Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 19:21, 16 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mirko i Tar u mnie też właśnie okropnie wieje .Jak wracałam z pracy to szlam pod wiatr i zajęło mi to dwa razy więcej czasu niż zwykle.Tylko aby prądu nie wyłączyli bo u mnie wszystko na prąd
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mirkaka 10:04, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Mirka napisał(a)
Mirko i Tar u mnie też właśnie okropnie wieje .Jak wracałam z pracy to szlam pod wiatr i zajęło mi to dwa razy więcej czasu niż zwykle.Tylko aby prądu nie wyłączyli bo u mnie wszystko na prąd


O to ciekawe co piszesz, że masz wszystko na prąd, macie panele FV? A jak z ogrzewaniem, na pompę ciepła?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
TAR 10:32, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
u mnie teraz w tym nowym domu tez bedzie wszystko na prad, planujemy pompe ciepla (zreszta nawet nie mamy innej alternatywy, pieca śmierdziela ani sśmieciucha nie chce), nawet bez fotowoltaiki rachunki powinny byc mniejsze. znajomi maja taka pompe i twierdza, ze mimo wszystko przy pompie placa mniej. zobaczymy jak to bedzie. przy obecnych ograniczeniach co do fotowoltaiki nie wiem czy jest to oplacalna inwestycja vs. zwrot
mze cos w tym temacie sie zmieni, bo teraz lekka bryndza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mirkaka 12:54, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
TAR napisał(a)
u mnie teraz w tym nowym domu tez bedzie wszystko na prad, planujemy pompe ciepla (zreszta nawet nie mamy innej alternatywy, pieca śmierdziela ani sśmieciucha nie chce), nawet bez fotowoltaiki rachunki powinny byc mniejsze. znajomi maja taka pompe i twierdza, ze mimo wszystko przy pompie placa mniej. zobaczymy jak to bedzie. przy obecnych ograniczeniach co do fotowoltaiki nie wiem czy jest to oplacalna inwestycja vs. zwrot
mze cos w tym temacie sie zmieni, bo teraz lekka bryndza


Zaglądamy na te same wątki
Tar powiedz jaką pompę ciepła, powietrzną czy głębinową?
My planujemy teraz zrobić u siebie głębinową, ale to jest rozwalanie ogrodu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
TAR 13:01, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
Powietrzna, tej gruntowej z odwiertami nam sie zwyczajnie nie oplaca
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mirka 13:15, 17 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)


O to ciekawe co piszesz, że masz wszystko na prąd, macie panele FV? A jak z ogrzewaniem, na pompę ciepła?

Nie ja nie mam paneli ani pompy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 18:30, 17 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Mirka trzeba kupić agregat na benzynę to jest bardzo przydatny sprzęt. Myśmy dom zbudowali dom na agregacie.

Mam też na prąd panele na dachu i urządzenia ale kupiliśmy akumulator dosyć sporej mocy. Jak nie ma prądu to sprzet szafa na wodę (widziałaś) mogą czerpać prąd z akumulatora.

Wieje jak cholera nigdzie z domu nie wychodzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 17:52, 19 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka trzeba kupić agregat na benzynę to jest bardzo przydatny sprzęt. Myśmy dom zbudowali dom na agregacie.

Mam też na prąd panele na dachu i urządzenia ale kupiliśmy akumulator dosyć sporej mocy. Jak nie ma prądu to sprzet szafa na wodę (widziałaś) mogą czerpać prąd z akumulatora.

Wieje jak cholera nigdzie z domu nie wychodzę.

Agregat mówisz hm trzeba przemyśleć bo to spory wydatek .
U mnie do 15 dziś nie było prądu . Wichura okropna mało nas nie przewróciło jak z domu rano wyszłam a musiałam bo dentysta dziś.
Szukam jakiegoś sekatora do cięcie hortensji bo stary już się napracował.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 00:37, 20 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Ja kupiłam też nowy Fiskars. Mam tych narzędzi od groma, ale już stare muszę odnosić swój ręczny sprzęt.
W piątek byłam w obi więc tyle by mi się przydało różnych sprzecików, ale takie drogie. Trzeba kupować na raty nie wszystko naraz.
Poprzedni sprzęt miałam Gardeny nie zły ale śruby się poluzowały i nie ostry w jak będzie cieplej trzeba naostrzyć i podkręcać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 16:49, 20 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja kupiłam też nowy Fiskars. Mam tych narzędzi od groma, ale już stare muszę odnosić swój ręczny sprzęt.
W piątek byłam w obi więc tyle by mi się przydało różnych sprzecików, ale takie drogie. Trzeba kupować na raty nie wszystko naraz.
Poprzedni sprzęt miałam Gardeny nie zły ale śruby się poluzowały i nie ostry w jak będzie cieplej trzeba naostrzyć i podkręcać.
Ela ja na razie nie buszuję po marketach po prostu nie mam czasu.
Myślałam o Fiskarsie i widziałam u mnie w ogrodniczym Belloti w dobrej cenie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies