Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 11:42, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
monteverde napisał(a)
w tym roku nie mam ani jednej calii no może jedna się znajdzie ale tych czerwonych nie miałam, śliczne moje niektóre róże jak przekwitają to blednąa ta biała różyczka to?


one nawet nie czerwone, ale takie ciemne wino, trudno na fotce kolor pokazać; nie ta róża biała to Kórnik, jest idealnie biała, potem ma różowe kropki, jak piegi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:44, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Konstancja30 napisał(a)
przepiękna ta calla ... i co ja teraz zrobię ? ... ... w którymś z angielskich ogrodów zakochałam się w białych ... tu w tej chyba ceglastej ... obie ? nie bo flaga mi wyjdzie ...

kiedy się sadzi cebule ? ... i czy wykopujesz je na zimę ? ... czytałam i nie pojęłam instrukcji w sklepie ... zakręciło mi neuronem poplątanie z uprawą doniczkową - jakies 2 miesiące spoczynku ... wolę do ziemi ...


do tej pory miałam białe, a tym razem wino mnie skusiło
jest bardzo ciemna; kłącze wsadziłam w maju, bez nadziei na sukces, a o dziowo rośnie; przy okazji tam posiałam godecję, ma kwiaty białe, różowe i w kolorze wina, ładnie się komponuje
na zimę dam do domku, mam nadzieję, ze będzie na takim etapie, że rośliny tam uda się przechować, bo trafią tam też kordyliny i inne bardziej egzotyczne
zimy nie przetrwają kalie, raczej co rok sadzimy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:46, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Evchen napisał(a)
Irenko, nie ma co bagatelizować takich odczynów po ukąszeniu. Dobrze, że jednak wybrałaś się do lekarza, ale szkoda, że tak póżno! Trzeba Cię mieć na oku, gdyby - odpukać - znowu się coś takiego przydarzyło! ...

Ogród pięknieje w oczach, ale wyobrażam sobie, ile pracy wymaga ... Rośliny rozrastają się faktycznie szybciej niż oczekujemy.. dotyczy to też niestety chwastów


no z tymi chwastami najgorzej, ale mam już miejsca, gdzie rośliny dominują;
noga lepiej, nauczkę dostałam, wnioski wyciągnęłam
nadal do Grabulek się nie wybrałam, dalej w planie a jej hosta to już tak buja, że aż prosi się do gruntu!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:48, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
barbara_krajewska napisał(a)
No, uporałam się z wieloma stronami i jestem pełna podziwu dla Twego ogrodu, Irenko

U mnie nie ma szerszeni, ale są kleszcze! Jednego usunąć musiał lekarz w przychodni, drugiego usunęłam sama. Czegoś podobnego nie było dotąd, na działce czułam się bezpiecznie, teraz uważać trzeba!


u mnie kleszcze łapał Pucek, chyba gdzieś w trawie musiały być, bo inne psiaki nie; za to szerszeni i innego dziadostwa pełno!
Basiu, ogród dalej w obróbce i zmianach czy kiedyś będzie tylko pielęgnacja i leżak?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:49, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Irenko z niecierpliwością będę czekała na fotki traw

Marzenko, no zapomniałam kabelek, nie wrzucę w pracy ale nadrobię, bo zrobiłam fotorelację naszych poczynań
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:52, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)
Czerwone kalie są zjawiskowe. Jak u nich z liśćmi? tzn. czy są jakieś po kwitnieniu, jak długo sa te cudne kwiaty?

Pozdrawiam i zdrowia życzę

Fajne zdjęcia na FB, tacy romantycznie rozmarzeni tam jesteście. Jak na jakimś honeymoon


Kalie kwitną całe lato, aż do jesieni; liście są nakrapiane, tu akurat godecja zasłania, tyle, ze zim nie przetrwają, trzeba traktować, jak jednoroczną, albo do przechowalni typu ogród zimowy
W Anglii przy takim cudzie przyrody endorfiny szaleją
Będę nadal wklejać fotki z Anglii w stosownym wątku, skoro moich się nie da
pozdrawiam, jest lepiej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:54, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
reni napisał(a)
Irenko nadrobiłam zaległości.. oj, dzieje się u ciebie ciągłe zmiany, ogród cudny w firletkach się zakochałam...a powiedz jak sprawuje się mikołajek bo tak myślę, żeby go nabyć..
Dobrze, że pojechałaś do tego lekarza i wracasz do zdrówka, pozdrawiam

Mikołajek ma 3 sezon i dopiero pierwszy raz zakwitnie; miałam jeszcze jeden, ale ciągle go przesadzałam i padł! czyli kwitnienie na 3 sezon, lubi sucho i podobne warunki do lawendy
Reniu pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:54, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka napisał(a)
Pozdrawiam niedzielniejestem na bieżąco i czekam na angielską

zapomniałam kabel, trzeba czekać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:55, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Hakone w niebieskim -doskonale wygląda


było lepiej, deszcz niebieskie wyłożył
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:59, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)
Ufff. czytam że z nogą już dobrze...... oj ja też bym Cię tak na kolano i pasem zbiła... tyle czekać.. odpowiedzialna kobieta, matka i babcia ...a taka niepoważna .... wiem, wiem, przyganiał kocioł-garnkowi...ale ja bym już dano była u lekarza ..
Waligóra pięknie tworzy ci Twoje krajobrazy...a kfiotki cudniaste....
A ta ostatnia trawka to hakone????? Też taka mam i taka jest do kupienia u mnie ..to wiadomość do Izy... i chyba w dobrej cenie i w dobrym rozmiarze..


właśnie, przyganiał, a ty podobne podejście do mnie masz!!!
hakone, stwierdzam, że jest w gronie ulubionych, wszystkim polecam
to było inspiracją
wczoraj ciął wysoko sosny i świerki, gałęzie poszły do zmielenia i na rabaty wzdłuż całego muru, gdzie będą posadzone rh, czyli zamiast białego muru zieleń i kwiaty, a górą już wielkie drzewa
teraz zakup ziemi nas czeka i rh, mam wybrane odmiany, ale nie wiem gdzie kupić, od Ciepłuchy daleko, coś na miejscu poszukam, bo mnóstwo tego trzeba

a to z Anglii
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies