Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

monitka 07:53, 18 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Ewo sorry że dopiero dzisiaj odpowiadam ale mam problem z netem ostatnio...

Bardzo podoba mi się linaia rabat przed domem, tak mniej więcej chcę to zrobić. Natomiast jeśli chodzi o tarasowe to zostanę przy pierwotnym planie. Po pierwsze dlatego że te zaproponowane przez Ciebie się nie zmieszczą albo będą na wcisk. W pobliżu stoi zjeżdżalnia i raczej nie mam możliwości przestawienia jej. No a po drugie wcześniejszy pomysł jest fajniejszy (dla nas) ze względu na komunikację.
Co do liliowców to rzeczywieście są ozdobne nawet po przekwitnięciu. Obserwuję je wnikliwie w tym roku

A co do moich rabat bylinowo różanych...jako wyższy element pomiędzy oknami pasowałby miłorząb mariken albo modrzew szczepiony pendula?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewalm 14:50, 18 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a jaka jest u Ciebie odległość od dolnej krawędzi okna do ziemi? i jakiej wysokości chciałabys to drzewko?
bo róże, które wymieniałaś wcześniej do sa dość wysokie krzewy i wydaje mi się że wizualka nie oddaje proporcji, jakie by tam w rzeczywistości były
jakoś, w moim prywatnym odczuciu) ani modrzew ani miłorząb mi do róż nie pasuje za bardzo, wymaganiami chyba bardziej pasuje modrzew
a Ty juz gdzieś miałaś posadzonego modrzewia, prawda? byłby do przesadzenia?

róże ładnie wyglądają ze świerkami

____________________
Ogródek na trzy lata
monitka 21:39, 18 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
To okno niżej posadowione jest takoło 1,20 od ziemi drugie (mniejsze) ok 1,40.

Modrzewia mam już u siebie. Drzewko jakieś niewysokie chcę o niewielkiej koronie bo tam nie ma wiele miejsca. Jak świerk to chyba jakiś karłowy wchodziłby w grę
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewalm 00:11, 19 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tak,karłowy
może szczepiony na pniu?
albo może świerk 'Inversa' na tle śiany - ale wtedy mniej bylin wysokich dookoła
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 22:10, 19 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A może tak
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 08:25, 20 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gosiu co jest przy krawędzi tarasu i przy rynnie w narożniku? bo nie mogę rozszyfrować
Czy stożek to mógłby być świerk conica? Mam jeden a właściwie dwa. Z tym że jednego przędziorek mi zaatakował i będzie do wywalenia raczej...

Gosiu miałam cię dzisiaj molestować w temacie projektu. Nie wiem jak ja to zrobiłam (chyba byłam pod tak wielkim wrażeniem) i nie zauważyłam że nie zmieści mi się rabata z rododendronami. Tzn zmieści się ale musi być węższa tak na ok 3 maksymalnie 3,5 metra. Na szerokości 4 metrów zaczyna się huśtawka...No więc w tym miesjcu musi być bardziej spłaszczona a można ją uwypuklić na wysokości Sunkistów.
Zaczynam powoli obsadzać narożnik no i pojawił się problem bo znalazłam tylko 3 kórniki więc kończy mi się żywopłot na 3,5 metra i całe proporcje szlag bierze. Zastanawiam się czy to zmieniać czy zostwić jak jest w projekcie teraz będzie dziura a jak dokupię kórnika to załatam.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 10:36, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika przy krawędzi tarasu żywopłocik z bukszpany a przy rynnie forsycja
Musisz stanąć i popatrzeć czy Conica tam Ci będzie pasować. Tak najlepiej zrobić, Ty masz to wszystko przed oczami

No to spłaszcz ją i zobacz jak Ci wyjdzie. Jak będzie dobrze to oki. Kule przenieś pod Sunskity, powinny dobrze wyglądać. Musisz sznurkiem wyznaczyć linię rabat i zobaczyc jak wygląda po spłaszczeniu przy RH. Pamietaj tylko, że zmieniąjąc linię rabat w jakiś drastyczny sposób zmieni się też przebieg nasadzeń
Wyznacz najpierw rabaty i popatrz

Kórniki mozna w każdej chwili dosadzić, nie przejmuj się

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 11:08, 20 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No na razie muszę spłaszczyć tą rabatę bo nie mam wyjścia...myślę że będzie ok. Gosiu powiedz mi jak ci się to widzi jak by Sunkisty przenieść na kontynuację rabaty przy magnolii przed nimi dać krzewuszkę ciemną którą mam albo perukowca (spodobał mi się u GabiK) a w miejsce sunkistów drzewko (jakoś mi tam pasuje i chciałabym coś wyższego bo mi się za płotem budowa szykuje) np. klon globosum podsadzony tujami aurea nana i ciemnymi żurawkami?

Tą rabatę przy oknie może całą otoczyć żywopłocikiem z bukszpanu, za nią lawenda, kulki z bukszpanu może przed świerkiem, ostóżki po jednej i drugiej stronie świerka a jako wypełnienie róże. Przy rynnie na zakręcie może piwonię białą dać? mam dwie i się ich nie pozbędę bo są piękne
Ma to ręce i nogi?

Gosiu ja mam to przed oczami ale z wyobraźnią przestrzenną u mnie marnie...nawet bardzo marnie...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 11:26, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
W miejsce Sunskitów możesz dać i drzewo i thuje. Drzewo na środku i otoczyć thujami.
Danusia mi kiedyś powiedziała "nie sadź perukowca", ja się Danusi słucham

Co do rabaty pod oknem. Cały towar, który napisałas będziesz miała... i bukszpany i kule itd.. Zanim posadzisz na miejsce docelowe przymierz na rabatę pod oknem. Szczerze mówiąc bylinówki najlepiej sadzić "wizualnie" Przynajmniej dla mnie. Nie wiem czy lawenda za żywoplocikiem będzie ok... Jakoś cus mi się nie widzi
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 11:38, 20 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Czyli w miejsce sunkistów drzewko otoczone tujami aurea nana (pasuje?) do tego ciemne żurawki.
A w drugim miesjcu przed sunkistami krzewszkę? będę ją w kulkę formowała może nie będzie idealna ale kulkopodobna

Gosiu część towaru jeszcze w gruncie pokombinuję na żywo ale z moim okiem obawiam się o efekt

Lawendę w kostce z bukszpanu widziałam u Marzenki
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies