Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

weronika77
Awatar

Dodany 23:05, 11 lip 2013
Kompozycje, drzewa, firletki i lawendy, super. Te z żurawkami też, i Anabele.
Buziaki z big lilią.

Dodany 23:13, 11 lip 2013
Ale miałam postów do nadrobienia!
...podziwiam ogrom prac i czekam na spektakl Limkowy

Dodany 10:47, 12 lip 2013
A ja mogłam mieć przetacznika Christa... był na wyciągnięcie ręki .... myślałam że po co mi taki wysoki...a teraz płaczę i rozglądam się gdzie go zdobyć , ale w Kielach maja byc targi więc mam nadzieję że jakieś rarytasy sie kupi ..liste musze sobie naszykowac i z dziewczynkami zaatakujemy Pana od traw i bylin co ma towar pierwsza klasa to dopiero we wrzesnu ale co tam ....poczekam

Dodany 11:30, 12 lip 2013
gierczusia napisał(a)
Aleś to piknie przycięła Irenko ...wyobrażam sobie ten ogrom roboty )

muszę powiedzieć, że nacięłąm się strasznie dużo, a jeszcze sporo mnie czeka i tu doszłąm do nowego wniosku, trzeba zakupić konkretne nożyce do żywopłotów, elektryczne, bo tymi akumulatorowymi Boscha, można tylko takie drobne rzeczy ciąć; czytałąm u Alinki, że takowe kupiłą i leci szybko z cięciem

róża Chopin, znowu rośnie bardzo wysoko, tak samo jak limki, ale myślę, że do tego przyczynia się to miejsce, gdzie rosną, tam wrzucaliśmy popiół, kamienie, skoszoną trawę i chyba się to zlasowało i zrobił się dobry nawóz, no bo innych powodów nie ma

Milka
Dscn2611

Dodany 11:33, 12 lip 2013
eliza3 napisał(a)
Cudownie będzie jak zakwitną, sporo masz tych hortek
Ja też w tym roku kupiłam jedną, jak mi się spodoba dokupię więcej, też ma pączki, więc zobaczę czy mi się spodoba

mam ich tam 8 sztuk, ale rozrosły się niesamowicie; zrobiłam kilka sadzonke i dałąm w nowe miejsce, ale jakieś jeszcze 2 są, muszę je zabrać, bo sobie nie poradzą, te duże je zdominują
będziesz na pewno zadowolona, one są cudne...a za rok znowu będę robić sadzonki
powoli wszystkie liliowce ruszają
Milka
Dscn2611

Dodany 11:33, 12 lip 2013
gierczusia napisał(a)
Firletka , lawenda i żurawka zestaw maliiiina .....

A relację z prac kontrolerskich Waligóry obejrzałam z ciekawością i przyjemnością

dzięki
Milka
Dscn2611

Dodany 11:39, 12 lip 2013
gierczusia napisał(a)
Tak ogólnie ,to nie wiedziałam ,że te pociętych gałęzie też można kompostować i ponownie przerabiać .. ( nie wiem ,czy dobrze użyłam słowa " kompostować"),,, ale lubię ogród prowadzić naturalnie , typu podlewanie desczówką itp .. Więc znów się czegoś nauczyłam

do tej pory paliliśmy, ale teraz będziemy wykorzystywać onaczej, ciekawa jestem, jak to się sprawdzi

róża IRENA
rozajerycha

Dodany 11:43, 12 lip 2013
weronika77 napisał(a)
Kompozycje, drzewa, firletki i lawendy, super. Te z żurawkami też, i Anabele.
Buziaki z big lilią.

Weroniko bardzo ładna ta lilia
Pozdrawiam

Dodany 11:43, 12 lip 2013
irena_milek napisał(a)

róża IRENA

pasuje do Ciebie idealnie i nawet jest pod kolor kapelusza
Pszczelarnia
Logo 06

Dodany 11:44, 12 lip 2013
irena_milek napisał(a)

no Aniu, dzięki wiem, że chyba się uda
opwieśc zaczyna się tak

najpierw Waligóra włazi na drabinę i wycina sosny i świerki z gałęzi od dołu, wysoko, bo nie chcemy mieć cienia, las ma być, ale parkowy, czyli kontrolowany, wysokość jest...coraz więcej z tym problemu..

zbieranie materiału z drzew, psy pilnują...pocięte się mieli zawsze, to nawóz

zmielone pakuję się tu, są cit podwyższone belkami, liczy się odzyskanie materiału z natury, aby też bezsensownie na wszystko kasę nie wywalać..

bliżej w stanie surowym, wygląda to tak...i z drugiej strony...mur jest bardzo długi, materiału w postaci ziemi, nawozu, roślin i pracy jest dużo....czasu mało, więc wybaczcie, będzie szło wolno

O!

Ale busz u Ciebie z tymi limkami. I masz mur a to jest więcej niż połowa sukcesu.