły jak jeszcze nie zebrane.

U mnie mimo otrzepywania młode trzcinnika nie wyrastają.

Elu w masie zawsze trawy wyglądają super.
Już kiedyś pisałam że ja swoje trzcinniki wysiewałam.
Pozwoliłam im się rozrosnąć i w zeszłym roku wiosną podzieliłam siewki też się pojawiają
ale podział jest szybszy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 14:37, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)
Tu macie fajne zbliżenia brachytrychy Mirko, ładnie w tych kompozycjach z hortensją wygląda.

Mirko, czytam że swoją dzieliłaś i bez problemu. Może ja coś źle ze swoją postąpiłam, może było za późno na dzielenie. To jeszcze raz spróbuję to zrobić. Do tej pory nie potrzebowałam, bo mocno się u mnie sieje. Siewki błyskawicznie przyrastają.

Aprilku mnie też się podoba to zestawienie ale muszę Hortensje bardzo nisko przycinać aby je było widać.
Trzcinnika dzieliłam wiosną przed cięciem jak jeszcze nie ruszyły.
Łapiesz za grzywkę wykopujesz dzielisz sadzisz i przycinasz podlewasz .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 14:39, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


Elżbieto, siewki tego trzcinnika wyglądają początkowo jak trawa, bardzo łatwo pomylić. Ja po prostu nie mam czasu pielić, to rośnie bez przeszkód. Nasion nie trzeba zbierać. Przecież naturalnie sieje się po zimie.

Dokładnie tak jest
Ja już nie raz pomyliłam i wyrwałam jako zielsko.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 19:15, 06 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Już pisałam u aprilka, że nie będę pielic w tym miejscu.
Też pokazałam u siebie trzcinka bez kłosów. U mnie ma słońce do południa. Od godz 13 osłaniaja je szmaragdy.

U mnie dużo traw się rozsiewa ale dopiero jak zakwitnie to Wiem jaka to.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 20:14, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Już pisałam u aprilka, że nie będę pielic w tym miejscu.
Też pokazałam u siebie trzcinka bez kłosów. U mnie ma słońce do południa. Od godz 13 osłaniaja je szmaragdy.

U mnie dużo traw się rozsiewa ale dopiero jak zakwitnie to Wiem jaka to.

Czytałam.
Wiesz z moich obserwacji wynika że większość traw lubi słońce. U mnie te co powinny w cieniu rosnąć dają radę w słońcu.
No nie ma reguły.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 21:06, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Mirka piękny przegląd rabat
podoba mi się ten trzcinnik Brachytrycha ....aż zaczęłam myśleć ,gdzie by go posadzić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 07:17, 07 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirka napisał(a)
Stipa



Mirko, piękności! Obejrzałam z przyjemnością Twoje trawy. Jaka to odmiana stipy? Piękna kompozycja!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies