Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

monteverde 22:14, 07 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cytuję:" wczoraj pod przymusem Zygiego koło 1 pojechaliśmy na pogotowie, bo noga czarna, chodzić już nie mogłam, skóra zaczęła odpadać i ku przestrodze innych też to piszę; obejrzało mnie 2 lekarzy, konsultacje i okazuje się, ze to ukąszenie szerszenia; dostałam zastrzyki, leki na 10 dni i maść; noc miałam straszną, temperatura i dreszcze, poty, jak kąpiel w basenie, skurcze nóg, normalnie szok, ale za to rano, jak odnowiona, powoli wszystko ustępuje, czuję się jak nowo narodzona; powiedzieli, że szczęście miałam, że w szyję mnie nie ciachnął, to byłby problem; takie małe stworzenie, a taki ból potrafi zadać!
Zygi ci dziękuje i cieszy się, że się podoba" Irenko jak dobrze, żeś posłuszna żona, mogło się bardzo źle skończyć ja mam te paskudy na tarasie, ale jak na razie tylko jeden mnie gonił jak byś coś chciała to na priv kuruj się pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 22:26, 07 lip 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Irenko, nagromadziłaś mnóstwo pięknych roślin, pozdrawiam
____________________
marzena O....!
Joaska 23:00, 07 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Irenko cudnie u Ciebie!!!!!!
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Milka 23:12, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jotka napisał(a)
Obejrzałam cieszę się, że z noga już lepiej Oj czyha tych niebezpieczeństw na nas sporo...

miłego dnia


to prawda, dlatego dziś zakutana i w kapeluszu pracowałam..opuchlizna schodzi

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 23:13, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Konstancja30 napisał(a)


hakone ... dorodna ... u nas nie namierzyłam ... jakie warunki ma u ciebie ... jest bardziej w cieniu czy na słońcu ... ziemia kwaśna czy mniej kwaśna ... bo u wielu osób czytam, ze nie rośnie ... a coś jej u Ciebie pasuje


już doczytałam, że Ani dl a ciebie wyczaiła
ta, która tak niesamowicie rośnie, ma pół na pół słońca i cienia, ale w tym miejscu gdzie rośnie, jest bardzo wilgotna gleba; nie podlewam, bo rak mi nie starczy, więc to chyba wilgotnośc ma wpływ, no i pod murem jest; ziemia jest obojętna, czyli nie musi miec kwasnej; w innym miejscu jest na bardziej słonecznym miejscu i tu ciut gorzej rośnie, ale jak zaczęłąm podlewać...ruszyła ładnie
wniosek; podlewanie lubi

a dziś kupiłam super trawy, rubra trzcinowata, wieloletnia, ciekawa jest fotki jutro
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 23:14, 07 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cieszę sie że lepiej się czujesz i już po kłopocie. Mojego m kiedys też szerszeń użądlił ale nic mi nie było poza spuchnięciem które po potarciu cebulą szybko zniknęło.Cudną masz lawende , wiesz jaka to odmiana?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 23:19, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)
Irenko rzecywiście może to kwestia gleby. Zajrzę wieczorkiem co się działo . Nie mog się oderwać a czas poświecić chwile rodzinie


Marzenko, ja jestem pełna podziwu dla ciebie, że tak wiele ogarniasz, a z rodziną też fajnie pobyć, takie krótkie i ulotne są chwile
Chopin
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 23:26, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)
Cieszę sie że lepiej się czujesz i już po kłopocie. Mojego m kiedys też szerszeń użądlił ale nic mi nie było poza spuchnięciem które po potarciu cebulą szybko zniknęło.Cudną masz lawende , wiesz jaka to odmiana?


ja też się cieszę, bo ja taka raczej wytrzymała na ból i nie marudząca, ale już chodzić nie mogłam i wizualnie wyglądało to okropnie, jak przy gangrenie; to miał farta; myśmy pryskali na komary, więc może i on gdzieś się nawdychał i dlatego ukąszenie z takimi problemami...chemia?

Bożenko, nie powiem, jaka odmiana, bo ze sto lat temu kupowana, ale są nowe sadzonki, więc jeśli masz chęć, będą dla ciebie, ona bardzo się wysiewa, ten łan to z jednego krzaczka się zrobił
tu też 1 krzaczek jest, ale ogromny i stara też roślinka

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 23:29, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)


Wg teorii przegorzany mogą rosnąć w każdej ziemi, ale lubią żwirowatą, przeouszczalną. Bardzo kochają słońce i muszą mieć przwiew inaczej atakuje je pleśń.

Mój rośnie od ubiegłego roku i wcale nie jest taki łatwy w uprawie jak piszą.
Sadzonki były małe, ledwie się przyjęły. W tym roku jęst już taki, jak te Twoje ze zdjęcia.

Korzenie mają bardzo długie, stąd można ich wcale nie podlewać Raczej go nie będę ruszać, , późną jesienią spróbuję podzielić karpę, ale rozmnażany jest głównie z nasion.

Hakone cudna!


Krysiu dzięki za pełne info i mam fart, bo dokładnie wszystko, co potrzeba ma
zatem czekam, czy zakwitnie; ja raczej juz nie sieję, jakies wyjatki tylko, bo nie wyrabiam, więc w sezonie coś tam kupuję, ale teraz juz nie wiele, czeka mnie przesadzanie
zakupy będą tylko do dzieła M., ale jeszcze to potrwa, jutro zdam fotorelację

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 23:32, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joaska napisał(a)
Irenko cudnie u Ciebie!!!!!!
Pozdrawiam cieplutko


jest kwitnąco, brak tylko dopieszczenia, gdyby wszystko było wyplewione, przyciete i kanciki, byłoby w miare, ale trudno ze wszystkim wyrobić, jednak 1 wolny dzień to mało, na tyle roślin i dość spory ogród

i zakwitły horti, które rok temu miałam w donicy w kwietniu, przemarzły, uciachałam, dałam w grunt i wtym roku miło mnie zaskoczyły
sporo roślin ograniczę, a dam więcej hortensji, mało z nimi prac
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies