Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

ana_art 14:03, 08 gru 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
irena_milek napisał(a)

Pięknie u ciebie I zdjęcia ostre !
Idę wymyśliłam zapiekankę .
Ziemniaki,polędwiczka indycza na to papryka na jednej części na drugiej pieczarki cebula i na wierzchu oczywiście ser.
Mam jednak braki w wiedzy może pomożesz Miła ?
W gotowych propozycjach na takie zapiekanki dodaje się śmietany 12% ,żeby to miała jakiś sosik .Jak to się robi ? Z mąką czy czym ?????????))))))))))))


jak to ma być sos, to mąka musi być, a jak nie to lepiej ser mozzarella na wierzch daj

zrób beszamel, fajnie pasuje do takich zapiekanek
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
JulkAd 14:54, 08 gru 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do Ciebie Irenko też przybigłam się przywitać, pomachać i buziaki zostawić...nieczasowa jestem ostatnio i złośliwość rzeczy martwych mnie dopadła
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Urszulla 15:05, 08 gru 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Irenko, to przygotowania u Ciebie pełną parą trwają.....tak te limonki mi też u Danusi wpadły w oko....takie naturalne..........miło że zdążyłaś do mnie zaglądnąć......ja będę podziwiać Twoje efekty wiankowe......a tak a propos gałązek to też winogron powycinałam na wianek norweski
(na ostatnim zdjęciu widać pół wianka z patyczków)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2196-norweski-ogrodek?page=28
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Welka 15:25, 08 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Poczytałam o wiankach, ozdobach i sosach.
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Madzenka 17:18, 08 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
irena_milek napisał(a)
Danusiu, właśnie o nie pytałam u ciebie i potem komuś odpowiedziałaś, ze to limonki; pięknie one wyglądają, to świeże się nacina, czy zamrożone? czy gotowce w sprzedaży?


Irenko melduje że takie limonki na wiankowanie zakupione, sztuczne owoce ostrokrzewów, bordowe jabłuszka i ine tam takie. Podkłady świerkowe zakupione. Jesli chcesz bielony z gałązek to musisz zakupić, bo na giełdzie były po 28 zł i się nie zdecydowałyśmy!
Lecę czytać dalej.... 64 posty....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 18:07, 08 gru 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Irenko kibicuję

jestem pewna, że nas wszystkich zaskoczysz tym wiankiem

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monteverde 18:22, 08 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
No też wycięłam co by ludziska patrzyły na drzwi nie na Ciebie



I tak myslę sobie, że pasowałby też z bielonych gałazek, bo drzwi ciemne są. Raczej na bogato, znaczy nie aż tak bardzo, ale z mocnym kolorem. Czerwony może być.

Pasowałyby dwie małe choineczki w tych donicach jeśli jeszcze są, okręcone nie wiem wstążką w kolorze dodatków. I tylko wstążka, tak to widzę. Ale jak zrobisz to podpowiem, muszę zobaczyć.

A wianek może też być ze świerku.

Idealny byłby taki albo taki




Irenko ładne drzwi a Danusia już gotowce podsyła na pewno do środy nie jeden wymyślisz pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 19:35, 08 gru 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Irenko, świątecznie już u ciebie. Wianki, jedzonko, już niedługo będziemy się cieszyć świąteczną atmosferą. Oby taka zima dotrwała, byłoby super.
____________________
Mój ogród
Milka 21:42, 08 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Ja kupiłam w Niemczech jak byliśmy w październiku, one są ususzone. Ususz w piekarniku.

U nas są jedynie plasterki. Jeszcze fajne są połówki limonek. Takie wypukłe.


Danusiu, dzięki, ale wiem, że dziewczyny kupiły ja też zrobiłam zakupy, ha, ha...jeden wianek będzie ciut kiczowaty, ze zwierzakami, ale robię go pod dzieci
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 21:44, 08 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Irenko warkocz nie musi być, mogą być poowijane i sklecone drucikiem, na to owijasz malutkie gałązki świerkowe.


Warkocza nie da się łamie się zmrożony pęd winogron, a derenie wyciachałam na jesień, brzóz nie mam;
dam na świerkowych gałązkach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies