Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Gosialuk 19:10, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Kocimiętka kubańska tak się rozrasta. Przypomina w tym trochę pysznogłówkę. Teraz wychodzą takie bordowe listki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mirka 19:38, 24 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)
Mirka, czy Ty pytałaś mnie w zeszłym roku o kocimiętkę kubańską?
Nie wiem co wtedy kupiłam ale zamiast kompaktowej byliny mam pełno pędów wychodzących to tu to tam Nie mogę nigdzie znaleźć czy ona tak właśnie rośnie?? Jeśli tak to wyleci albo do wiadra bez dna wsadzę i zakopię Szkoda, bo fajna wysoka była i dość duże kwiaty miała.

Tę Twoją Purple Haze warto upolować bo śliczna, czy się nie pokłada?

Mira tak kiedyś o nią pytałam. Mam ją wysiewałam w zeszłym roku nasiona słabo kwitła .
Widziałam że wypuściła już listki ale takie w kępie.
Kocimiętka o którą pytasz nie pokłada się jest bardzo sztywna i te pędy czarne super.
Mira ona rośnie wolno.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:41, 24 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Alija napisał(a)

Baptysja jest przepiękna, ma cudny kolor. Ja dwa razy próbowałam ją hodować, kupiłam w doniczce, ale mi nie przezimowała. Potem znów kupiłam, schowałam na zimę, na wiosnę wyrosła, ale jakoś nie zadomowiła się u mnie niestety. Twoje łany są zachwycające.

Alicja moja Baptysja zimuje (Mazowsze) bez problemu niczym nie okrywana .U mnie piasek jest.
Jaką masz ziemię ? Może za mokro i wygniwa?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 19:43, 24 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosialuk napisał(a)
Kocimiętka kubańska tak się rozrasta. Przypomina w tym trochę pysznogłówkę. Teraz wychodzą takie bordowe listki.

Gosia co do listków to zgadza się takie właśnie wychodzą.
Ale naprawdę tak mocno się rozrasta?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gosialuk 20:16, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
U mnie kocimiętka kubańska tak rośnie. Niestety mam zdjęcie z końcówki marca i jeszcze dobrze jej nie widać, ale w dolnym prawym rogu te bordowo brązowe listki to ona. Tam jest jedna sadzonka. Nie można powiedzieć, że jest kępkową rośliną.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
mirkaka 10:48, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Gosialuk napisał(a)
U mnie kocimiętka kubańska tak rośnie. Niestety mam zdjęcie z końcówki marca i jeszcze dobrze jej nie widać, ale w dolnym prawym rogu te bordowo brązowe listki to ona. Tam jest jedna sadzonka. Nie można powiedzieć, że jest kępkową rośliną.



Gosia, wstawiłam u mnie jej zdjęcie, wpadnij zobaczyć czy to ona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:50, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Mirka napisał(a)

Mira tak kiedyś o nią pytałam. Mam ją wysiewałam w zeszłym roku nasiona słabo kwitła .
Widziałam że wypuściła już listki ale takie w kępie.
Kocimiętka o którą pytasz nie pokłada się jest bardzo sztywna i te pędy czarne super.
Mira ona rośnie wolno.


Pokaż swoją teraz, czy Twoja jest w kępie? moja nie trzyma kępy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agania 11:20, 25 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mirka ale fajne pogaduszki Ciebie, moje ulubione bylinowe, co do kocimiętek to one wszystkie super są
Nie wiem jaką mam ale kubańską z pewnością , duża jest i wypełnia mi puste trudne do obsadzenia miejsce i mam taką kępkową, ulubiona moich kocich pociech
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 11:48, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agania napisał(a)
Mirka ale fajne pogaduszki Ciebie, moje ulubione bylinowe, co do kocimiętek to one wszystkie super są
Nie wiem jaką mam ale kubańską z pewnością , duża jest i wypełnia mi puste trudne do obsadzenia miejsce i mam taką kępkową, ulubiona moich kocich pociech


No moja też kupiona jako kubańska, była wysoka, ładna, tylko teraz się rozlazła więc nabrałam wątpliwości. Jak u Ciebie wyszła na wiosnę, w jednym miejscu jest?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mirka 12:13, 25 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
mirkaka napisał(a)


No moja też kupiona jako kubańska, była wysoka, ładna, tylko teraz się rozlazła więc nabrałam wątpliwości. Jak u Ciebie wyszła na wiosnę, w jednym miejscu jest?

Patrzyłam na nią wczoraj i jest w jednym miejscu tzn. w kilku miejscach mam ją posadzoną ale wyrosła kępowo.Zdjęć nie robiłam wczoraj może dziś ci cyknę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies