Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

weronika77 23:05, 11 lip 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Kompozycje, drzewa, firletki i lawendy, super. Te z żurawkami też, i Anabele.
Buziaki z big lilią.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Gabrysia_ 23:13, 11 lip 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ale miałam postów do nadrobienia!
...podziwiam ogrom prac i czekam na spektakl Limkowy
____________________
Joaska 10:47, 12 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
A ja mogłam mieć przetacznika Christa... był na wyciągnięcie ręki .... myślałam że po co mi taki wysoki...a teraz płaczę i rozglądam się gdzie go zdobyć , ale w Kielach maja byc targi więc mam nadzieję że jakieś rarytasy sie kupi ..liste musze sobie naszykowac i z dziewczynkami zaatakujemy Pana od traw i bylin co ma towar pierwsza klasa to dopiero we wrzesnu ale co tam ....poczekam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Milka 11:30, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
Aleś to piknie przycięła Irenko ...wyobrażam sobie ten ogrom roboty )

muszę powiedzieć, że nacięłąm się strasznie dużo, a jeszcze sporo mnie czeka i tu doszłąm do nowego wniosku, trzeba zakupić konkretne nożyce do żywopłotów, elektryczne, bo tymi akumulatorowymi Boscha, można tylko takie drobne rzeczy ciąć; czytałąm u Alinki, że takowe kupiłą i leci szybko z cięciem

róża Chopin, znowu rośnie bardzo wysoko, tak samo jak limki, ale myślę, że do tego przyczynia się to miejsce, gdzie rosną, tam wrzucaliśmy popiół, kamienie, skoszoną trawę i chyba się to zlasowało i zrobił się dobry nawóz, no bo innych powodów nie ma

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:33, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
eliza3 napisał(a)
Cudownie będzie jak zakwitną, sporo masz tych hortek
Ja też w tym roku kupiłam jedną, jak mi się spodoba dokupię więcej, też ma pączki, więc zobaczę czy mi się spodoba


mam ich tam 8 sztuk, ale rozrosły się niesamowicie; zrobiłam kilka sadzonke i dałąm w nowe miejsce, ale jakieś jeszcze 2 są, muszę je zabrać, bo sobie nie poradzą, te duże je zdominują
będziesz na pewno zadowolona, one są cudne...a za rok znowu będę robić sadzonki
powoli wszystkie liliowce ruszają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:33, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
Firletka , lawenda i żurawka zestaw maliiiina .....

A relację z prac kontrolerskich Waligóry obejrzałam z ciekawością i przyjemnością


dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:39, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gierczusia napisał(a)
Tak ogólnie ,to nie wiedziałam ,że te pociętych gałęzie też można kompostować i ponownie przerabiać .. ( nie wiem ,czy dobrze użyłam słowa " kompostować"),,, ale lubię ogród prowadzić naturalnie , typu podlewanie desczówką itp .. Więc znów się czegoś nauczyłam


do tej pory paliliśmy, ale teraz będziemy wykorzystywać onaczej, ciekawa jestem, jak to się sprawdzi

róża IRENA
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
rozajerycha 11:43, 12 lip 2013

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
weronika77 napisał(a)
Kompozycje, drzewa, firletki i lawendy, super. Te z żurawkami też, i Anabele.
Buziaki z big lilią.


Weroniko bardzo ładna ta lilia
Pozdrawiam
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Enya73 11:43, 12 lip 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
irena_milek napisał(a)



róża IRENA


pasuje do Ciebie idealnie i nawet jest pod kolor kapelusza
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Pszczelarnia 11:44, 12 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
irena_milek napisał(a)


no Aniu, dzięki wiem, że chyba się uda
opwieśc zaczyna się tak


najpierw Waligóra włazi na drabinę i wycina sosny i świerki z gałęzi od dołu, wysoko, bo nie chcemy mieć cienia, las ma być, ale parkowy, czyli kontrolowany, wysokość jest...coraz więcej z tym problemu..

zbieranie materiału z drzew, psy pilnują...pocięte się mieli zawsze, to nawóz


zmielone pakuję się tu, są cit podwyższone belkami, liczy się odzyskanie materiału z natury, aby też bezsensownie na wszystko kasę nie wywalać..

bliżej w stanie surowym, wygląda to tak...i z drugiej strony...mur jest bardzo długi, materiału w postaci ziemi, nawozu, roślin i pracy jest dużo....czasu mało, więc wybaczcie, będzie szło wolno



O!

Ale busz u Ciebie z tymi limkami. I masz mur a to jest więcej niż połowa sukcesu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies