Gdzie jesteś » Forum » Natura » Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

marzena 01:48, 29 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
W powszechnym mniemaniu pająki są brzydkie i niebezpieczne, budzą strach, a nawet przerażenie. Badaczka z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska udowadnia, że większość z nich jest nie tylko całkowicie niegroźna, ale przede wszystkim pożyteczna.

http://www.us.edu.pl/polubmy-pajaki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paj%C4%85ki

pająk łąkowy- samica


tygrzyk paskowany ( samiec - mały i samica )


samica zdobywa pokarm
____________________
marzena O....!
Gardenarium 20:03, 29 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku wyjątkowo dużo pająków w moim ogrodzie, u Was też?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 20:26, 29 wrz 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...byłam kiedyś na wykładzie o pajakach i pokazie...wiem, że niektóre są pożyteczne i nie takie grożne jednak nie jestem do nich przekonana...ogólnie owady jakoś nieszczególnie...ale o domku dla nich pomyślę...może będzie nam się lepiej współżyło w ogrodzie...
..w ogrodzie dużo tego, niestety...
kraania 21:42, 29 wrz 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
U mnie też mnóstwo pająków. Zaczęły się też pojawiać w domu, te wielkie, leśne brrr... Nie ma szans, żebym polubiła pająki, ale odkąd mieszkamy w domu przynajmniej nie krzyczę i nie dpostaję spazmów na ich widok
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
monteverde 21:58, 29 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Oczywiście Danusiu , że są do domu już też się zaczynają przed zimą chować a najbardziej nie znoszę, jak chodzę po lesie i wlazę twarzą w pajęczynę, ohyda, ja się ich nie boję, ale brzydzę i co by ktoś nie napisał Marzenko, nie polubię ich, chociaż nie krzywdzę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 23:01, 29 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Aniu, nie namawiam abyście polubiły pająki...tak sobie tylko pomyślałam, ze może warto trochę 'oswoić' tę tematykę właśnie w związku z ich prawie nagminnym nielubieniem a także wieloma stereotypami dotyczącymi tych stawonogów...
a są to zwierzęta bardzo często towarzyszące nam/naszym roślinom w ogrodzie, będące nieodłącznym i ważnym ogniwem w naturalnym środowisku a także bywające w naszych domach...tak więc będziemy je spotykać ciągle...
...mnie zupełnie nie przeszkadzają i nie czuję do nich niechęci ani wstrętu...
podziwiam natomiast często ich misterne pajęczyny, które potrafią dość szybko zrekonstruować po zniszczeniu...

a tu pająk kwietnik na mojej ręce...
____________________
marzena O....!
monteverde 23:08, 29 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
O tej rekonstrukcji to coś niecoś wiem ogarniesz pajęczynę jednego dnia na drugi dzień znowu jest
ten kwietnik do mnie podobny krótki, mała głowa i duży tyłek
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 23:38, 29 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ania, nie rozśmieszaj mnie plisss
____________________
marzena O....!
recento 23:48, 29 wrz 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152

a ja tam lubie pająki...przynajmniej jest wytłumaczenie ,ze w domu sa pajeczyny...
____________________
monteverde 00:00, 30 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
marzena napisał(a)
Ania, nie rozśmieszaj mnie plisss

podobieństwo widoczne tylko ja żółtaczki nie mam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies