Gdzie jesteś » Forum » Natura » Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pająki w Polsce - nie bójmy się ich :)

kaisog1 15:10, 24 paź 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
marzena 13:51, 25 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
naprawdę piękności te ażurowe kompozycje pająków
tzn te wszystkie cuda są wykonywanie zgodnie z 'zapisem genetycznym' u danego pająka ...ale to niczego nie przekreśla oczywiście
Gosia, piękne zdjęcia zrobiłaś !
____________________
marzena O....!
eliza3 00:12, 03 lis 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Nie będę oryginalna, ale sama te zdjęcia zrobiła, więc je pokażę.
Ten pają mieszkał za oknem całe wakacje, dopiero jak się wyprowadził umyłam okno, nie wiedziałam, że tak mały pająk może tak nabrudzić to chyba krzyżak





Ten mieszkał w ogrodzie dwa tygodnie, ale patrząc na niego to chyba była ona, samiec jest dużo mniejszy i zostaje zjedzony po akcie miłosnym.
Tygrzyk paskowany







____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gardenarium 10:04, 03 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku u mnie był straszny "urodzaj" na pająki. Co krok właziłam w pajęczynę. U Was też?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tomgroch 23:39, 07 lis 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
U nas jest sporo tzw fałszywej czarnej wdowy (Steatoda grossa). Piękny pająk o błyszczącym czarnym odwłoku i dla nas szczególnie cenny, bo je .... ślimaki ! Szczególnie upodobał sobie te małe błotniarkopodobne. Jest dość płodny i chyba skutecznie hakuje rozwój tychże ślimaków.
A inne pająki, ja lubię, chociaż niektórych do ręki nie wezmę. Ostatni byłem świadkiem jak dorodny krzyżak "użarł" w palec mojego kolegę. Do krwi i jak to kolega opisał "gorzej niż osa" !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Bogdzia 09:27, 14 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To jeszcze ja dorzucę dwa zdjęcia krzyżaka.



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:32, 18 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jeszcze znalazłam krzyżaki. mam gdzieś też tygrzyki i inne pająki ale nie jestem w stanie znaleźc. Może przy jakiejś okazji się znajdą.





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 22:06, 01 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Trafiłem dzisiaj na gniazdo nieznanych pająków, są małe jak grudka cukru.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 06:12, 02 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
iemand 07:20, 12 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
To dla mnie chyba najbardziej koszmarny temat Niemniej jednak walcząc z obrzydzeniem próbuję czasami zebrać się w sobie i strzelić kilka fotek. Słyszałam, że ugryzienie Tygrzyka jest podobne do ugryzienia szerszenia. Może również powodować martwicę tkanek. Czytałam kiedyś, że ten pająk ugryzł chłopaka, który zrywał jabłka i zmuszony był pojechać do szpitala( nie mógł wytrzymać z bólu i zdrętwiała mu cała ręka). Wiem, że pająk jest pod ochroną, ale chyba nie jestem w tym wypadku psychicznie solidaryzować się z tą "szczytną" ideą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies