Gdzie jesteś » Forum » Natura » Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

marzena 23:30, 01 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ania, jak zwykle, dowcipna i autoironiczna...
recento, bardzo ładna fotka krzyżaka na zbudowanej sieci

zamieszczę fotki przedstawiające walkę pająka krzyżaka z dużym przeciwnikiem na lawendzie...

____________________
marzena O....!
monteverde 23:35, 01 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A ta paskuda na Westerlandzie to też krzyżak?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 00:18, 02 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Aniu, no wygląda na krzyżaka ...
____________________
marzena O....!
monteverde 00:35, 02 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
anula_wn 11:31, 02 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
co za temat...............................

no pająki są i są potrzebne, wiem. Nie lubię ich, cóż.... Ale mam, jak Kraania, że nie drę się na ich widok dokąd mieszkam w domu z ogrodem, ale wzdrygam za każdym razem ! brrr

ale lubię, ba, uwielbiam obserwowac jak robią pajęczynę ! misterna, wspaniała praca.
A to, że pajęczyna jest najmocniejszym mteriałem na ziemi zadziwa do dzisiaj naukowców
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 11:33, 02 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Aniu, Monteverde , Ty już nie przesadzaj...... masz tylko 2 nóżki
no nie Jestes podobna, nic a nic !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
dajana 11:39, 02 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Na widok pająka tez nie krzyczę ale gdyby na mnie wlazł,,,, to byłoby niezłe widowisko Panicznie sie ich boję Przygladac sie im z daleka mogę i nic wiecej Kiedy pracuje w ogrodzie chadzam z patykiem i najpierw toruje sobie drogę aby nie wejśc twarzą w pajecznę,, czesto tak bywa Wszedzie ich pełno ,,,szczególnie teraz kiedy próbują wejśc do domu,, nalezy bardzo uważać Miłego dnia dziewczynki
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 12:07, 02 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
marzena napisał(a)
Aniu, nie namawiam abyście polubiły pająki...tak sobie tylko pomyślałam, ze może warto trochę 'oswoić' tę tematykę właśnie w związku z ich prawie nagminnym nielubieniem a także wieloma stereotypami dotyczącymi tych stawonogów...
a są to zwierzęta bardzo często towarzyszące nam/naszym roślinom w ogrodzie, będące nieodłącznym i ważnym ogniwem w naturalnym środowisku a także bywające w naszych domach...tak więc będziemy je spotykać ciągle...
...mnie zupełnie nie przeszkadzają i nie czuję do nich niechęci ani wstrętu...
podziwiam natomiast często ich misterne pajęczyny, które potrafią dość szybko zrekonstruować po zniszczeniu...

a tu pająk kwietnik na mojej ręce...


Skóra stanęła mi sztorc od tego widoku .Próbowałam kiedys przełamac strach ,nie udało mi sie Wziełam jedynie myszkę do ręki no i szczura ale takiego domowego hi.To było ogromne osiagnięcie .Na moich tujach jest bardzo duzo pająków ,tam mogą sobie wić gniazdka byle nie w domu.Kiedys siedziałam na kanapie ,cisza jak makiem zasiał nagle słysze cos jakby tupanie bardzo głosne Co jest mysle sobie ,,rozejrzałam sie wokół i co widze Ogromny czarny gruby i kosmaty pająk Zesztywniałam ze strachu i patrzyłam gdzie on zamierza pójśc ,on chyba tez zesztywniał na mój widok bo się zatrzymał Nigdy nie zabiłabym pająka,,, jak zresztą niczego co zyje oprócz muchy i komara .Na szczęście mąz zastawil mu drogę kartonem i wyniósl na dwór .Dla kogos kto nie ma fobii pewnie są piękne,pożyteczne z pewnością i potrzebne jak wszystko co nas otacza zwane zyciem .Póki co wolę je omijac
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
baraga1904 15:38, 02 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...te włochate sa najgorsze..fee
bogumila 22:09, 03 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...małe polowanko.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies